Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jednomas z tarczą 240mm do 1.8T.


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

300kM/400Nm

Bez problemu ogarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z s2 380 przy 2100 obr/min (overboost) wytrzymuje ale pewnie i po programie dawalo rade tylko ze nowe xD kolo 450 nm mysle ze pociagnie a wiec trzeba kompletowac rzeczy bo moge to wszystko dostac za 250zl przynajmniej ja tak znalazłem + przerobienie 650zl czyli 900zl a ostatnio rozmawiałem z gościem od sprzęgieł to mi krzyknął 1800zl za wszystko i to jeszcze na 228mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale baran, szuka glupka:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale baran, szuka glupka:facepalm:

gwarantowal ze pociagnie 430nm he

No wiec tylko czekam az założysz to do siebie i zdasz relacje z wrażeń jak to śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lub 3 tygodnie i wrzuce

Na razie jest realizowany inny projekt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło jednomasowe zostało pozbawione starych kołków ustalających i zeszlifowane na równo

otrzymało nowe kołki i zrobiono otwory pod nowy docisk które nagwintowano

mam nadzieję że zestaw sie sprawdzi :whistling:

Czesc,

pytanie za sto punktow : co z odczytem polozenia walu korbowego ?

Sam skompletowalem podobny zestaw, ktory czeka na montaż ale juz nie mam pewności czy to zadziała. Kiedy porownuje kolo zamachowe sztywne (ja kupiłem od Audi 80 2.0 16V) to widze ze sztywne oprocz bolcow ustalajacych ma tez dwa dlugie bolce. Zakladam, ze to sa bolce, które współpracują z czujnikiem halla. W oryginale czyli dwumasie, nie ma bolcow - sa wyciecia na kolnierzu na obwodzie koła. Popatrz na 3-cie zdjecie od dolu > Zmiana 2-massa na 1-massa :) (AHU, AHH, AFN, itd.) - dwumasa ma naciecia a sztywne kolo bolce.

Bedzie to banglac ? :-)

(Co prawda link jest do artykułu o dieslu ale na zdjeciach widać że tak jak w benzynie dwumas ma naciecia nie bolce.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdejme dwumas to będę sie martwił :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę na forach i wygląda, że ten czujnik "patrzy" na ząbki koła nie na bolce/wycięcia. Czyli będzie grało :-) Może ktoś potwierdzić ? (albo zdementować :-))

P.S.

(Wlasnie doczytalem, ze to nie jest czujnik Halla tylko magnetyczny.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś już sprzęgło? Jak wrażenia? U mnie muszę też wymienić na 240mm i zastanawiałem się na jednomas od 80siątki a docisk z tarczą od rs4, wałek od rs4 na tarcze się zgadza. Czy ktoś już takie coś próbował. Myślę o jednomasie plus to Sprzęgło RS4 B5 2,7 biturbo - SidMotorSport.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś już sprzęgło? Jak wrażenia? U mnie muszę też wymienić na 240mm i zastanawiałem się na jednomas od 80siątki a docisk z tarczą od rs4, wałek od rs4 na tarcze się zgadza. Czy ktoś już takie coś próbował. Myślę o jednomasie plus to Sprzęgło RS4 B5 2,7 biturbo - SidMotorSport.pl

Nie mam czasu na grata, zayebany jestem robotą po uszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednomas nie bedzie pasowal gdyz jest na 8 srub zapewne, w 1.8t wał do koła przykreca sie na 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale głowię się czy ten zestaw przedstawiony przez DEV nie podejdzie do 1.9tdi AVf/AWX skrzynia 6b???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś już sprzęgło? Jak wrażenia? U mnie muszę też wymienić na 240mm i zastanawiałem się na jednomas od 80siątki a docisk z tarczą od rs4, wałek od rs4 na tarcze się zgadza. Czy ktoś już takie coś próbował. Myślę o jednomasie plus to Sprzęgło RS4 B5 2,7 biturbo - SidMotorSport.pl

a jestes absolutnie pewien ze da sie ozenic jednomas z 80 i sprzeglo z rs4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to toczy się ten jednomas żeby tarcza pasowała - tak jak autor wątku ma to zrealizowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to toczy się ten jednomas żeby tarcza pasowała - tak jak autor wątku ma to zrealizowane

to to ja rozumiem. moje pytanie bylo zadane w celu upewnienia sie ze jest to fizycznie mozliwe :) sam posiadam zamach od audi 80 i szukalem jakiegos sprzegla ktore przyjmie 500Nm na klate i bedzie wzglednie cywilne. rs4 jest odpowiedzia na moje modlitwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze sprzeglo z LTeka odpowiednio przerobione bedzie lepsze, ostatnio ltkiem przepychalismy karoserie samochodową... bez kol, po podworku, nie zrobilo to na napedzie zadnego wrazenia:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...