Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docinanie zwykłej góry zderzaka PRZOD pod dokładkę S-LINE


Łęga

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 godziny temu, depechetom napisał:

Czy taki zamiennik kratki środkowej zastosowałeś.? 

https://allegro.pl/audi-a6-c5-01-05-atrapa-kratka-zderzaka-srodek-i5206414297.html

Będzie pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2014 o 13:34, Łęga napisał:

Witam forumowiczów :hi:

Tak jak obiecałem wrzucam fotostory docinania zwykłej góry zderzaka pod przednią dokładkę S LINE B6 2001-2004.


http://www.audizine.com/forum/showthread.php/122430-B6-A4-Ultrasport-Lower-Front-Bumper-with-Stock-Upper?s=a7358807767b537d4c992fdb172f9118&p=1454006&viewfull=1#post1454006



1. Wycinamy plastiki szlifierką w miejscach zaznaczonych czerwoną linią

2. Wycinamy tak samo jak w punkcie pierwszym

3. Zderzak ma zaokrąglenie które trzeba obciąć, najlepiej 2cm, a resztę można zeszlifować tarczą z papierem ściernym (koszt 3,50) dzięki niej będzie równo i estetycznie to wyglądało. Ważne jest to aby przymierzać mniej więcej dokładkę tak aby dochodziła do miejsc zatrzaskowych, a nie zjechać za mocno plastiku! Dokładka ma się na nim opierać wtedy góra zderzaka będzie nam się równo zgrywać z dołem ! Mniej więcej można zobaczyć wysokość na zdjęciu

4. Zeszlifować wystający plastik

5. Na szlifierkę zakładamy tarczę z papierem i zdzieramy nadmiar plastiku, aż do efektu pokazanego na zdjęciu

6. Tak samo jak w punkcie piątym

7. Ta sama sytuacja jak w punkcie trzecim z tym, że nie szlifujemy na równo, tylko tak jak na załączonym zdjęciu, przykładając dokładkę tak aby mogła się zatrzasnąć i dobrze zgrywała się z górą

8. Gdy wszystko mamy zrobione zakładamy dokładkę, po bokach może nie chcieć zaskoczyć więc warto podgrzać opalarką wtedy ładnie najdzie i będzie stabilna!

Mam nadzieje, że jasno w miarę to opisałem,
gdyby jednak były jakieś wątpliwości lub pytania proszę pisać!
Mam nadzieję, że wam pomogłem,
w takim bądź razie do dzieła- powodzenia ! :hi:

Aby powiększyć zdjęcie należy kliknąć w miniaturkę :naughty:

image.jpg


image.jpg


image.jpg

image.jpg


image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Kolego, zaktualizujesz zdjęcia? bo nie ważne fotki są juz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie zderzaka na sline spróbowałem własnych sił z kratą środkową i zamiast kupna z A6 C5 dorezałem swoją starą kratkę. W kwocie zakupu kratki a6 zakupiłem siatkę ABS plater miodu i puszkę plastidipa.

Ramkę kratki przeciałem w trzech widocznych miejscach. L+P cześć kratki trzeba wydłużyć o około 2,7 cm aby pasowała pod otwór w dokładce sline. Dół kratki trzeba odpowiednio skrócić. Po przymiarce będzie widać o ile (jakiś 1 cm). Miejsca łączenia od strony zewnętrznej kratki zabezpieczyłem taśmą malarską zachowując odpowiednie odległości (w przypadku boków 2,7 cm) i od strony wewnętrznej całość wypełniłem poxiliną. W nią wcisnąłem jeszcze małe ścinki paska plastkiu aby całość wzmocnić.

Po związaniu poxiliny, trzeba troszkę doszlifować miejsce łączenia od strony zewnętrznej żeby nabrało estetycznego wyglądu i mamy gotową ramkę.

Gotowa ramka dalej posłuży jako szablon do wycięcia siatki plastra miodu. Zaznaczamy, dremel w rękę i tniemy. Po wycięciu przypasowujemy całość, ewentulanie doszlifowujemy siatkę. Jak wszystko pasuje to łapiemy ją do ramki za pomocą trytytek.

Siatkę od strony wewnętrznej kleimy. Ja zastosowałem klej do szyb. Po związaniu nadmiar kleju odcinamy nożykiem.

Na koniec całość traktujemy plastidipem.

Gotową ramkę przymocowałem od strony wewnętrznej dokładki za pomocą trytytek. Wywierciłem małe otworki (3 na dole kratki, po 1 na bokach), tak samo w dokładce i złapałem za pomocą czarnych trytytek. Nic nie widać a kratka siedzi naprawdę solidnie. 

poniżej mała relacja z prac. Posiłkowałem się tym opisem https://www.audizine.com/forum/showthread.php/363266-Made-a-USP-lower-grill-with-an-non-USP-lower-frame-and-some-lltek-RS4-mesh/page2

 

20181029_192710.jpg

20181029_192652.jpg

20181029_204105.jpg

20181108_105051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś zaktualizować zdjęcia z pierwszego postu?

Chodzi mi o dokładne miejsca cięcia starego zderzaka.

Na wiosnę chcę rzeźbić to u siebie, zbieram graty i potrzebuje jakiegoś poradnika :D  Może ma ktoś zapisane gdzieś na komputerze własną fotorelację i chce się nią podzielić? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na tekst na zdjęciu bo to tłumaczone translate google.

Docinanie zderzaka s-line.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2014 o 13:34, Łęga napisał:

Witam forumowiczów :hi:

Tak jak obiecałem wrzucam fotostory docinania zwykłej góry zderzaka pod przednią dokładkę S LINE B6 2001-2004.


http://www.audizine.com/forum/showthread.php/122430-B6-A4-Ultrasport-Lower-Front-Bumper-with-Stock-Upper?s=a7358807767b537d4c992fdb172f9118&p=1454006&viewfull=1#post1454006



1. Wycinamy plastiki szlifierką w miejscach zaznaczonych czerwoną linią

2. Wycinamy tak samo jak w punkcie pierwszym

3. Zderzak ma zaokrąglenie które trzeba obciąć, najlepiej 2cm, a resztę można zeszlifować tarczą z papierem ściernym (koszt 3,50) dzięki niej będzie równo i estetycznie to wyglądało. Ważne jest to aby przymierzać mniej więcej dokładkę tak aby dochodziła do miejsc zatrzaskowych, a nie zjechać za mocno plastiku! Dokładka ma się na nim opierać wtedy góra zderzaka będzie nam się równo zgrywać z dołem ! Mniej więcej można zobaczyć wysokość na zdjęciu

4. Zeszlifować wystający plastik

5. Na szlifierkę zakładamy tarczę z papierem i zdzieramy nadmiar plastiku, aż do efektu pokazanego na zdjęciu

6. Tak samo jak w punkcie piątym

7. Ta sama sytuacja jak w punkcie trzecim z tym, że nie szlifujemy na równo, tylko tak jak na załączonym zdjęciu, przykładając dokładkę tak aby mogła się zatrzasnąć i dobrze zgrywała się z górą

8. Gdy wszystko mamy zrobione zakładamy dokładkę, po bokach może nie chcieć zaskoczyć więc warto podgrzać opalarką wtedy ładnie najdzie i będzie stabilna!

Mam nadzieje, że jasno w miarę to opisałem,
gdyby jednak były jakieś wątpliwości lub pytania proszę pisać!
Mam nadzieję, że wam pomogłem,
w takim bądź razie do dzieła- powodzenia ! :hi:

Aby powiększyć zdjęcie należy kliknąć w miniaturkę :naughty:

image.jpg


image.jpg


image.jpg

image.jpg


image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Witaj, opis pierwsza klasa ale niestety nie wiem dlaczego nie moge zobaczyć zdjeć co ułatwiłoby mi ryzanie. Jeżeli jeszcze posiadasz prosiłbym o wrzucenie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do prośby kolegi oraz chcialbym zapytac czy ktos z woj Dolnośląskiego(lub sąsiedniego) robił taki zabieg i bylby w stanie mi to wykonać? Niestety nie mam warunkow ani umiejetnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 15:57, Mojżesz13 napisał:

Podpinam się do kolegów wyżej. Ma ktoś fotostory z początku tego tematu ?

https://www.audizine.com/forum/showthread.php/122430-B6-A4-Ultrasport-Lower-Front-Bumper- with -Stock-Upper?s= a7358807767b537d4c992fdb172f9118&p=145 4006&viewfull=1# post1454006

wystarczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie może zdjęcie zderzaka od wewnętrznej strony, na którym widać jak przymocowana jest kratka od A6?? Właśnie przyszła do mnie dokładka sline - faktycznie kratka od a6 ładnie pasuje, ale nie ma jej do czego "przyczepić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak później będzie trzeba kratkę ściągnąć bo zerwie rurę z ICka lub coś :whistling: :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michuthebest napisał:

Chodziło o montaż dokladki s-line do górnej części zderzaka:)

W ori rama dokładki jest nitowana do górnej części,a dokładka na zatrzask do ramy,jak nie ma ramy trzeba sobie jakoś radzić

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...