Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B6


Shhaddoww

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Przez zimę jeździłem sobie na 205/55/16 i jeździło się super, pod względem obracania kierownicą jak i wybieraniem nierówności. Teraz zrobiło się cieplej i założyłem sobie z powrotem swoje letnie 225/45/18 i jest masakra przyzwyczaiłem się do 16 i teraz dla mnie 18 to katastrofa ciężko obraca się kierownicą i ogólnie jest lipa. zastanawiam się czy jak kupie sobie koła 17 w rozmiarze 205/50/17 to czy tez będzie tak

strasznie jak na moich 18 czy już bardziej porównywalnie do tych moich 16 które miałem na zimę ?

A w skrócie.

Czy koła 205/50/17 będą się tak samo dobrze prowadziły jak 205/55/16 ?

Normalna sprawa. Czysta fizyka, szersza opona, cięższa felga to i kierownica będzie miała ciężej tego się nie uniknie. Ponoć jak masz servotronik to nie odczuwasz, ale wydaje mi się że raczej to mylne stwierdzenie. Skoro masz szersze opony na przedzie, to zawsze odczujesz. Przerabiałem to u siebie i z każdą zmianą opon na węższe poprawiał się komfort. Zaczynałem od 235, później 215, dalej 225 - wszystko w 18"

Obecnie mam 205/50/17 i powiem Tobie,że jest kosmos. Wygodnie, oszczędnie i w miarę to wygląda, choć nie ma co się oszukiwać....na 18"auto robi robotę, natomiast przy 17 jest tak.....no jest jak jest :wink:

Między 205/55/16 a 205/50/17 nie ma aż takiej różnicy, natomiast między 205/50/17 a 225/40/18 jest już odczuwalnie większy komfort z jazdy, mniejsze spalanie około 1litra.

1BV 205/50/17 ET 28

Fd8Kadc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś dodać ze przy 205 rant felgi jest cały odkryty i każdy dojazd do krawężnika kończy sie uszkodzeniem, przy 235 wjeżdżasz na krawężniki i nie wnikasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem, tylko ja nie jeżdżę po krawężnikach. Ale masz rację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wpadnie 16 na lato :D dzięki za odpowiedzi :)

Łukasz a powiedz to może być wina tylko pompy ? czy może to tez być wina maglownicy?

Edytowane przez Radex121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ze tak zapytam, czy ktos z was nie potrzebuje felgi 1 szt?

Oryginal audi avusIII 18"x8j et45

Jak wejdziecie w link w opisie sa widocze na aucie...

Zapytania na pw

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad kupnem alufelg do audi a4 b6 2004 1.9 130KM.
pytanie tylko czy będą pasowały, rozstaw śrób itd. oto ich dane

Felgi:
17"
7.5J
ET35
PCD 5X100

na oponach NEXEN 225/45R17

dodam że aktualnie audi stoi na takich rozmiarach opon.

Fotki felg (może ktoś ma i by wstail fotke jak to wyglada)


wheel01.JPG

IMAG1096.jpgd

dzieki za odpowiedź. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Felga 18 8.5j et 45. Opona 225/40. Wejdzie to do b6 ?

Yhymm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to bedzie sie prezentowalo ? Bo planuje jeszcze dolozyc gwint i nie chcialbym zeby felga byla za duza. Dodam ze felgi bede kupowal nowe wiec bez roznicy czy kupie 17 czy 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentowało się będzie kiepsko,chleba ze dołożysz dystanse

Dla przykładu 9,5' et 29 mam na tył i felga wystaje dosłownie odrobinę, jakbym to zglebił to pewnie by się schowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladalem wczoraj olx i znalazlem oryginalne s_line 18 225x45. I najprawdopodobniej je kupie. Bedzie potrzebny dystans zeby jakos to wygladalo czy obejdzie sie bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladalem wczoraj olx i znalazlem oryginalne s_line 18 225x45. I najprawdopodobniej je kupie. Bedzie potrzebny dystans zeby jakos to wygladalo czy obejdzie sie bez ?

Wsiomzalezy z jakim et kupisz felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.Zamierzam zmienic felunek.Obecnie Alutec 17 et45,dystanse 20mm tyl,13mm przód.Chcialbym zalożyć 18 szukam tak do 2 tys.Moje pytanie da rade dobrać et tak żeby nie trzeba bylo dystansów?Jeśli tak to jakie by przypasilo ?Zawias H&R -35mm.

a70309010258fd44med.jpg

\Znalazlem cos takiego:

http://olx.pl/oferta/alufelgi-audi-cms-18-5x112-z-oponami-rs-a3-a4-a5-a6-a8-sline-s-line-CID5-IDfjSox.html#a57b560d2e

http://allegro.pl/felgi-s-line-18-5x112-5x100-opony-205-35-r18-i6165623462.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...