Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co to za błąd P0299


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio auto(VW tiguan 2,0TDI CR 140km 4mottion) jechało na rezerwie i w tym czasie zapaliła sie kontrolka świec żarowych,

a.jpg

auto przeszło w tryb awaryjny. Po zgaszeniu silnika kontrolka znikła, ale po jakims czasie pojawiła sie. Na kompie wyskoczył bład zbyt niskiego doładowania turbiny P0299. Po skasowaniu i zrobieniu adaptacji przez jakis czas było ok( jakieś 30km) i probelm wrócił. Auto przed kompem było zalane do pełna. Po jakims czasie wyskakuje druga kontrolka układu

Usterka.jpg

macie jakaś rade?

16683/P0299/000665 - Ross-Tech Wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność w dolocie. Sprawdz pierscien uszczelniający dolot na połaczeniu z modulem klapy gaszącej oraz samą klape czy nie brudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj troche tam popatrzyliśmy, wygladało na szczelne. Troche pogrzebałem za tym błedem po niecie i trafiłem na przyczyne uszkodzonego czujnika róznicy cisnień spalin. Oznaki takie same jak u mnie w samochodzie, na samym początku właczał sie wentylator bez potrzeby, poxniej wpadały dwie kontrolki i tryb awaryjny.

Bład tego czujnika sie nie pojawiał, ale jak robilismy przegazówki to była stała wartosć, a powinna być zmienna.

Dzisiaj bedzie nowy czujnik i powinno wszystko wrócic do normy:wink:

tutaj wiecej info

Volkswagen Tiguan | Tiguan 2.0TDI CR 170KM - świeci kontrolka silnika | VOLKSWAGEN Forum

---------- Post dopisany 04-03-2014 at 15:49 ---------- Poprzedni post napisany 28-02-2014 at 11:00 ----------

Fitr DPF zapchany, auto w poniedziałek jedzie na usuniecie DPFa wraz z

- dwie sondy EGT

- sonda lambda

- czujnik ciśnienia różnicowego wraz z przyłączami

i zrobienie softa:wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...