Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie proponujecie zarówki H7


strazak990

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna uzywalem tych http://allegro.pl/h7-osram-cool-blue-hyper-szybka-wysylka-i4603593285.html

Testowalem mase zarowek i te swieca na bialo nawet w dzien, ale nie posiadaja hologacji i wytrzymuja okolo roku.

Mam jedna zarowke i moge ktoregos dnia wrzucic tutaj jak swieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna uzywalem tych http://allegro.pl/h7-osram-cool-blue-hyper-szybka-wysylka-i4603593285.html

Testowalem mase zarowek i te swieca na bialo nawet w dzien, ale nie posiadaja hologacji i wytrzymuja okolo roku.

Mam jedna zarowke i moge ktoregos dnia wrzucic tutaj jak swieci.

Jak możesz to wrzuć jak świeci. Rok to trochę ogólne określenie. Ile km zrobiłeś na nich ? Masz dzienne światła czy na nich jeździłeś całą dobę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


potwierdzam OSRAM - COOL BLUE HYPER świeca bardzo fajnie w moim przypadku są ciut bielsze niz zarniku xenon 4300K. Ile wytrzymają tego nie wiem bo jeżdżę dopiero drugi tydzień na nich ale doświadczenie nauczyło mnie ze żadna żarówka LED H7 nie spisze sie do normalnego świecenie ( nie testowałem tych z soczewkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuce jutro wieczorem jak swieca w dzien i w nocy w porownaniu do Tungsram Bluish +50% ktore obecnie mam, na nich szalu nie ma.

Zrobilem 12 tysiecy km bez dziennych, teraz juz mam dzienne wiec pewnie dluzej bym polatal i zastanawiam sie czy nie wrocic do nich bo w nocy pieknie to wygladalo a do hidow nie mam spryskow, a niebiescy przeciez nie beda mi zarowki sprawdzac czy ma homologacje, raczej by szukali przetwornicy :grin:

Edytowane przez Chadury89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem sobie wczoraj OSRAM H7 NIGHT BREAKER i fajnie oświetlają drogę więc mogę polecić. Swoje kosztują zobaczymy ile wytrzymają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te osram nightbreaker swiecily u mnie pol roku, tydzien roznicy jak sie obie przepalily.

Zrobilem porownanie.

W nocy:

Tungsram Bluish Sportlight +50%(aparat z telefonu przeklamuje, swiatlo jest jasnozolte nie biale)

HgBv4s.jpg

Osram H7 Cool Blue Hyper(soczewka jest jasnoblekitna)

qxK8o5.jpg

W dzien:

Tungsram Bluish Sportlight +50%

aow3MH.jpg

Osram H7 Cool Blue Hyper

MC6KA3.jpg

W dzien najbardziej widac roznice. Osram Cool Blue Hyper wyglada jak xenon ale niestety nie swieci az tak bardzo chociaz mozna ja porownac moca do Tunsgram +50%, wiec daje rade tylko nie ma homologacji wiec kazdy na wlasna odpowiedzialnosc zaklada.

Edytowane przez Chadury89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego Osram Cool Blue Hyper nie mają homologacji, w czym są gorsze lub lepsze od Osram Nightbreaker które posiadają homologacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram Nightbreaker maja powiekszony strumien swiatla o 90% w stosunku do zwyklej zarowki i przez to sa mniej trwalsze ale przyznam ze swieca ladnie.

Natomiast Cool Blue Hyper swieca barwa ok 5000k i faktycznie tak jest, zadna zarowka nie osiaga tyle. Przypuszczam ze przez ta barwe nie ma homologacji, ludzie bez spryskow by sobie je zakladali na potege ;)

Edytowane przez Chadury89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do garażu w celu zidentyfikowania moich żarówek. W soczewkach miałem dokładany Xenon 6000K a w drogowych fajne niebieskie żarówki które dawały jasną barwę. Po wyjęciu okazało sie ze w drogowych mam ?? Osram Cool Blue Hyper :). Zamieniłem jeden xenon na tą zarówkę a potem drugi xenon na zwykłą ząrówkę, Zobaczcie efekty :

xenon po lewej osram po prawej.

03ddb9ee916b59bc.jpg

osram po lewej zwykła po prawej

6b30a7cb2c21da9f.jpg

Edytowane przez silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Osram Cool Blue Hyper dają radę w nocy w ogóle? Bo czytałem opinie, że nie za bardzo i Night Breaker bije je na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightbreaker bije je na glowe bo sa wyzylowane o dodatkowe 90% swiatla a Cool blue swieca jak zwykle zarowki osram tyle ze fajna barwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem te hiper w civicu lampa fajnie wygląda a na ulicy nic nie ma, w deszcz zastanawiałem sie czy w ogóle mam włączone światła :/ nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Osram cool blue hyper na drogowych. Fakt faktem świecą zbliżenie do ksenona zarówno w dzień i w nocy lecz bardzo słabo..... Wgl nie oświetlają drogi , Na mijania miałem ( bo dziś się spaliła) Osram cool blue intense , Godne polecenia żarówki jeśli chodzi o jakość światła oraz barwe ( ładniej świecą niż np BlueVision itd mówiąc o barwie ). Jeździłem na nich 13 miesięcy ( jakieś 10tys km więc ok.
Teraz jestem na kupnie żarówek i zastanawiałem się na Philips WhiteVision lecz nie znam nikogo kto miałby z nimi styczność. Mile widziane opinie o nich:) Pozdrawiam

Edytowane przez Jaco90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas sie zastanawiam jakie zarówki włożyć do drogowych ponieważ mam bi xenon i do tego lampy w długich jako do jazdy dziennej i nie wiem które by długo wytrzymały OSRAM - COOL BLUE HYPER ale one slabo swiecą nocą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wszystko fajnie ale ta ich wytrzymałość!!! nie uśmiecha mi sie co pół roku lub cześciej wydawać po 80zł na zaróweczki bo gdzieś tyle kosztują prawda?odstrasza mnie ich niska wytrzymałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jednak zakupiłem Osram NightBreaker Unlimited 110%. i mam je już marca i nic sie z nimi nie dzieje zależy na co sie trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po roku używania spaliła mi się jedna żarówka mijania Osram NB. Za chwilę pewnie i drugą szlag trafi. Mimo, że są warte swojej ceny, to chyba teraz jakieś inne spróbuję... Jest sens wkładać Osram Cool Blue Intense?

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie teraz zmieniłem w mijania Osram Cool Blue Hyper na Osram Cool Blue Intense i jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Świecą bardzo jasno i dodatkowo barwa jasna (nie żółta) . Do tego mają homologację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...