Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 17925


thogal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj po zgaszeniu samochodu nie chciał mi odpalić, gdy już przyjechał kumpel żeby go ściągnąć spróbowałem jeszcze raz odpalić i odpalił, pokazał się błąd 17925 ,brak zasilania sterownika silnika jak dobrze pamiętam, uszkodzony przekaźnik J271 ,, mam pytanie gdzie ten przekaźnik się znajduje czy chodzi o ten co jest w obudowie komputera numerze 30 ?jest tam tylko jeden .Troche dziwna ta usterka bo można go męczyć pół godziny i nie odpali a postoi jakiś czas i odpala bez problemu , i tak powtarza się w kółko .Silnik 1.8T Apu z gazem sekwencja,

druga sprawa na zimnym silniku nie wchodzi w obroty tak jak powinien po prostu jakby się dusił ten objaw sporo wcześniej się pojawił zanim błąd 17925 pojawił się . Tym się jeszcze nie zajmowałem ale może ktoś ma jakieś propozycje? błędów nie ma oprócz błędów sond lambda które są od założenia gazu czyli nie są powodem tego duszenia się . Przyczyn może być dużo informacji mało dzisiaj zajmę się sprawdzaniem tego i tym błędem 17925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Witam, wczoraj po zgaszeniu samochodu nie chciał mi odpalić, gdy już przyjechał kumpel żeby go ściągnąć spróbowałem jeszcze raz odpalić i odpalił, pokazał się błąd 17925 ,brak zasilania sterownika silnika jak dobrze pamiętam, uszkodzony przekaźnik J271 ,, mam pytanie gdzie ten przekaźnik się znajduje czy chodzi o ten co jest w obudowie komputera numerze 30 ?jest tam tylko jeden .Troche dziwna ta usterka bo można go męczyć pół godziny i nie odpali a postoi jakiś czas i odpala bez problemu , i tak powtarza się w kółko .Silnik 1.8T Apu z gazem sekwencja,

Mam w 100% ten sam objaw. Co zrobiłeś?

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17925/P1517


1517 / 005399 : Zasilanie Przekaźnik do ECU ( J271 i J363 ) : Awaria elektryczna

możliwe przyczyny
Zasilanie Przekaźnik do modułu sterującego silnika ( J271 i J363 ) wadliwe
Okablowanie pomiędzy modułem sterowania silnika ( J220 ) i zasilacza Przekaźnik Moduł sterujący silnika ( J271 lub J363 ) wadliwe
możliwe rozwiązania
Sprawdź / Wymień Zasilanie przekaźnika dla modułu sterowania silnika ( J271 lub J363 )
Sprawdzić okablowanie między modułem sterowania silnika ( J220 ) i zasilacza Przekaźnik Moduł sterujący silnika ( J271 lub J363 )
Sprawdzić / wymienić moduł sterujący silnika ( J220 )
Uwagi specjalne
Kiedy w silnikach TDI w połączeniu z P2146 / 008518 - zasilanie na wtryskiwacz paliwa Grupa A : Open Circuit - 009 - Otwórz lub zwarty do masy sprawdzić wtryskiwacze i ich okablowanie , jak wspomniano tutaj
kategoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ogarnął już ktoś skutecznie ten nieszczęsny błąd 17925? Przekaźnik sprawdzony, styki sprawdzone w podstawie bezpiecznika, oraz dalej kostki w skrzynce z przekaźnikami w komorze silnika, a błąd dalej czasami wyskakuje.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie pomaga ściągnięcie klemy na minute lecz to pomoc doraźna nie usuwająca problem. Już myślałem że to wina instalacji lpg, odłączyłem na jakiś czas lecz nie pomogło. Wymieniłem przekaźnik 372(pompa paliwa) też nic. Teraz będe próbował odpalać kluczykiem zapasowym...może imobilajzer dodam że kluczyk miałem dorabiany a zapasowy to oryginał. Jak to nie pomoże to wymiana przekaźnika przy ecu a na koniec tylko elektryk :) no chyba że ktoś podsunie lepszy pomysł. Awaria pojawia się 1,2 razy na tydzień a nie raz przez 2 miesiące jest spokój.

Dodam jeszcze że usterka występuje u mnie na rozgrzanym silniku nigdy na zimnym.

Edytowane przez roizan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier... mam to samo... :facepalm: nie odpala wsza i na Vaginie 17925, pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier... mam to samo... :facepalm: nie odpala wsza i na Vaginie 17925, pomożecie?

W skrzynce z komputerem na podszybiu jest przekaźnik nr 30 wymień go i po problemie, zamiennik nowy kosztuje 20-30 zł. U mnie pomogło i 2 miesiące bez problemu odpala a i jakby mocy nabrał.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik wymieniony, jutro testy. :wink:

Ori w ASO w okolicach 70-80zł i 2 dni czekania... Zamiennik Meyle 32zł od ręki.

Mam nadzieje, ze bedzie oks, narazie błędów brak.


Dzieki za info.

Wysłane z mojego myPhone C_Smart przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...