Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B6


Shhaddoww

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Szerloki i Łotsony...  rzeczywiście zamiast  podac dokladne informacje to od razu klepie pytanie.  A taka felga 7,5 18"  ET 54 i na niej opona 225/40 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.5j w 18”? Ciekawe jaki masz zacisk. Tak czy siak, et jest za wysokie i tutaj bez dystansu sie nie obejdzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szerloki i Łotsony...  rzeczywiście zamiast  podac dokladne informacje to od razu klepie pytanie.  A taka felga 7,5 18"  ET 54 i na niej opona 225/40 ? 
Do usług[emoji23]
Wez sobie za wyznacznik felge np 8,5' et 35 to jest tak schludnie do b6 nawet z tyłu lekko schowana [emoji6] opona 225/40 do tego nie inna

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa juz sKOŁOwany jestem od tych ET...cali...profili ...krótko chcę założyć  koła 18stki z niskoprofilowa oponą która nie będzie balonem..mam gwint i seryjne hamulce... jaki zestaw założyć zeby nie szurało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18 i ET 41 i do zacisku 320mm mam może z 5mm

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, jakie mam wybrać opony na zimę do BEX Quattro z zawieszeniem 1BV ?, na wlepie mam tylko dwa rozmiary:

235/40/18 - na takich wyjechał z fabryki, więc zakładam, że jest to rozmiar wzorcowy (średnica koła 645,2 mm)
195/65/15 M+S - to propozycja na zimę (średnica koła 634,5 mm)

Na zimę jednak wybrałem sobie felgę 16' 7J ET42 (biedronka) i teraz które wybrać opony:

205/55/16 - średnica 631.9 mm (odchylenie od wzorca -2,1%)
215/55/16 - średnica 642,9 mm (odchylenie od wzorca -0,36%) -  bardzo bliskie wzorca 235/40/18

... a może jako wzorzec na zimę brać zalecenie producenta co do opon zimowych czyli 195/65/15 i do tego dobierać średnicę 16-tek, czyli w tym wypadku bliżej mi do 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zioowo napisał:

Proszę o pomoc, jakie mam wybrać opony na zimę do BEX Quattro z zawieszeniem 1BV ?, na wlepie mam tylko dwa rozmiary:

235/40/18 - na takich wyjechał z fabryki, więc zakładam, że jest to rozmiar wzorcowy (średnica koła 645,2 mm)
195/65/15 M+S - to propozycja na zimę (średnica koła 634,5 mm)

Na zimę jednak wybrałem sobie felgę 16' 7J ET42 (biedronka) i teraz które wybrać opony:

205/55/16 - średnica 631.9 mm (odchylenie od wzorca -2,1%)
215/55/16 - średnica 642,9 mm (odchylenie od wzorca -0,36%) -  bardzo bliskie wzorca 235/40/18

... a może jako wzorzec na zimę brać zalecenie producenta co do opon zimowych czyli 195/65/15 i do tego dobierać średnicę 16-tek, czyli w tym wypadku bliżej mi do 205/55/16.

Ja bym się nie zastanawiał i brał 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że jest różnica w cenie (jednak jest ona mała), bardziej mnie interesuje tzw. zgodność ze sztuką, wolałbym kupić to co jest bliższe założeniom konstrukcyjnym.
Gdzieś też czytałem, że przy szukaniu zamiennika kół różnica średnicy koła nie powinna przekraczać 2% od wzorca, czyli tutaj bardziej pasuje 215, bo 205 przekracza o 2,1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że są różne wlepki i różne zalecenia rozmiaru opon w modelach b6 (ze względu na rodzaj silnika, masę, napęd oraz rodzaj zawieszenia).

Na mojej np. jak już wyżej pisałem są tylko dwa rozmiary 235/40/18 oraz 195/65/15 i to jest dla 1.8T BEX QUATTRO z zawieszenim 1BV.
Pewnie dla 1.9TDI FWD będzie inna wlepka, tak samo jak inna będzie dla dla 3.0 Q dla zawieszenia 1BA.

Tutaj np. też jest to opisane --> http://rozmiaropon.pl/tires/audi/a4/2004

Edytowane przez zioowo
dodakowe dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioowo,sam juz sobie odpowiedziałes na pytanie

215/55/16 ,wazne zebys dał z przodu i z tyłu takie same[emoji23]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...