Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie 2.0 ALT FSI


bziko86

Rekomendowane odpowiedzi

skończcie proszę te pogadywania o nie braniu oleju i zacznijcie pogadywać o sposobie żeby zapobiec temu pobieraniu

mi olej wciąga, nie sprawdzam ile bo nie analizuje tego żeby mnie serce nie bolał, jednak na 1tys.km myślę że wleje te 500ml. Jak pisałem, nie kontroluje dolewania żeby serce nie bolało. Na razie grzebie przy zawieszeniu. Jak zrobię zawieszenie (myślę że do 3miesięcy - tył z przodem - kasa) to zostanie mi tylko silnik. Sam włożę wtedy ręce do sylindrów i będę ruszał tłokami. Może wtedy nie będzie zjadał oleju do jasnej...........

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma sposobu żeby temu zapobiec...a w zasadzie był sposób, ale już za późno :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był sposób żeby long life wcześniej wymienić, czyli zmienić zasyfiony zamulony i jaki tam jeszcze zniszczony olej, który to zniszczony olej zniszczył gładzie cylindrów (porysował rozumiem) oraz zapiep...szył pierścienie na tłokach, czy tak ?

---------- Post dopisany at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany at 20:53 ----------

czyli pozostaje zmiana całego bloku silnika (bloku cylindrów z założeniem nowych tłoków) lub 30% szans na kupienie używanego w silnika nie "wciągającego oleju", hm, ręce opadają

---------- Post dopisany at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany at 20:55 ----------

z tego co pamiętam - ktoś pisał, że za sztukę tłoka trzeba zapłacić 750zł w ASO (4szt. x750zł = 3tys.), nie wiem tylko ile kosztuje blok z cylindrami (kolejne 3tys?)

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 20:57 ----------

+ robocizna 2tysiaki pewnie

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 20:58 ----------

szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niestety zależy jak trafisz.U mnie w tym cholernym Long Life zrobił niecałe 90tyś.Za wymysł wogóle serwisowania w ten sposób samochodu to bym kogoś za jaja powiesił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na pełnym LongLife zrobił 30tyś, a potem 18tyś. a potem już ja go przejąłem i powiedziałem "już nikt więcej nie będzie robił Tobie kuku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spalanie 13l w mieście to nadal jednak zbyt dużo, kwestia oczywiście buta. Ale przy normalnej jeździe po mieście, nawet z uwzględnieniem korków to ok 10-12. Ja żeby dojść do 12 muszę się mocno postarać i nie mieć szczęścia do świateł i korków, w standardzie jest 10,5 do 11,5 w godzinach szczytu (3miasto), poza szczytem 8,5-10 w miarę możliwości spokojnie jadąc. Z olejem jest póki co nadal 1l co wymianę (co 10tys.) czyli w normie. Ale jak teraz nie wymieniłem oleju, a mam 13tys. to mam wrażenie jakby ubywało więcej (choć nadal nie tyle co czasami tu czytam, współczuję) (jak to kuźwa nazwać? ubywa?- nie widać wycieków, spala się?- nie widzę dziwnego dymu :), nie wiem jak oni to zrobili). Wymiana przed świętami więc jestem spokojny.

PS. Po trasie ost. wykręciłem 6.1l, ale to była naprawdę luźna wieczorna jazda 70-90, choć były i światła kilka razy. (Wejherowo- Gdańsk 50km)

chea: Mi moja 2.0 w mieście średnio pali 8,5l- jeszcze w automacie. To FIS czy wyliczenia? Jak coś to piszę się na naukę ekonomicznej jazdy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali bez dziadowania po miescie 10,5. jutro vag bo sie zapalił "czek" pewnie sonda, a tak ogolem przejechane mam dopiero 350 km i drze kiedy sie zapali od oleju ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w mieście wychodzi średnio na Fisie 11-14 ale zdarza się że poniżej 10 litrów też zejdę . Ale wolno nie jeżdżę i kółka 18cali. Na trasie jest za to bajka , z Niemiec wyszła 7,4 litra dynamicznie , a ostatnio 6.5 na trasie w Pl ale przy zamułce i małym natężeniu ruchu ok 100-110km/h. Tak czy siak podtlenek lpg by mi się przydał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tak w kwestii potwierdzenia głupie pytanie. Sedan według różnych źródeł ma 60 litrów pojemności wg innych (instrukcja) 70 litrów pojemności. Wydaje mi się to troche za dużo z tego co widzę przy tankowaniu. Możecie mi potwierdzić ile pojemności baku ma sedan alt 2001 i czy tyle samo co avant?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tak w kwestii potwierdzenia głupie pytanie. Sedan według różnych źródeł ma 60 litrów pojemności wg innych (instrukcja) 70 litrów pojemności. Wydaje mi się to troche za dużo z tego co widzę przy tankowaniu. Możecie mi potwierdzić ile pojemności baku ma sedan alt 2001 i czy tyle samo co avant?

pozdro

Kolego mam sedana 2001 rok i przy tankowaniu weszło mi dokładnie 72l paliwa. Żałuję że nie zrobiłem zdjęcia :-/ sam byłem w szoku i przy tankowaniu szukałem wycieku Hehe a średnie spalanie wyszło mi 9l ale nie miało miejsca oszczędna jazda [emoji1]

Naciapane z Zetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wchodziło nieraz ponad 60 litrów Pb, a szczególnie po zapaleniu rezerwy więc chyba jest 70 litrów :)

Edytowane przez MaciekW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odswieżam temat ze spalaniem poniewasz mam specyficzny problem.

na postoju np na światłach na FIS spalanie rośnie w zastraszającym tempie... podczas jazdy pokazuje np 8,7l, staje na światłach i spalanie dośnie stopniowo do 13l.

nigdy tak się nie działo.

Podłączyłem przyrzad diagnostyczny i pokazało sade od spalania " poza zakresem"

czy to moze być powód?

ile taka sąda może kosztowac?

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a benzyny chociaż? Na którym kanale to mozna sprawdzić?

Edytowane przez mati95115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jeździsz na LPG to będzie błędnie sczytywało spalanie :) więc nic ci to nie da, tak czy tak. Słyszałem że te fis-y które nie pokazują spalania można przerobić vagiem tak żeby pokazywały czy coś. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz manetke od wycieraczek która ma przyciski od fisa montujesz kodujesz i bangla ;-) mi pokazuje na kompie 8.5 benzyny a gazu mi pali około 10 l zależy jak jadę :-) czyli dobrze pokazuje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...