Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jednomas z tarczą 240mm do 1.8T.


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

tomek tak ma i mu śmiga

on się nazywa Otocki :decayed: otoczak to jego internetowe pseudo:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Pioteros kiedy zakladasz ?:D ja czekam jeszcze :(( moze w czwartek tez juz bede mial a w piątek założę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój towarzysz Grzesio vel kalik znajdzie troszkę czasu w ciągu dnia, najwcześniej druga polowa przyszłego tygodnia...

Dzisiaj odwiecilem stolice, trochę korkow było, jedynka - luz - jedynka - luz, po chwili czulem smrod ze sprzegla, wiec tylko patrzeć jak mi strzeli docisk, albo tarcza się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucalem wczesniej tak naprawde nic sie nie zmienilo poza tym ze sa kolki :)

a teraz juz mi sie nie chce wracc do auta i spowrotem na 4te pietro:P jutro moze mi sie zechce to rozkrece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednomas1.jpg

jednomas2.jpg

jednomas3.jpg

jednomas4.jpg

jednomas5.jpg

---------- Post dopisany at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany at 20:18 ----------

aa i info... lozysko oporowe lepiej kupcie SKFu, jest metalowe tam gdzie pracuje na sloneczku docisku i tak szybko sie nie zuzywa

lozysko LUKA jest plastikowe, po niewielkim przebiegu robi sie na nim juz rowek od docisku, demontowalem takie sprzeglo w innym aucie z takim wlasnie lozyskiem i po paru tys km wlasnie byl juz taki slad zuzycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy

---------- Post dopisany 13-06-2014 at 22:53 ---------- Poprzedni post napisany 12-06-2014 at 20:39 ----------

roboty a roboty... niby wszystko zlozone, perwszy test... pedal sprzegla wpada w podloge, odpowietrzamy...

jest juz lepiej, wpada do polowy, potem idzie z oporem ale wraz nie wysprzegla... nei da sie wbic biegu

pompuje dalej, kolega kalik popuszcza wysprzeglik... a tu nagle pyk, cos strzelilo pedal wpadl w podloge i nie wrocil, kupe plynu pod autem...

wysprzeglik powiedzial papa... rozwalil sie, bo byl plastikowy, masakra jakas... teraz nie wiem szukac plastikowego zeby znow w kazdyej chwili walnął, czy montowac metalowy, z kolei metalowy ma inny przewod wiec nie bedzie pasował.... masakra jakas

---------- Post dopisany at 23:00 ---------- Poprzedni post napisany at 22:53 ----------

pytanie czy da sie zastosowac jaka przelotke zeby wsadzic metalowy wysprzeglik ale zeby nie wymieniac przewodu ktory pasuje do tego plastikowego...

tak wyglada metalowy

PJH192.jpg

a tak moj plastik

PJH189.jpg

---------- Post dopisany at 23:04 ---------- Poprzedni post napisany at 23:00 ----------

znalalzem!!! ale nie u nas... wysprzeglik mam ale kurna takiego przewodu nigdzie nie dostane

USP-MSC-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to CI nie wystarczy ?

łącznik rurki wysprzeglika VW passat b5 FL 2000r (4183998787) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

---------- Post dopisany at 23:14 ---------- Poprzedni post napisany at 23:12 ----------

Szybkozłączki - Złącze, gwint wewnętrzny 1/4" - YATO

---------- Post dopisany at 23:14 ---------- Poprzedni post napisany at 23:14 ----------

Szybkozłączki - Złącze, gwint wewnętrzny 1/4" - YATO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten jest odwrotny, laczy do plastikowego przewod wkrecany od metalowego... ale kurna 150zł za kawalek zlaczki?

---------- Post dopisany at 23:17 ---------- Poprzedni post napisany at 23:15 ----------

te yato sa zupelnie inne, rurka idaca do wysprzeglika to nietypowka, lepiej by pewnie bylo podmienic caly przewod, ale pewnie do tego i pompke sprzegla trzeba by bylo zmienic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piteros, mi jakiś czas temu padł wysprzęglik i też miałem plastikowy u siebie, wymieniłem na nowy a za jakiś czas zaczął mi lecieć płyn z tego łączenia przewodu z wysprzęglikiem i kaplica, uciąłem ten przewód, kupiłem nowy metalowy wysprzęglik, kumpel mi zarobił końcówkę tego przewodu żeby pasowała pod nowy wysprzęglik i teraz jest miodzio:wink: tak będzie najszybciej i najtaniej:wink: Też bym Ci to radził:decayed: Btw, pisałem w Twoim ogłoszeniu w dziale sprzedam, wyskrobiesz coś tam?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda mi się cyknac fotę jutro

O tym samym myślałem bo mam nawet dwa metalowe wysprzegliki tylko zakuwak od przewodów mi się wysral nie wiem czy dam rade zarobić przewod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW

To jedź do jakiegoś mechaniora niech Ci to ogarnie:wink: Przecież to jest minuta roboty to nie skasuje Cie nawet dużo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eetam

sam juz ogarnalem temat, zarobilem koncowke m12x1 od przewodu hamulcowego i wkrecilem w metalowy wysprzeglik - troszke chyba inny byl gwint ale weszlo ciasno i nie cieknie nic... jakby co nastepnym razem zamienie jeszcze raz i dobiore odpowiedni gwint - bo mam jeszcze gdzies taki metalowy wysprzeglik :D

znowu byly jajka przy odpowietrzaniu, niby bylo słabo, pedal byl miekki, w koncu wcisnalem go do oporu i znowu cos przeskoczylo, walnelo, tylko tym razem wysprzeglik sie nie rozlecial i po tym pykniecu sprzeglo zaczelo dobrze chodzic, moze lozysko oporowe jakos wskoczylo/ustawilo sie na docisku... nie wiem, bo poki to cos nie przeskoczylo nie moglem wysprzeglac i byl nonstop zapiety bieg

grunt ze teraz srzeglo klei jak glupie od samego dolu, drgania hmmm jakies tam mrowienie jest ale totalnie mi to nei przeszkadza, w dodatku stare sprzeglo stracilo pewnie wywazenie bo teraz na nowym duzo ładniejsza kulture pracy ma motorek...

zobaczymy az sie ulozy wtedy zdam relacje;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wchodzi na to ze plastikowe wysprzegliki nie wyrabiaja .. mam dwa :D wiec jak bede zakladal to w razie w jest hehe

ps. pioteros jaka masz moc i moment ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serie poki co 180km i momentu pewnie ze 240nm

moge napisac troszke juz na temat jednomasu, wczoraj zrobiona trasa 200km do wawy i spowrotem..

- ZALETY

1. sprzegielko lapie odrazu, czuc ze jest to juz mocne sprzeglo, latwiej silnikowi sie bujnac z dolu i nie ma takiego laga zaraz po zmianie biegu jakie jest na rozwalonym szczegolnie dwumasie, zasprzegla i jedzie do przodu, auto ma jak gdyby lzej

2. klei sie mocno - wiadomo w porownaniu do serii, jeszcze nie strzelalem ze sprzegla ale to tez wiadomo, tym bardziej ze stara moja tarcza jechala juz na nitach wiec nowe, i w dodatku mocniejsze sprzeglo bedzie sie kleilo jak glupie

- WADY

1. mrowienie, wibracje do okolo 1800obr/min przy wyzszych biegach... akurat mi to nie przeszkadza az tak, tarcza jest dosyc sztywna pomimo ze ma sprezyny, no i docisk tez jest mocny dlatego te wibracje samego jednomasu sa spotegowane

2. poniewaz nie ma juz tlumienia dwumasy, na pewno przy ostrych upalaniach naped dostanie po d*pie, od przegubow, do samego napedu, poprzez skrzynie (moja juz delikatnie dzwoni przy przyspieszaniu) - ale nawet na dwumasie jak ktos upala to dzieje sie tak samo

jak ktos nie upala auta, nie planuje mocy powyzej 250km i nie zaluje wydac na dwumasa - niech sobie laduje sprzeglo od diesla wraz z nowym dwumasem

jak ktos bardzo lubi komfort - niech tez nie laduje jednomasa

ja generalnie jestem zadowolony bo spodziewalem sie mniej wiecej efektu jaki uzyskalem, wiec bedzie sie smigalo ;]

w dodatku u mnie pojawil sie stuk pojedynczy gluchy przy dohamowaniu, przegub zewnetrzny tez wczoraj zaczął swoją agonię wiec czeka mnie za chwile wymiana go, no i zobaczymy co z ta skrzynia, jak sie rozleci bede mial motywacje do wsadzenia skrzyni od diesla z polosiami od TDI z mocniejszymi przegubami wewnetrznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz jak wygladal Twoj dwumas ? Byly slady mocnego zuzycia, cos stukalo ? szacowany jego przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

266tys nie szacowany tylko pewny, sprzęgło oryginalne 98rok

Stukac nie stukal ale luzy miał spore, był przegrzany jak i reszta sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...