Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docinanie zwykłej góry zderzaka PRZOD pod dokładkę S-LINE


Łęga

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś były zamienniki plastikowe dostępne, obecnie coś z włókna znajdziesz -czego nie polecam i ori dokladke w aso

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tak sie dopytuje - czy ktoś wie ile taka dokładka w ASO - bo w Niemczech razem z kratkami koszt 330 Euro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ogarnia ktoś taką przeróbkę ze śląska? Kompletuje właśnie wszystko i potrzebuje jakąś ogarniętą osobę która już to robiła i pomoże żebym nic nie spaprał :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat czy ktoś ma link gdzie można zakupić zamiennik dokładki? na allegro nic nie widzę a były kiedyś zamienniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj bawiłem się w przeróbkę zderzaka, cała operacja trwała 3 godziny. Zakupiłem dokładkę za 280 zł czyli zamiennik, kratkę środkową z A6 C5 po lifcie oraz kratki oryg z ASO.

Koszt całkowity to 570 zł, po przycięciu zderzaka wszystko ładnie pasuje, trochę trzeba było więcej zeszlifować plastiku pod halogenem, ponieważ dokładka nie do końca chciała pasować. Kratkę środkową z A6 nie trzeba wiele piłować, wystarczy odcięcie zaczepów górnych oraz należy przyciąć żęberka żeby grill nie dotykał dwóch środkowych wzmocnień, które wpinają się na dole dokładki. Kratka przymocowana na 5 wkrętów. Trzy wkręty wkręcone w grill do zderzaka pod mocowaniem tablicy rejstracyjnej, a na dole wywierciłem otwory w dokładce wiertłem 12 mm i również przykręciłem na wkręty 20 mm, wszystko ładnie się trzyma, kratka w miare pasuje dobrze. Boczne kratki trzymają się na trzech zaczepach przy halogenach, jedynie musiałem użyć po dwa wkręty na każdą kratkę boczną. Polecam dać malutkie wkręciki z czarnym łepkiem, a w plastiku zrobić fazowanie pod łepek. Ogólnie dokładka trzyma się bardzo dobrze, nie rusza się i to najważniejsze. Jeżeli ktoś jest zainteresowany jak przymocowałem dokładnie kratki to podeślę foto w temacie, łatwo je zademontować w minutę, bez sensu jest je przyklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładka została przewiercona pod spodem tak aby koncówka wkrętarki się zmieściła i była możliwość odkręcenia kratki ;) Sprzęt do lakierowania mam i warunki, 450 to chyba suma z kosmosu ;) Koszt lakierów nie przekroczy 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah... chyba wiem o co ci chodzi,no tak materiał stówe ale robota jak to komuś kumatemu dasz to x3;)

No nie ważne ,tez się będę za to zabierał na wiosne[emoji6]

Edytowane przez rrrudy25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem wywiercić otwory większe na dole dokładki pod kratką, żeby przykręcić ją od spodu, nie chciałem bawić się w kleje. Góra kratki jest przykręcona pod rejstracją bezpośrednio do zderzaka, wkrętów nie widać, chyba, że ktoś się położy na ziemi ;) Przednia dokładka jest w czarnym macie, resztę progów mam też w czarnym macie, lakierem do plastików z puszki. Po 4 latach użytku wszystko się nadal trzyma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dokladki z ASO od tych zamienników różnią sie tylko ceną czy jednak ori jest o wiele lepszej jakosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczepy które mam urwane (zaznaczone na zielono) są częścią zderzaka a nie dokładki i mam dylemat, czy uda się to zespawać?

 

Panowie pytanie do tych, którzy rezali dokładkę w zamienniku z allegro. Od kogo kupowaliście lub z jakiej aukcji? Pytam nie z lenistwa, tylko na allegro jest kilku, a chcę zamówić już sprawdzoną, żeby nie tracić kasy i czasu na coś, co będzie wtopą :) 

dokładka.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy plastiki widoczne za zdjęciach szlifować na 'zero'? Nie wiem jak to się ma do kratek, bo jeszcze ich nie mam, a całość na dniach daje do malowania.
827138fbea27390e89aa919ca4d7b7bc.jpg1059d05196f710de44d1a84f5a15ff6a.jpg

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...