Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jednomas z tarczą 240mm do 1.8T.


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

AVF - 240mm

AWX - 228 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym temacie pytam,:)

W swoim aucie zmieniłem dwumas na jednomas ( mocno odelżony ) i do tego tarcza sprzęgła z VR z nową okładziną. Po takim zabiegu pedał sprzęgła "łapał" kilka cm od podłogi, a przy wysokich obrotach ciężko było zmienić bieg. Mechanik doradził żeby wrócić do zwykłego "ciężkiego" jednomasu, ale ten zabieg też nic nie dał. Na chwilę obecną ciężko wbić bieg nawet na wolnych obrotach. Co robić??

Silnik 1.8T 260KM Seat Cordoba Cupra 2000r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gruba okładzina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gruba okładzina

Tzn. że musiałbym zmienić okładzinę na tarczy na cieńszą??

Czy to pomoże w 100%??

Tarcz robiłem u Radzikowskiego, a może teraz spróbować w innej firmie, ale jeszcze coś innego wykombinować, bo na chwilę obecną autem nie da się jeździć... Szybko :wink:

P.S. A może ori tarcz z fabrycznego zestawu w którym był dwumas, dać do zrobienia nowej okładziny i wtedy by bardziej pasowało ??

Edytowane przez gwozdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poleci mi ktoś jakiś link z alledrogo z kompletnym sprzeglem do 1.8t?? zależy mi na takim z AWX. Czy dwumas z diesla będzie pasował?? czy muszę kupić ori z 1.8t. Obecnie autem nie da się jechać, 3,4,5 bieg masakra. 6 tys obrotów a nawet 100km/h nie ma:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za problem wpisac w allegro kod awx i wybrac cos co jest najtansze, nowe i w miare ze sklepu tym bardzie ze to temat o jednomasie
wszystko bedzie pasowac, co w tym watku bylo powiedziane kilka razy ale widac 20 pare stron do przejrzenia to duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie i bez linczu bo przeczytałem ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem :) To jak z tą dwumasą? Brać też z 1.9??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie i bez linczu bo przeczytałem ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem :) To jak z tą dwumasą? Brać też z 1.9??

jest spokojnie ale wiesz, kazdy umie szukac sobie na allegro a poza tym, ktos ci podesle linka, potem okaze sie ze cos nie tak ze sprzedajacym i bedzie problem i pretensja ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten temat o jednomasie z tarczą 240mm i się zastanawiam czy u mnie taka wymiana będzie miała sens. Auto zmodzone na 300+ aktualnie mam sprzęgło na seryjnym dwumasie ( 228mm ) Sprzęgło robione u Radzikowskiego kilka lat temu z tarczą organiczną i dociskiem wzmocnionym o 40% Póki co jeździ, o dziwo dwumas cały ( nie strzelam ze sprzęgła codziennie ale czasami się zdarza ) Moje sprzęgło zabiło póki co dwie półosie ( ukręcone rury ) i jedną skrzynię ( rozpadł się tryb 3 biegu ). Aktualnie będę zakładał skrzynię z s4 i most z blokadą z Audi 80 a przy okazji zastanawiam się czy jest sens zmieniać sprzęgło które mam od Radzika 228mm na jednomasa 240mm z dociskiem od LT ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci zdechnie to co masz to wrzuc jednomasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze zapytać jakiej grubości ma być tarcza sprzęgłowa z 2.5tdi przy docisku z LT 124 0220 20 ??

Edytowane przez Pawel_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...