Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie 2.0 ALT FSI


bziko86

Rekomendowane odpowiedzi

jeżdżąc jak dziadek albo instalacja ustawiona na ubogo ;) ten silnik pali przy normalnej mieszanej jeździe przynajmniej 10l gazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżdze jak dziadek, ale nie daje też w palnik bo poco. Trasa 28 km w jedną strone do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do

audiabk

a ile spalałeś gazu przed wymiana pierścieni ? więcej, tyle samo

i czy teraz po wymianie pierscieni juz jexdzisz na LPG czy jeszcze na PB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas na LPG, a spalanie po wymianie pierścieni nie uległo zmianie, tylko mam problem z błedem korelacji, który pokazuje sie po 3 odpaleniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wałka rozrządu (g40) czujnika prędkości obrotowej silnika(g28) incor. Korelacja P1340. To pokazyje mi skaner, no i świeci się kontrolka silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

17748 - Camshaft Position Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28): Incor. Correlation
P1340 - 002 - Lower Limit Exceeded

a tutaj adres linku, gdzie gość rozwiązał problem:

http://forum.vw-passat.pl/threads/52693-17748-P1340-Czujniki-pozycji-wa%C5%82u-rozrz%C4%85dczego-korbowego-(B2)-%E2%80%93-poza-sekwencj%C4%85-A?p=632955&viewfull=1#post632955

Może Ci się przyda


Dzisiaj rozmawiałem z Jurkiem na temat Twojego błędu. Powiedział ze jest mała nieścisłość w dokumentacjì opisującej ustawienie rozrządu. Chodzi o łańcuszek i jego nity. Ma być 15 nitow a nie 16.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie mi pali ok 7,4 litra. Kiedyś palił więcej, ok 10 okazało się, że wtryskiwacz był uszkodzony. 

Po naprawie wróciło do normy. 

Miasto ok 8.2l/ duże korki 10.5 litra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 1.6 i na zbiorniku 40l robię 500km + 20zl benzyna(zrobiłem już 13tys.) Może kopa nie ma ale  na dojazdy do roboty mi wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem w końcu średnie spalanie u Siebie w ALT z moich pomiarów, potrzeba mi było dłuższego czasu na to. Zapomniałem wstawić. 

Wyniki z całych zbiorników (średnia z FIS + dystrybutor, co u mnie akurat się pokrywa). Paliwo zawsze z LUKOIL'a (zawsze tam tankuje bo pod nosem). Opony Michelin Energy Saver, 15 cali. Klima włączona. Temperatura otoczenia (max/min z okresu pomiarów) -7*c do +12*c (+-). 

TRASA: 6,5l (rekordy odcinkowe 6,0-6,2 przy bardzo mocnym ecodrivingu), przy prędkości 75-110km/h
MIASTO (płynny ruch): 9,0l
MIASTO (korki): 10,8/10,9l

Styl jazdy: umiarkowany (zwyczajny ecodriving [ale nie skrajny, szkoda mi dwumasy i silnika] + czasami przyciśnięcie żeby nie zamulać jak przeciętny kierowca Yariski). 

Silnik zdrowy, korekty mieszanki książkowe (zakres +- 5%).

Realna zużycie paliwa, bez przekłamań czy fanboystwa.

W przypadku dużego spalania, jeżeli czyjeś wyniki mocno odbiegają od powyższych (pomijając styl jazdy) proponuję sprawdzić:
- Zawór odp. zbiornika paliwa (EVAP) 
- Zawór ciśnienia & pompę paliwa
- Wtryski (są przypadki gdy te w alcie zawodzą, łatwo i tanio można wymienić listwę)
- Korektę mieszanki + pracę sond lambda. 
Powyższe z doświadczenia. 

Edytowane przez Sulfur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali w mieście ok 13.5-15l PB95 i poniżej 13l nie udało mi się zejść (zalewane pod korek). Za to w trasie mocno spada i przy umiarkowanej jeździe potrafi spalic 6.7l (nad morze z klimą wyszło 6.9l).  Temu silnikowi nie służy chyba tryb miejski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma problemu. Jakim cudem wyciszkasz 14-15l? Mi tyle wychodziło na silnikach o poj. powyżej 2.5-3.0... 
Albo coś masz zawyżone albo problemy ze spalaniem... Albo styl agresywny jazdy w korku? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia miasta i tego, że jeżdżę głównie w godzinach szczytu.  Styl ciężko mi ocenić, wydaje mi się, że nie odbiegam od normy.  Musiałbym kiedyś spróbować jazdy 2.5l i zobaczyć czy spali wiecej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...