Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałas ze skrzyni biegów GYA


Tomgazik33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Posiadam Audi A4 B7 1.9 BRB 115kM z 2007r. z DPF. Do tego skrzynia manualna 5b GYA . Od pewnego czasu coraz głośniej słychać hałas pochodzący od napędu. Stwierdziłem uszkodzenie skrzyni biegów. Chciałem się zapytać czy jest jakaś skrzynia lepsza od GYA też 5b która pasowała by bez przeróbek do tego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a jakie masz objawy?????

ja mam identyczny silnik i skrzynie i tez b7.

u mnie dzieje sie to:

1) podczas jazdy słychac dziwne stuki z przodu auta, gdy nacisne sprzegło raz sie wycisza raz nie ( np: jak lekko sie tocze z górki (2km/h) to tez słychac, gdy nacisne hamulec stuki ustają),

2) podczas dodawania gazu i odpuszczania naprzemiennie lewarek zmiany biegów lekko przesuwa sie przód >tył,

3) jazde z wyzsza prędkością nap 70 km/h na luzie to kierując klewarek do kierowcy lub pasazera słychac dziwne chrobotanie, ciche zgrzytanie- na sprzegle to samo,

4)przy przspieszaniu od 1.7 do 2.1 tys obrotów trzepie budą na dazdym biegu.

Dodam ze swieżo wymieniłem dwie poduszki silnika bo mysałem ze to bedzie przyczyna ale jednak nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy mam całkiem inne. U mnie występuje raczej takie "huczenie" najbardziej słyszalne na 3b ok 2000 obr. i na 4b od 1200-2000 obr. Generalnie w całym zakresie obrotów i bardziej słyszalne podczas przyspieszania a ciut mniej podczas hamowania silnikiem. U mnie sprawdzając znajomi mechanicy i ja sam doszliśmy do wniosku że to łożyska na mechanizmie różnicowym lub na wałku głównym.

U Ciebie kolego może przeguby może poduszka skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wszystkie wypowiedzi i również z własnego doświadczenia wnioskuje że te skrzynie GYA w 1.9 TDI to chyba najbardziej wadliwe z tych modeli :facepalm: wszystkie te objawy były u brata w jego A4 B6 1.9 TDI skrzynia GYA i u mechanika okazało się że całe sprzegło do wymiany a skrzynia do regeneracji bo łożyska i pare innych części było na rozpadzie m.in. też poduszka gumowo-olejowa skrzyni była wylana :facepalm: Jako że zamierza jeszcze jeździć długo tym samochodem szukamy oryginalnych częsci, a z tymi jest wyjątkowo bardzo ciężko do skrzyni GYA :o U mnie w B7 z tą skrzynią jak narazie tylko albo aż słychać huczenie podczas jazdy, lewarek sam porusza sie przód/tył przy przyspieszaniu i przy zimnym silniku jest duży opór żeby wrzucić 2 bieg z pierwszego :kwasny: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...