Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jednomas z tarczą 240mm do 1.8T.


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

jak najbardziej

---------- Post dopisany at 23:06 ---------- Poprzedni post napisany at 23:05 ----------

059 141 031 x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra , dzieki Panowie, jeszcze tylko jakis docisk " miekki" dobrac i wysyłam do obróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serie poki co 180km i momentu pewnie ze 240nm

moge napisac troszke juz na temat jednomasu, wczoraj zrobiona trasa 200km do wawy i spowrotem..

- ZALETY

1. sprzegielko lapie odrazu, czuc ze jest to juz mocne sprzeglo, latwiej silnikowi sie bujnac z dolu i nie ma takiego laga zaraz po zmianie biegu jakie jest na rozwalonym szczegolnie dwumasie, zasprzegla i jedzie do przodu, auto ma jak gdyby lzej

2. klei sie mocno - wiadomo w porownaniu do serii, jeszcze nie strzelalem ze sprzegla ale to tez wiadomo, tym bardziej ze stara moja tarcza jechala juz na nitach wiec nowe, i w dodatku mocniejsze sprzeglo bedzie sie kleilo jak glupie

- WADY

1. mrowienie, wibracje do okolo 1800obr/min przy wyzszych biegach... akurat mi to nie przeszkadza az tak, tarcza jest dosyc sztywna pomimo ze ma sprezyny, no i docisk tez jest mocny dlatego te wibracje samego jednomasu sa spotegowane

2. poniewaz nie ma juz tlumienia dwumasy, na pewno przy ostrych upalaniach naped dostanie po d*pie, od przegubow, do samego napedu, poprzez skrzynie (moja juz delikatnie dzwoni przy przyspieszaniu) - ale nawet na dwumasie jak ktos upala to dzieje sie tak samo

jak ktos nie upala auta, nie planuje mocy powyzej 250km i nie zaluje wydac na dwumasa - niech sobie laduje sprzeglo od diesla wraz z nowym dwumasem

jak ktos bardzo lubi komfort - niech tez nie laduje jednomasa

ja generalnie jestem zadowolony bo spodziewalem sie mniej wiecej efektu jaki uzyskalem, wiec bedzie sie smigalo ;]

w dodatku u mnie pojawil sie stuk pojedynczy gluchy przy dohamowaniu, przegub zewnetrzny tez wczoraj zaczął swoją agonię wiec czeka mnie za chwile wymiana go, no i zobaczymy co z ta skrzynia, jak sie rozleci bede mial motywacje do wsadzenia skrzyni od diesla z polosiami od TDI z mocniejszymi przegubami wewnetrznymi

he to ciekawe jak bedzie przy moich 370nm ja mialem tak.. seria 150km nic sie nie działo z dwumasem 1 program kolo 200 kucy lekkie wibracje z dolnych obrotow , finalny program dwumas napier...jak stara kurw... przechodza wibracje na cala bude od 2,5 do 4tys obr... do tego teraz mam jeszcze mrowienie na pedale sprzegla od jakiegos czasu, ale sprzeglo bierze od samego dolu .. ciekawer jak bedzie przy tym... xD

---------- Post dopisany at 09:16 ---------- Poprzedni post napisany at 09:04 ----------

przesylka zaraz do mnie przyjdzie niestety dopiero dzis miala byc w piatek... koszt 490zl za pobranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to co przed chwila przyszlo czyli prakrycznie to samo co u kolegow :)

DSC_1720.jpg

---------- Post dopisany at 15:36 ---------- Poprzedni post napisany at 12:00 ----------

u kogo i co robiłes ze tak tanio ?:decayed:

Tam gdzie Dev, a robilem kolo ABT i tarcze z okladzinami z kevleru i wszystko wyważone razem z dociskiem.. jak nie robisz tarczy to wyślij wszystko do otoczka koszt 260zl a jak wyślesz kase w paczce to 240 he xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po rozmowie z panem od sprzegieł i chyba jednak chyba ceny nie poszły w doł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ja za robote zapłaciłem nie cale 500zl do tego poszła faktura wiec mnie osobiście to kosztowało 400zl jak zadzwoniłeś do radzika to nie dziw ze krzyknął ci ceny z kosmosu on jest najdroższy chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletne sprzegło Audi 80 ACE pasuje do 1.8t

Dokladnie tak :)

Pasuje też do 1.8 125KM bez turbo - ADR. Zamach od każdej 2 litrowej 80-tki pasuje. Wsadziłem w zeszłym tygodniu taki zestaw i hula jak złoto. Fajniej wchodzi na obroty -dwumas był 3,5 kilo cięższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy pod 240mm tarcze bedzie pasowal...

elmo działaj a nie ciagle o cos pytasz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działam tarcza mi idzie :) i teraz rozkminiam dociski :decayed:, a pyta dlatego ze nie posiadam etki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETKA jest na forum, online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev a tą tarcze to CI regenerowali czy tylko obili kevlarem???? Chodzi o sprężyny tłumiące

I szukam jakiejś alternatywnej tarczy gotowej już do mniejszych mocy w sensownych pieniądzach

Zamierzam ogarnąć dwa bądź 3 gotowe zestawy sprzęgieł na 240 i jakąś alternatywę na 228 w dobrych pieniądzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednomas + sprzegło abk to tansza alternatywa 228mm

taniej juz raczej nie zrobisz chyba ze na uzywkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde sprzeglo od diesla na PD 5 biegow bedzie tansza alternatywa do nieduzo dlubnietego 1.8t... po co kombinowac jeszcze w inna strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde sprzeglo od diesla na PD 5 biegow bedzie tansza alternatywa do nieduzo dlubnietego 1.8t... po co kombinowac jeszcze w inna strone

Tylko Mi chodziło o jednomasowe, tak żeby nie pchać już dwumasy

1. Taki zestaw do około 300 nm i 200 km

2. Do seri, muszę się zorientować czy zestaw z 1z byłby plug&play

3. I mocny zestaw według przepisu deva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to robisz to samo plus obrobka jednomasu...

albo w ogole, jednomas i sprzeglo od 1z 1.9tdi wzdluznego i tez wystarczy na 200pare koni... i nic nie trzeba przerabiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...