Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B6


Shhaddoww

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup felg aluminiowych 18 cali do mojej b6. Z jakim ET i szerokością (w jakim przedziale) szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj gdzies od 7.5 nawet do 10-11j :P Ale taka norma wedlug mnie to 8-9j. Et jest zalezne od szerokosci felg. Jak upatrzysz jakies felgi, zapytaj tutaj czy et XX wejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2018 o 10:29, Gumis_sx napisał:

Heja. 

 

Mam szansę okazyjnie kupić kółka do mojej a4 b6. Nie do końca wiem czy będą pasować. Podpowiecie? 

5x112 17"  7.5J  ET 26 z oponami letnimi 235x45x17

 

Z góry dzięki za pomoc 

 

 

 

Parametry felg jak w A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, może to mocno za wcześnie ale na wiosne będe się przymierzać do zmiany kół ponieważ na obecnych jakie posiadam tj. 235/40 R18 to dla mnie jest porażka :D Nie chcę czuć tak dobitnie każdej nierówności asfaltu naszych pięknych dróg.

Wiadomo teraz na zimówkach z komfortem jazdy jest super z tym że to 195/65/R15 tak że z kolei troche za mało i za grubo :D

 

 

Jakieś kompromisowe rozwiązanie pomiędzy wyglądem a komfortem jazdy ? Myśle o 17tkach z wiekszym profilem. 

Jakie powinny być takie kompromisowe wymiary według was? 

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muunv napisał:

Jesli 18” to za wiele... Jedynie 225/45/17. 

Będzie że tak powiem bardziej komfortowo ? Bo na tych 18 niestety czuje każdą najmniejszą dziurkę na drodze. 

 

I drugie pytanko bo w temacie felg/opon jestem zielony.  W Takim razie jakie ET oraz szerokość felgi i długość śrub powinny być do takiej oponki ? Tak aby nie wystawały ani nie były jakoś strasznie schowane i bez żadnych naciągów.

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muunv napisał:

Jedynie 225/45/17. 

To nie jest rozmiar polecany przez fabrykę.

Jak już to 235/45/17

Ich zamiennikiem jest 215/50/17 (jeśli zależy ci na lepszym komforcie) i ten rozmiar jest o niebo lepszy od 225/45/17

Jedyny minus to taki że są droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fido napisał:

To nie jest rozmiar polecany przez fabrykę.

Jak już to 235/45/17

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marciol napisał:

W Takim razie jakie ET oraz szerokość felgi

Wystarczy trochę poczytać bo sporo na ten temat i co chwilę ktoś pyta.

2 godziny temu, Marciol napisał:

i długość śrub powinny być do takiej oponki ?

Co ma długość śrub do opon ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marciol napisał:

Będzie że tak powiem bardziej komfortowo ? Bo na tych 18 niestety czuje każdą najmniejszą dziurkę na drodze. 

 

I drugie pytanko bo w temacie felg/opon jestem zielony.  W Takim razie jakie ET oraz szerokość felgi i długość śrub powinny być do takiej oponki ? Tak aby nie wystawały ani nie były jakoś strasznie schowane i bez żadnych naciągów.

Roznice komfortu (WEDLUG MNIE) bedziesz czuc miedzy 18” a 16”. Raczej znaczacej roznicy w komforcie nie zauwazysz. Osobiscie jezdzilem na 19” 225/35/19 i -45HR i bylo dosyc komfortowo :) Ale to juz co kto lubi. 

 

Nie jest powiedziane, ze musi byc szerokosc X, a et XX. 17” zazwyczaj sa z szerokosciami 6.5 - 7.5. Et zalezy od szerokosci. Ale przy tym zakresie ktory podalem to ET 28/29 - 48. Wiadomo, im wieksze et, tym kolo bardziej schowane. Ale rozwiazaniem sa dystanse. 

 

Dlugosc srub sie nie zmienia i nie ma to zadnego wplywu przy doborze opon. 

Edytowane przez muunv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fido napisał:

To nie jest rozmiar polecany przez fabrykę.

Jak już to 235/45/17

Ich zamiennikiem jest 215/50/17 (jeśli zależy ci na lepszym komforcie) i ten rozmiar jest o niebo lepszy od 225/45/17

Jedyny minus to taki że są droższe.

Czyli jeśli 17" to tylko 235/45 albo 215/50 ? ,Wolałbym te drugie ale dużo mniej takich można znaleźć, jeszcze z odpowiednim wzorem felgi to już zupełnie ;/ 

 

2 godziny temu, Fido napisał:

Wystarczy trochę poczytać bo sporo na ten temat i co chwilę ktoś pyta.

Co ma długość śrub do opon ???

Źle ująłem to z tymi śrubami ,miałem na myśli felge nie oponę :D ale w sumie zobacze jakie mam i tyle :D 

 

 

Jeśli chodzi o Otwór centralny to jaki powinien być ? Robi to dużą różnice w ogóle?  Sorki ale naprawde w tym temacie jestem totalnym laikiem :D 

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marciol napisał:

Czyli jeśli 17" to tylko 235/45 albo 215/50 ? ,Wolałbym te drugie ale dużo mniej takich można znaleźć, jeszcze z odpowiednim wzorem felgi to już zupełnie ;/ 

235 to ori rozmiar.

Wiele osób zakłada 225.

Ale jak chcesz mieć większy komfort to polecę ten 215/50, sam na takich latam bo 235/45 mi nie odpowiadało.

Kup fele a opony osobno.

Inaczej do usranej śmierci będziesz czekał na odpowiednie zestawienie w komplecie na aledrogo czy tam innym portalu.

Otwór piasty 57,1 mm , wystarczyło cofnąć się o jedną stronę.

Ludzie, czytajcie trochę, nie bądźcie tacy leniwi.

 

 

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Fido napisał:

235 to ori rozmiar.

Wiele osób zakłada 225.

Ale jak chcesz mieć większy komfort to polecę ten 215/50, sam na takich latam bo 235/45 mi nie odpowiadało.

Kup fele a opony osobno.

Inaczej do usranej śmierci będziesz czekał na odpowiednie zestawienie w komplecie na aledrogo czy tam innym portalu.

Otwór piasty 57,1 mm , wystarczyło cofnąć się o jedną stronę.

Ludzie, czytajcie trochę, nie bądźcie tacy leniwi.

 

 

Też opcja tylko wydaje mi się że to drożej wyjdzie. 

 

Masz może jakąś fotke jak to się prezentuje na aucie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drozej wyjdzie? Przewaznie cale kola sa ze zjechanymi oponami, bo handlarzyk przywiezie i sprzedaje z oponami na 1-2 sezony. Kup oddzielnie felgi, oddzielnie opony. Przypominam, ze jedyne co laczy samochod z asfaltem to opona  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo Paaaaanie, jak Ty chcesz trafić cały set swoich wymarzonych felg, jeszcze z prawidłowym rozmiarem opon i jeszcze oczywiście w za***istym stanie to czeka Cię długa walka, która niemal na pewno zakończy się porażką.

Wydatek wydatkiem, ale jak pisali wyżej - lepiej zacisnąć zęby, kupić komplet nowych opon i mieć spokój na dłuższy czas. Chyba że weźmiesz używki od kogoś z własnego miasta / kolegi. Kupno używanych opon przez internet to loteria. Sam piszesz, że już teraz przymierzasz się do kół na przyszłą wiosnę. Więc masz powiedzmy jakieś 4-5 miesięcy na to. Warto teraz skupić się na samych nowych oponach (letnie teraz nie powinny być drogie) a potem do wiosny skrupulatnie szukać felg, zbierając jednocześnie budżet na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marciol napisał:

Masz może jakąś fotke jak to się prezentuje na aucie ? 

Mam, poszukaj w Galerii, znajdziesz na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 07:48, muunv napisał:

Drozej wyjdzie? Przewaznie cale kola sa ze zjechanymi oponami, bo handlarzyk przywiezie i sprzedaje z oponami na 1-2 sezony. Kup oddzielnie felgi, oddzielnie opony. Przypominam, ze jedyne co laczy samochod z asfaltem to opona  

W dniu 9.11.2018 o 08:52, Trewor87 napisał:

Ooooo Paaaaanie, jak Ty chcesz trafić cały set swoich wymarzonych felg, jeszcze z prawidłowym rozmiarem opon i jeszcze oczywiście w za***istym stanie to czeka Cię długa walka, która niemal na pewno zakończy się porażką.

Wydatek wydatkiem, ale jak pisali wyżej - lepiej zacisnąć zęby, kupić komplet nowych opon i mieć spokój na dłuższy czas. Chyba że weźmiesz używki od kogoś z własnego miasta / kolegi. Kupno używanych opon przez internet to loteria. Sam piszesz, że już teraz przymierzasz się do kół na przyszłą wiosnę. Więc masz powiedzmy jakieś 4-5 miesięcy na to. Warto teraz skupić się na samych nowych oponach (letnie teraz nie powinny być drogie) a potem do wiosny skrupulatnie szukać felg, zbierając jednocześnie budżet na nie

No dobra może i macie racje faktycznie :D 

 

W dniu 9.11.2018 o 19:36, Fido napisał:

Mam, poszukaj w Galerii, znajdziesz na pewno.

Podpowiesz mi gdzie tej Galerii szukać ? Bo szukam po twoim profilu i nie moge znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oryginalne-felgi-19-do-audi-rs4-super-stan-i7632885784.html

Witajcie. Jestem zainteresowany kupnem felg z w/w linku. Orientujecie sie jak one beda pasowaly do b6?? Czy trzeba jakis dystans??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...