Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacze , łańcuch rozrządu , fazatory


czarownik3

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mi powie gdzie są dokladnie te zawory zwrotne jak one sie dokładnie nazywają bo nie mogę ich zanieść, znalazłem tylko jakiś  Zawór systemu pompy powietrza wtórnego PIERBURG 7.22560.41.0 czy to o to chodzi ?

Edytowane przez Karamba38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie gdzie są dokladnie te zawory nie mogę ich znaleść na necie żeby zamówić znalazłem takie ale nie jestem pewny czy o te chodzi ? Zawór systemu pompy powietrza wtórnego PIERBURG 7.22560.41.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2017 o 08:16, krzysztof-kosior1 napisał:

Po operacji :D Cisza jest powalająca. Mam na myśli ciszę pracy silnika. Poranne tyrkotanie to nie wiem... dziś nie było. Za tydzień powiem bo to u mnie często nie występowało. Ale do rzeczy: Okazało się, ze w banku pierwszym miałem już wymieniany napinacz. Ale wydaje mi się, że ktoś wsadził tam napinacz udający oryginał OEM z Allegrosza ("oryginalny panie za 500pln"). Ślizgi nie były w ogolę wyjechane, a rocznik napinacza to 2012.  Tu zmieniliśmy więc tylko uszczelki i łańcuch. 

Napinacz w banku2 wyjechał mi trochę głowicy... wiec wleciał nowy napinacz firmy AUTlog... zobaczymy :D Przebieg mam aktualnie jakoś 225k. Jak bardzo były wyciągnięte łańcuchy? A no tak: 

 

llllllllll.jpg

Krzysztof, minęło trochę czasu od Twojej naprawy. Jak się sprawuje zestaw? Nadal cisza rano?
Ile w ogóle jeżeli można wiedzieć, zapłaciłeś za wszystko razem z robotą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2017 o 11:51, jolley napisał:

Krzysztof, minęło trochę czasu od Twojej naprawy. Jak się sprawuje zestaw? Nadal cisza rano?
Ile w ogóle jeżeli można wiedzieć, zapłaciłeś za wszystko razem z robotą?

Poranne TRRR jest dalej... ale rzadziej ! Tak w 10% porankach występuje. I niestety... wygląda na to, że winne porannego terkotania są trzy rzeczy... Wydojony napinacz... rozciągnięty łańcuch i zawory zwrotne olejowe. Ja nie wymieniałem jeszcze tylko zaworów zwrotnych. Na 100% one odpowiadają u mnie za te TRR jedno na 10 odpaleń. Ale jest dużo delikatniejsze. Może przez nowe sprężyny, nowe łańcuchy. Ogólnie polecam naprawę. Ale zacznijcie od zaworów zwrotnych olejowych. ja niestety zacząłem od napinaczy. W razie pytań służę pomocą. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2017 o 18:13, Karamba38 napisał:

Ktoś mi powie gdzie są dokladnie te zawory nie mogę ich znaleść na necie żeby zamówić znalazłem takie ale nie jestem pewny czy o te chodzi ? Zawór systemu pompy powietrza wtórnego PIERBURG 7.22560.41.0

Znajdują się one POD kolektorem ssącym pod pokrywą która przypomina łabędzia ssącego odmę :D

ich nr oem 059103175F

Idą tam dwa. Wymieniaj, nie sprawdzaj ich. Bo w warunkach naturalnych zachowują się inaczej. I informuj o efektach bo inaczej nie bedziemy gadać :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, soul87 napisał:

przez ile sekund CI to terkocze? 

Jak zimny silnik to jakieś 2 max 3 sekundy jak wyciągnę bezpiecznik   zakręce 5 sekund i wkładam to nic nie slychac czyli tak jak opisał kolega w poście na samym początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2017 o 12:39, krzysztof-kosior1 napisał:

Znajdują się one POD kolektorem ssącym pod pokrywą która przypomina łabędzia ssącego odmę :D

ich nr oem 059103175F

Idą tam dwa. Wymieniaj, nie sprawdzaj ich. Bo w warunkach naturalnych zachowują się inaczej. I informuj o efektach bo inaczej nie bedziemy gadać :D

 

 

Dzięki nie wiem czy w tym miesiącu dam rade bo jak na razie autko stoi ale jak wymienię to dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sekundy olej temat. bylo mowione nie raz, ze 1-2 sekundowe terkotanie wg serwisowek audi nie jest powodem do naprawy fazatorow, tak ma byc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, soul87 napisał:

2 sekundy olej temat. bylo mowione nie raz, ze 1-2 sekundowe terkotanie wg serwisowek audi nie jest powodem do naprawy fazatorow, tak ma byc. 

Wcześniej tego terkotania nie było trochę to denerwuje, jednak wymienię te zaworki i dam znać czy sie poprawiło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, soul87 napisał:

2 sekundy olej temat. bylo mowione nie raz, ze 1-2 sekundowe terkotanie wg serwisowek audi nie jest powodem do naprawy fazatorow, tak ma byc. 

O nie nie, tu się nie zgodzę kolego. Wiesz jak wygląda głowica po 2 sekundowym terkotaniu prze rok? Miałem kolegę z 2.8 z takim przykładem. Łańcuch nawala po głowicy bo napinacz go nie napina nie mając w sobie ciśnienia... 2 sekundy to dla mnie masakra. U mnie poranne to jest jakieś 20 setnych sekund (0.2sek)... może 40setnych sekund (0.5sek). To jest akceptowalne bo dźwięk tak krótki pochodzi od ułożenia łańcucha. Akceptowalne ale jednak - wymienię zaworki również. 

 

2 godziny temu, Karamba38 napisał:

Wcześniej tego terkotania nie było trochę to denerwuje, jednak wymienię te zaworki i dam znać czy sie poprawiło ?

karramba ! ! Wymieniaj, czekam na opinię ! :) Zapytaj w aso, na allegro są po 114 pln szt. Wiem, że w aso można kupić za 80-90pln sztuka. Specialnie dla Ciebie wrzucam foto: 

a4-8054.png

Podczas zdejmowania kolektora wymień wszystkie podciśnienia (!). Do tego wyczyszć wszystkie odmy (!). Zaopatrz się w dużą ilość płynu do silników. Idealnie myje odmy (czarne rurki). Wężyk do podciśnień ok 2.5m. 

Odmy i podciśnienia są naprawdę opłacalne przy okazji wymiany zaworków - zobaczysz różnicę pod nogą :D

Edytowane przez krzysztof-kosior1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://vw-audi.oemdtc.com/TSB/15-08-16.pdf

"The camshaft adjustment is hydraulically actuated and controlled by the engine oil pressure. If the engine has been turned off for a long time, the oil pressure drops down and the oil partially flows back into the oil sump. To ensure an efficient camshaft adjustment right after an engine cold start, the oil pressure inside the camshaft adjusters must be built up as fast as possible. During this time, a rattle or knocking noise may be noticeable. This noise is normal at engine start and will last until the oil pressure is fully built up, which takes about 1-2 seconds."

Do not replace the Camshaft Tensioner(s) or Camshaft Adjuster(s) for a noise concern as described above. Replacing the Camshaft Tensioner(s) or Camshaft Adjuster(s) will not eliminate this noise.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest tak napisane, ale chciałbym tylko zaznaczyć, że ten sam serwis/producent napisał:

1. Do silników zalecany olej LONGLOVE - i co? kto z was otworzy choćby pokrywę klawiatury po takim oleju zmienianym raz na 30tys zobaczy, co olej LL robi z silnikiem. Nie od dziś wiadomo, że LL to gónwo.

2. Łańcuchy w silniku BDV nie wymagają wymiany - rezultat? Mój łańcuch wyciągnięty o 5mm. Klienta łańcuch urwany w banku 2gim. 

Jedno jest pewne - terkotanie nie uśmierci silnika... od razu :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2017 o 08:35, krzysztof-kosior1 napisał:

O nie nie, tu się nie zgodzę kolego. Wiesz jak wygląda głowica po 2 sekundowym terkotaniu prze rok? Miałem kolegę z 2.8 z takim przykładem. Łańcuch nawala po głowicy bo napinacz go nie napina nie mając w sobie ciśnienia... 2 sekundy to dla mnie masakra. U mnie poranne to jest jakieś 20 setnych sekund (0.2sek)... może 40setnych sekund (0.5sek). To jest akceptowalne bo dźwięk tak krótki pochodzi od ułożenia łańcucha. Akceptowalne ale jednak - wymienię zaworki również. 

 

karramba ! ! Wymieniaj, czekam na opinię ! :) Zapytaj w aso, na allegro są po 114 pln szt. Wiem, że w aso można kupić za 80-90pln sztuka. Specialnie dla Ciebie wrzucam foto: 

a4-8054.png

Podczas zdejmowania kolektora wymień wszystkie podciśnienia (!). Do tego wyczyszć wszystkie odmy (!). Zaopatrz się w dużą ilość płynu do silników. Idealnie myje odmy (czarne rurki). Wężyk do podciśnień ok 2.5m. 

Odmy i podciśnienia są naprawdę opłacalne przy okazji wymiany zaworków - zobaczysz różnicę pod nogą :D

Powiec mi czy biosol może być do mycia odmy ? A i jak bys napisał jeszcze jakiej średnicy te wężyki bo obecnie jestem za granicą a autko stoi w Pl a chcem zamówić wszystko zeby juz było jak wrócę i brać się do roboty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 11.11.2017 o 06:06, Karamba38 napisał:

Powiec mi czy biosol może być do mycia odmy ? A i jak bys napisał jeszcze jakiej średnicy te wężyki bo obecnie jestem za granicą a autko stoi w Pl a chcem zamówić wszystko zeby juz było jak wrócę i brać się do roboty ?

Sprawdź czy ten bisol nie roztapia plastików. Jeżeli nie to może być. Płyn do silników plus gorąca woda działają cuda. Ja używam płynu z fabryki VW :D

A co do średnicy to nie pamietam. Zimno na dworze i nie chce mi się iść pod maskę paczeć :D wybacz. Ale znajdziesz taki wężyk w każdym motoryzacyjnym. Wężyk Ciśnieniowy w oplocie. CHYYYYBA 3,2mm, może koledzy pomogą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2017 o 21:42, Karamba38 napisał:

 

Cześć właśnie wymieniłem te zaworki, odmy oczyszczone i wężyki od podciśnień wymienione ta operacja zajęła mi 5.5 godziny wiadomo pierwszy raz i oczywiście przy browarku ? teraz niech autko postoi do rana i zobaczymy czy będzie terekotać jutro dam znać. 

Edytowane przez Karamba38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karamba38 napisał:

Cześć właśnie wymieniłem te zaworki, odmy oczyszczone i wężyki od podciśnień wymienione ta operacja zajęła mi 5.5 godziny wiadomo pierwszy raz i oczywiście przy browarku ? teraz niech autko postoi do rana i zobaczymy czy będzie terekotać jutro dam znać. 

Przy dzisiejszym uruchomieniu silnika cisza jak makiem zasiał ? jednak przyczyną terkotania były zaworki. Dzięki wielkie koledzy za pomoc. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano się zdziwiłem terkot powrócił ale parę dni była cisza jednak będzie to chyba napinacz ?.

Teraz mam do was pytanie jak zdiagnozować który to sie zawiesza czy da radę zobaczyć to vag-iem, czy dam rade sam to wymienic ewentualne razem z łańcuchem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Karamba38 napisał:

Teraz mam do was pytanie jak zdiagnozować który to sie zawiesza czy da radę zobaczyć to vag-iem, czy dam rade sam to wymienic ewentualne razem z łańcuchem?

1. Test wyjść w wagu. Napinacz bedzie tykać (cewka). Ale przed tym musisz zrobić nastawy. było opisane na forum. Szukaj fazy: "test wyjść vag napinacz cewka"

2. Czy dasz rade? Ja dałem radę z pomocą szwagra ale jest mechanikiem. Jak miałeś doświadczenie z wyciąganiem wałków to tak. Przygotuj: blokadę rozrządu. Nowe simeringi na wałki. Uszczelki. Victor reinz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...