Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekonomiczna jazda 1.8T


jacca90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio się zastanawiałem jaka jest najbardziej ekonomiczna i zdrowa jazda dla tego silnika. Obecnie moje autko w mieście (Łódź) pali 13-13,5l LPG a PB paliło 10-11l gdzie biegi staram się zmieniać w przedziale 2,5-3tys obr/min bez jakiejś tam agresywnej jazdy. Ale nie chodzi mi tu o spalanie bo jest o tym oddzielny temat bo quattro i automat jak i buda na spalanie ma wpływ. Chodzi mi o to żeby znaleźć ten przysłowiowy złoty środek tak aby silnik służył jak najdłużej bez niepotrzebnych napraw spowodowanych złą jazdą. Więc fajnie by było jak każdy by się podzielił swoimi doświadczeniami, przemyśleniami związanymi z tą jednostką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program zrób, jak bedziesz jezdził spokojnie spalanie spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie mam AEB ale ANB .. u mnie po programie w miescie 12-14 l LPG chociaz zdarza często mi się przypałować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, silnik ma podniesiona sprawnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że po programie auto kusi do bardziej agresywnej jazdy :wink:

U mnie średnie niemal zawsze 13l, dynamiczna trasa 11l a niewielkie miasto i krótkie podjazdy 15l - wszystko oczywiście LPG.

Z tą ekonomiczną jazdą nie ma co przesadzać, nie po się kupuje 1.8T by zamulać całą drogę w celu urwania 1-2l LPG.

Jak nie dusisz silnika zbyt niskimi obrotami i rzadko wskazówka obrotomierza sięga czerwonego pola to lepiej się chyba nie da.

Zrób program, wyreguluj porządnie lpg na AFR i zaakceptuj spalanie bo jak na takie osiągi to 30-35zł/100km to nie dużo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi spalanie nie przeszkadza a wręcz jestem z niego zadowolony. Chodzi mi jak się obchodzić z tym silnikiem aby służył jak najdłużej. Może tak niech każdy kto miał do czynienia z tym silnikiem niech się wypowie na jego temat, czy miał jakieś niespodzianki, śmieszne historie itp. Co do programu to zamierzam na wakacje zrobić ale czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8T ANB bez żadnego programu (150KM)

W mieście spalanie mam na poziomie 10-11l. Jazda raczej spokojna, wiadomo zdarzy się czasem jakiś race.

W trasie nie przekracza 9l. (jazda z prędkościami 100-120 km/h)

Na autostradzie do 140km/h - 10l.

Chętnie zrobiłbym program bo mocy czasami brakuje ale silniczek ma nalatane już 350 000 i boję się, że po czipie długo nie pochodzi.

Oczywiście wsio na gazie.

Instalacja BRC Plug&Drive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob program nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki:

- trasa 90km/h = 9litrów lpg,

- miasto 12 litrów,

- trasa z Kato do Wawy (300 km w 2 godziny 20 min) 13-14 litrów lpg.

Program by Gregor, ogólnie to przed programem paliło mi mniej po mieście, ale to dlatego, że po programie nie potrafię jeździć tym autem spokojnie... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 12 nie udało mi się zejść nigdy po mieście nie ważne jakbym jeżdził po trasie tak 9-10.

Znajomy ma quattro twierdzi że 10 po mieście mu pali jakoś mu nie wieże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T z Q po mieście 10l jest możliwe o ile przez 30km będzie pchał auto :decayed:

Piotrekkkkk masz soft w 1.6 czy masz źle opisane auto?

Jacca90 nie ma się co bać o motor bo jest dosyć wytrzymały. Wymieniaj olej na odpowiedni i na czas, nie pałuj na zimnym i schłodź turbinę przed zgaszeniem. Reszta to zwykłe wymiany eksploatacyjne jak w każdym innym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój AJL w trasie spala około 9-10l

po mieście około 12-13l

programu nie mam ale chyba będzie trzeba w to przyinwestować

ciekaw jestem tylko ile mi przybędzie po tym programie

bezpieczne ~10km 60nmm, na wiecej trzeba wieksze turbo, downpipe, wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem, dla 10km nie warto sobie kosztów robić

turbina jest już tylko wtryski trzeba niebieski ogarnąć

wiesz może dlaczego po przełączeniu na gaz wywala ma błąd złego skłau mieszanki?

reduktor Ac do 250km

wtryski niebieski hany więc instalacja chyba winna nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ustawione ciśnienie na reduktorze? Błąd 561 - źle wyregulowana gazownia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 bary? Bardzo dużo. Wg danych producenta zakres pracy reduktora wynosi 1-1,3bara. A jakie masz korekty w vag-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niższym ciśnieniu szarpie i od razu wywala błędy, teraz w miare wszystko chodzi w sensie że nie szarpie i błąd wyskakuje rzadziej

pod vaga nie mam gdzie się wpiąć, mechanik mnie podłącz pod cdif-a, jak przyjeżdżam to od razu z laptopem i kablem wychodzi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...