Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B6


Shhaddoww

Rekomendowane odpowiedzi

235/45/17 to rozmiar ori zakładany przez fabrykę.

Poprawiasz konstruktorów czy tak chlapnąłeś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/45/17 to rozmiar ori zakładany przez fabrykę.
Poprawiasz konstruktorów czy tak chlapnąłeś ???


Niech zaklada co chce :polew:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęte na klatę więc wybaczam.

Jutro z pradziadkami na 17.00

 

 

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Fido napisał:

235/45/17 to rozmiar ori zakładany przez fabrykę.

Poprawiasz konstruktorów czy tak chlapnąłeś ???

wiem otym ,na boku supka od kierowcy jest wlepa,zamiennikiem tego jest wspomniana 215/50 ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim zamienniku śmigam latem co każdemu polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chorche napisał:

ciekaw jestem jak 215/50r17 lezy na b6 na obnizsce??

Jak chcesz to w galerii są moje foty z tym rozmiarem przy zawieszeni 1 BE, znajdziesz.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam do sprzedania felgi 18 s line z oponami 225/40/18 takie jak na zdjeciu
IMG_20171215_082104.thumb.jpg.5f62e09b4c120e0baa6929d8b0947559.jpg


Chyba Ci sie dzialy pomylily. Nie zasmiecaj watku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema pany 

Przymierzam się do założenia 19 do siebie i zastanawiam się jakie opony na to założyć 4x9.5j myślałem o 225/40/19 co wy na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam możliwość zakupu felg od A5 do mojej A4 B6: felga 8,5J ET29 na oponach 245/40/18, ja mam zawias 1BV, podejdzie mi to? Jutro zrobię przymiarkę ale mam obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuje pomocy z doborem felg.

Mam upgrade hebla na 320mm

Chciałbym zostać przy 16'' na zimę,  bo warunki mam cięzkie w zimie,  więc czesto zmieniam opony na nowe - co dwa, góra co trzy lata a   17'' i 18'' są duże droższe.

Jaką felgę 16'' mogę założyć do A4 B6  aby zmieścił się zacisk hamulca ?

Obecnie mam dystans założony chyba 10mm albo 15mm żeby tylko felgę  przykręcić ale opona wystaje poza błotnik i słychać to podczas jazdy - jakieś szumy dodatkowe których nie było.  Słabo to wygląda, pozatym tył jest schowany głęboko .  Dobrze że dystane miałem z letnich opon bo bym został na zime bez kół.

Nie pamietem jej ET ale jak potrzeba to podlewaruje i sprawdzę.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przeczytałem juz cały temat ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie ,mam zawieszenie 1bv  nie wiem jakie zastosować dystanse dla felg org rotor 7.5jx18h et 54 tak żeby nic nie wystawało poza obrys auta czy wejdzie mi dystans 30 mm i nie bedzie nic ocierać  tak zeby to ładnie zgrać z błotnikiem czy może jakiś mniejszy dystans powinienem zastosować po zastosowaniu będę mial et 24   wiem ze dla 8 jest et 30 ale nie wiem czy to nie będzie za małe et . Opony które mam to 225 40 18  Pomóżcie bo już mam metlik w glowie . 

Edytowane przez Metiu Audi Bex
Brak danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie same felgi jak Ty z tym,że z przodu miałem eibach pro kit a tył 1be. Miałem do tego dystanse po 20 mm. U mnie z tyłu można jeszcze było spokojnie dać większe myślę,że 30 mm na tył będzie ok. Co do przodu 30 mm tez powinno być ok choć nie wiem czy bezpieczniej nie było by 25 mm. Może jeszcze ktoś się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Metiu Audi Bex napisał:

Witam przeczytałem juz cały temat ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie ,mam zawieszenie 1bv  nie wiem jakie zastosować dystanse dla felg org rotor 7.5jx18h et 54 tak żeby nic nie wystawało poza obrys auta czy wejdzie mi dystans 30 mm i nie bedzie nic ocierać  tak zeby to ładnie zgrać z błotnikiem czy może jakiś mniejszy dystans powinienem zastosować po zastosowaniu będę mial et 24   wiem ze dla 8 jest et 30 ale nie wiem czy to nie będzie za małe et . Opony które mam to 225 40 18  Pomóżcie bo już mam metlik w glowie . 

Pomóc możesz sobie doskonale sam. Załóż koła na samochód i zmierz grubość dystansu wg własnych upodobań.

https://eibach.pl/produkty-dystanse-poszerzajace-do-kol-jak-mierzyc-m-69.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, afroo. napisał:

Dziękuję za filmik ale to też nic mi nie daje . Najpierw musi być dystans bo już teraz koło nie pasuje a nie chce sie bawić w mniejsze dystanse tylko od razu zastosować odpowiednie. Jeszcze teraz tak wymyśliłem żeby kupić 30 mm a później ewentualnie przetoczyć na mniejszą średnicę . Co o tym myślicie. 

 

Edytowane przez Metiu Audi Bex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2017 o 20:41, Fido napisał:

235/45/17 to rozmiar ori zakładany przez fabrykę.

Poprawiasz konstruktorów czy tak chlapnąłeś ???

Witam,

Właśnie widze, po kodach, że moje auto takie miało fabrycznie, zresztą miałem takie coś na zapasie, ale niestety kupiłem auto na 16-tkach 205/55. Jadąc na wakacje zauważyłem, że na każde 300km mi zawyża o ~12km, względem drugiego auta, co mi nie odpowiada, już nie mówię o prędkości, bo też zawyża sporo.  12km na każde 300 to jest w skali roku kupa kilometrów do góry.

Między 235/45/17 a 205/55/16 jest różnicy -1,8% czyli na pograniczu prawie. Idealnym zamiennikiem jest 215/55/16. Pytanie, czy ktoś hula na takim rozmiarze? Nie będzie to wyglądać źle wizualnie? Technicznie będzie różnica? (za duży balon, komfort, prowadzenie w zakrętach)? Spalanie, osiągi pewnie niezauważalnie. Auto by minimalnie chyba poszło do góry, ale to nie problem, bo mam dość nisko.

PS. Chyba, że da się pogrzebać w VCDS w liczniku, to by rozwiązało sprawę, bo posiadam.

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy licznik zawyża przy ori rozmiarze.

Tak ma być bo taka ich (czyja dokładnie nie wiem ) polityka.

Ja zamiast 235/45/17 założyłem idealny zamiennik w postaci 215/50/17 i zminimalizowałem przekłamania licznika do ok 3-4 km/h

Co do 16" to mus było by posiedzieć na kalkulatorze opon i popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...