Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AHU- zwiekszenie mocy do okolo 120 PS


szymek1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Chcialbym zwiekszyc moc w mojej Audiczce 1.9 TDI AHU 90 koni w serii do okolo 120 koni. Silnik mam raczej w bardzo dobrej kondycji i chcialbym zeby jeszcze przez jak najdluzej w niej pozostal. I tutaj pytanie: Co zrobić aby w granicach 1000-1200 zł bezpiecznie zwiekszyc moc silnika o te 30 koni? I gdzie w okolicach Tarnowa, ew.Gorlic, Nowego Sącza mozna to zrobic? Z gory dzieki za odpowiedzi, wiem ze jest juz duzo podobnych tematow na forum ale licze na konkrety :) Pozdrawiam wszytskich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymek1995 jedź do Gregora do Jasła,zrobi Ci konkretny program,ale na 120km bym się nie nastawiał bo masz za małe turbo jak i wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rejonie co piszesz to nie wiem czy znajdziesz kogos bardziej ogarniętego jak chcesz mieć to dobrze zrobione,chyba że chcesz mieć gotowca za 300zł to szukaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski dwustopniowe od AFN mam juz wrzucone z tym ze bez zadnej zmiany programu takze moc sie nie zwiekszyla. Czyli teraz proponujecie zrobic program i wyciac kata. Jesli chodzi o EGR wystarczy zaslepic rurke podcisnieniowa czy trzeba robic jakas zaslepke i kombnowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AHU można na serii liczyć na okolice 110km i okolice 280-290nm.

Polecam wyciąć kata i do tego soft customowy. Najbardziej opłacalny mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek jak masz już wtryski AFN to wywal kata i wsadź nowy program (dalej się nie baw).Z tego 1500 jeszcze ci zostanie, a jeśli jest tak jak piszesz, że silnik spoko to dobre 125 będzie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne opłacalne mody w ahu/1z.Różnica w porównaniu z serią kolosalna.W końcu to 50% więcej, a spanie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile można maksymalnie podnieść. Ja też jestem posiadaczem AHU 90 z chipem i stawiał bym że mam około 115-120km. Ponieważ A4 B5 110km nie ma szans. A z 1.9TDI 116km też A4 B5 idzie łeb w łeb. Możecie wierzyć lub nie , lecz po samym programie z niecałych 14 sekund zrobiło się niecałe 11 sekund do setki. Jest odczuwalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że Szymek ma wtryski od afn to doleciało min. 10 kuni i tu dopiero jest fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie powstał temat konkretny, bo po serfowaniu na forum aż głowa bolała od nadmiaru informacji i odchodziłem od komputera głupszy niż siadałem :decayed:

Też mam 1.9 AHU i w niedalekiej przyszłości planuję jakieś mody w silniku, dlatego fajnie jest poczytać wasze opinie jak wam się to wszystko sprawuje.

Ale to przyszłość :kwasny: narazie doprowadzam Audi do stanu "perfect" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHU seria można liczyć na 113km, na więcej nie ma co liczyć

AHU + wtryski AFN 125-130km

AHU + wtryski 216 125-130km i jak tuner się nie przyłoży może auto dymić i więcej palić

można trafić na różne wtryski, wystarczy że będą miały ciśnienia wyższe lub niższe i już co innego będzie, czasem na wtryskach AFN jest leprze efekt niż na chińskich 216, najtańsza a zarazem najoptymalniejsza opcja to wtryski AFN+czip i koniec dłubania, można wywalić egr, wsadzić kolektor AWX i nadkole s4, następnie jak ktoś chce więcej czas na zmianę pompy na afn, i dochodzimy do turbo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już napisalem wczesniej, na razie chce zmienic rozrzad i kilka dupereli w silniku zeby byl w bardzo dobrej kondycji, a wtedy wytne katalizator, wtryski od AFN juz mam i pod to program na jakies 120 koni. Ewentualnie jeszcze zaslepienie EGR-u. I jeszcze mam pytanko odnoscie spalania waszych dieselkow :) prosze o podanie realnego spalania przy wzglednie dynamicznej jezdzie, nie waze czy modzone czy nie :) bo mi wychodzi kolo 7 przy dosyc dynamicznej jezdzie ;/ jak sie bardzo staram to kolo 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...