Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie 2.0 ALT FSI


bziko86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

odswieżam temat ze spalaniem poniewasz mam specyficzny problem.

na postoju np na światłach na FIS spalanie rośnie w zastraszającym tempie... podczas jazdy pokazuje np 8,7l, staje na światłach i spalanie dośnie stopniowo do 13l.

nigdy tak się nie działo.

Podłączyłem przyrzad diagnostyczny i pokazało sade od spalania " poza zakresem"

czy to moze być powód?

ile taka sąda może kosztowac?

pozdrawiam

Wojtek

i jak kolega rozwiązall problem spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 46litrach LPG przejeżdżam 360km. Spalanie mam rzędu 12,78litra LPG na 100km (24,15zł za 100km).

Piszą, że silnik benzynowy spala 20% więcej paliwa LPG niż PB, stąd wniosek, że Pb jest bardziej kaloryczne/oktanowe niż LPG.

Jeśli mi spala powiedzmy 12.78litra LPG, to PB spalałby mi w ilości 10.65litra. Jest to wynik z jazdy na drodze: trochę trasy, trochę miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas średnie 11,6 wg fisa gazu na 40 litrach LPG 280-350km zależy jak się ciśnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wg pomiarów przy dystrybutorze nieco poniżej 8 LPG - spokojna jazda między miastami na próbce ok 200km

10~10,8 LPG - głównie autostrada + 10% miasto i trochę międzymiastowych, nigdy nie doszedłem do 11, nawet gdy się starałem, obroty przelotowe 4000-4500 :)

Na benzynie przy spokojnej jeździe robił takie odcinki poniżej 8 litrów.

Ten silnik naprawdę mało pali przy masie ca 1,5 tony z kierowcą

Jeśli ktoś nie ma FISa, można kupić na allegro czytnik BT (do 50 z wysyłką) i sprawdzić na komórce np aplikacją Torque pod Androida.

Edytowane przez azrael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po autobahnie przy 140-150 czy długiej ciągłości jazdy wynik nawet poniżej 7 litrów gazu :)

Mało precyzyjnie napisałem

Głównie autostrada + 10% miasto + trochę międzymiastowych

a.) 10~10,8 LPG nigdy nie doszedłem do 11, nawet gdy się starałem, obroty przelotowe 4000-4500 :)

b.) 8 litrów PB95 przy spokojnej jeździe

Turlanie się przyy długiej jeździe międzymiastowej nawet poniżej 8 LPG

PS. 4500rpm dla ALT + skrzynia FTX to nie jest 150 :), realna 160 za GPS. Szybciej "nie wolno" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem i se posta nabije. Na LPG 46L robię 350km, przeciętnie w trasie 120-140km/h na pb nawet się nie interesowałem. Myślę że po regeneracji zacisków może i by wyszło ciut więcej. I co istotne auta nie oszczędzam, drogi nie blokuje chyba że żonka raz w miesiącu się przejedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wam panowie dużo palą albo mnie mało Oo Notuje sobie każde tankowanie to za każdym razem poniżej 10l gazu od marca do teraz . 80% trasa, 20% miasto i zwykle korki. I też mu nie żałuję bo od 3tyś to dopiero zaczyna jechać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd i dlaczego takie rozbieżności??? Mnie wychodzi 12-13 litrów LPG przy bardzo krótkich przelotach miastowych ( do pracy mam 6 km )

Edytowane przez maru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wg pomiarów przy dystrybutorze nieco poniżej 8 LPG - spokojna jazda między miastami na próbce ok 200km

10~10,8 LPG - głównie autostrada + 10% miasto i trochę międzymiastowych, nigdy nie doszedłem do 11, nawet gdy się starałem, obroty przelotowe 4000-4500 :)

Na benzynie przy spokojnej jeździe robił takie odcinki poniżej 8 litrów.

Ten silnik naprawdę mało pali przy masie ca 1,5 tony z kierowcą

Jeśli ktoś nie ma FISa, można kupić na allegro czytnik BT (do 50 z wysyłką) i sprawdzić na komórce np aplikacją Torque pod Androida.

Gdzie można sprawdzić spalanie? Mam czytnik bt i torque pro. Ale nic takiego tam nie widzę... :-\

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Torque jest "zegar" w głównym menu Realtime Information. Dodaj wskaźnik, który będzie dotyczył spalania. W tej chwili nie pamiętam jak się nazywał, ale na pewno tam jest. Korzystałem z tego gdy miałem telefon z Androidem.

Inny program to ODB Car Doctor, tam odpowiednia opcja to Fuel Economy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za offtop a gdzie wam wyskakuje na fisie te średnie spalanie ? :P

Czy to trzeba coś modować :)

Edytowane przez Elendir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz pełnego FISa to Ci nie pokaże, będzie tylko zasięg. Pełny jest tylko z tempomatem?

Edytowane przez rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny jest po odblokowaniu fis przez dodanie manetki komputera pokładowego i kodowanie :D chyba dobrze napisałem:P pół fis pokazuje tylko dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak będziesz miał pełny FIS to i tak nie sugerowałbym sie średnim spalaniem pokazywanym przez komputer, wskazania u mnie niestety nigdy nie mają swojego odpowiednika w rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też silnik ALT z sierpnia 2007, spala mi 13-14 litrów :P masakra jakaś:) Poradźcie co robić bo zbankrutuje:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...