Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docinanie zwykłej góry zderzaka PRZOD pod dokładkę S-LINE


Łęga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :hi:

Tak jak obiecałem wrzucam fotostory docinania zwykłej góry zderzaka pod przednią dokładkę S LINE B6 2001-2004.


http://www.audizine.com/forum/showthread.php/122430-B6-A4-Ultrasport-Lower-Front-Bumper-with-Stock-Upper?s=a7358807767b537d4c992fdb172f9118&p=1454006&viewfull=1#post1454006



1. Wycinamy plastiki szlifierką w miejscach zaznaczonych czerwoną linią

2. Wycinamy tak samo jak w punkcie pierwszym

3. Zderzak ma zaokrąglenie które trzeba obciąć, najlepiej 2cm, a resztę można zeszlifować tarczą z papierem ściernym (koszt 3,50) dzięki niej będzie równo i estetycznie to wyglądało. Ważne jest to aby przymierzać mniej więcej dokładkę tak aby dochodziła do miejsc zatrzaskowych, a nie zjechać za mocno plastiku! Dokładka ma się na nim opierać wtedy góra zderzaka będzie nam się równo zgrywać z dołem ! Mniej więcej można zobaczyć wysokość na zdjęciu

4. Zeszlifować wystający plastik

5. Na szlifierkę zakładamy tarczę z papierem i zdzieramy nadmiar plastiku, aż do efektu pokazanego na zdjęciu

6. Tak samo jak w punkcie piątym

7. Ta sama sytuacja jak w punkcie trzecim z tym, że nie szlifujemy na równo, tylko tak jak na załączonym zdjęciu, przykładając dokładkę tak aby mogła się zatrzasnąć i dobrze zgrywała się z górą

8. Gdy wszystko mamy zrobione zakładamy dokładkę, po bokach może nie chcieć zaskoczyć więc warto podgrzać opalarką wtedy ładnie najdzie i będzie stabilna!

Mam nadzieje, że jasno w miarę to opisałem,
gdyby jednak były jakieś wątpliwości lub pytania proszę pisać!
Mam nadzieję, że wam pomogłem,
w takim bądź razie do dzieła- powodzenia ! :hi:

Aby powiększyć zdjęcie należy kliknąć w miniaturkę :naughty:

image.jpg


image.jpg


image.jpg

image.jpg


image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącę.

Ale czy nie lepiej odciąć dół tak ja zaznaczyłem i przedłużyć te mocowania?

Wtedy chyba dokładka się zapnie na te zaczepy.

Gdybam bo sam będę to robił.

zderzak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącę.

Ale czy nie lepiej odciąć dół tak ja zaznaczyłem i przedłużyć te mocowania?

Wtedy chyba dokładka się zapnie na te zaczepy.

Gdybam bo sam będę to robił.

http://s7.postimg.org/5w55usy6v/zderzak.jpg

Możesz tak zrobić, ja zrobiłem to po to żeby z dołu dokładka się trzymała. Zatrzaskując dokładkę na górze automatycznie zasuwa się na dole na tych sterczących mocowaniach które Ty chcesz wywalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącę.

Ale czy nie lepiej odciąć dół tak ja zaznaczyłem i przedłużyć te mocowania?

Wtedy chyba dokładka się zapnie na te zaczepy.

Gdybam bo sam będę to robił.

http://s7.postimg.org/5w55usy6v/zderzak.jpg

Możesz tak zrobić, ja zrobiłem to po to żeby z dołu dokładka się trzymała. Zatrzaskując dokładkę na górze automatycznie zasuwa się na dole na tych sterczących mocowaniach które Ty chcesz wywalić :)

Ja nie chce nic wywalać, tylko odciąć i przedłużyć na dół, tak aby dokładka s-line wpięła się w te mocowania poziome jak ori dokladka się wpina.

---------- Post dopisany at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany at 21:27 ----------

To co zaznaczyłem chce w calości dac niżej aby wpiąć dokladke.

zderzak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyjdzie Ci to... skoro teraz dolne mocowania pasują idealnie to obnizając je będzie wygięta dokładka w dół, bo będzie wadzić.... Zresztą nie ma co kombinować dokładka trzyma się bardzo dobrze na tych uchwytach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dzieki za fotostory, szkoda ze nie wrzuciles fotki zderzaka od wewnetrznej strony jak dokladka siedzi juz na zderzaku. Łączyles to na jakies nity, sruby, dodatkowo czy tylko nalozyles zatrzasnelo sie i to wszystko? Jak rozwiazales sprawe kratek ich umocowania aby nie wypadly? Hehe maly update wskazany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyjdzie Ci to... skoro teraz dolne mocowania pasują idealnie to obnizając je będzie wygięta dokładka w dół, bo będzie wadzić.... Zresztą nie ma co kombinować dokładka trzyma się bardzo dobrze na tych uchwytach :)

wyjdzie wyjdzie panie :wink: sam docinalem i przedluzalem dobrze dopasowac i dokladka trzyma sie jak nalezy i nic nie bedzie wygiete , jesli mowisz ze sie dobrze trzyma to tak tez jest ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie :)

Tutaj też jest trochę o zakładaniu dokłądki:

B6 A4: Ultrasport Lower Front Bumper with Stock Upper

Właśnie jak z zakładaniem kratek żeby nie wypadły? Trzymają się czy trzeba jakoś mocować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co wy przedłużacie cokolwiek... Jak zrobicie tak jak wyżej, to wszystko zatrzaskuje się jak oryginał!

Co do kratek bocznych te zatrzaski troszkę podgrzewałem opalarką i rozciągałem trzymając aż zastygnie, po włożeniu nie dało się jej wyciągnąć nawet ciągnąc- trzeba było użyć śrubokręta, co do środkowej wrzuciłem ją na trytytki, ładnie oparła się na żeberkach i byłą nie ruchoma, zrobiłem tak, bo miał wpaść środek z s4 i docinanie do zwykłej, lecz nie było czasu i tak już zostało :)

kratke można zamocować wkręcając wkręty od boku w ramkę, klej, a najlepiej to chwile pogłówkować, ja musiałem skręcać szybko, bo potrzebowałem auto na już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na to czekałem, kawał świetnej roboty :decayed:

Ile czasu Ci to zajęło? Masz jakąś fotkę poglądową od wewnątrz już po złożeniu w całość dokładki s line ze swoim zderzakiem? No i na koniec powtórzę pytanie poprzedników: na jakiej zasadzie trzymają się kratki?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Devey umiesz czytac ze zrozumieniem? Pytania juz padly wyzej i masz odpowiedz nad twoim postem od autora watku dżizassss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem po przeróbce zderzaka, czy wie ktoś może gdzie popełniłem błąd, że dokładka nie dochodzi do błotnika z obu stron, na zdjętym zderzaku było dobrze a tutaj zonk, proszę o pomoc

dlgl4y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opis, bardzo pomógł :banan: nie wiem czy dobrze rozumuje ale chyba można zostawić elementy "2" bo w sumie one w niczym nie przeszkadzają, a zderzaczek byłby sztywniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa jak masz kolor czarny zderzaka to mozesz sobie w ostatecznosci zostawic ten element bo na innych kolorach byloby widac to za kratka. Wiem mozna sprayem pomalowac na czarno ten "2" element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie zostawiłem. mam drugi ori zderzak s-line, kolor srebrny a dół jest niemalowany czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem po przeróbce zderzaka, czy wie ktoś może gdzie popełniłem błąd, że dokładka nie dochodzi do błotnika z obu stron, na zdjętym zderzaku było dobrze a tutaj zonk, proszę o pomoc

http://i62.tinypic.com/dlgl4y.jpg

za molo przycioles pewnie , nie chodzi nawet juz o blotnik widac nawet ze gora zderzaka z dolem sie nie zrownuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poprawic przy 5 i 6 kroku troche wiecej szlifierka zebrac wtedy powinny oba boki cofnac sie bardziej do tylu i ta szczelina zmniejszy sie lub zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie, kratkę ścinałeś po całości czy tylko w miejscach gdzie są wzmocnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...