Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B7


pawelroad

Rekomendowane odpowiedzi

Na wlepce z ciśnieniem opon powinieneś mieć podany rozmiar dojazdówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fido napisał:

Na wlepce z ciśnieniem opon powinieneś mieć podany rozmiar dojazdówki.

sprawdzę, ale fabrycznie miałem mieć felgi 16, natomiast mam większe, także nie wiem czy akurat ma to się dobrze jeśli dojazdówkę będę miał mniejszą, może wypowie się jakiś znawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się ma temat dystansów do eksploatacji el. zawieszenia/łożysk itp?

Faktycznie siada wszystko szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się ma temat dystansów do eksploatacji el. zawieszenia/łożysk itp?
Faktycznie siada wszystko szybciej?


W moim odczuciu, dystanse nie maja na to duzego wplywu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SiMsOneQ napisał:

nie wiem czy akurat ma to się dobrze jeśli dojazdówkę będę miał mniejszą,

Na dojazd do najbliższego warsztatu wystarczy, nie rozbijaj gówna na atomy.

Do B6 jest w rozmiarze  T125/80R17 i nie ważne jakiej wielkości fele masz założone.

Ona służy do zjazdu do najbliższego warsztatu z prędkością nie większą niż chyba 70 km/h (pewny nie jestem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SiMsOneQ napisał:

nie wiem czy akurat ma to się dobrze jeśli dojazdówkę będę miał mniejszą,

Na dojazd do najbliższego warsztatu wystarczy, nie rozbijaj gówna na atomy.

Do B6 jest w rozmiarze  T125/80R17 i nie ważne jakiej wielkości fele masz założone.

Ona służy do zjazdu do najbliższego warsztatu z prędkością nie większą niż chyba 70 km/h (pewny nie jestem).

Ewentualnie poczytaj ten temat

https://a4-klub.pl/topic/77797-all-b6-dojazdówka-jaki-rozmiar-a-quattro/

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jolley napisał:

Panowie, jak się ma temat dystansów do eksploatacji el. zawieszenia/łożysk itp

Jeśli chodzi o łożyska to zależy od samych dystansów.

Te 10-15 może nie robi zbyt wielkiej różnicy ale większe kto wie ???

Trzeba by było robić testy w laboratoryjnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jolley napisał:

Panowie, jak się ma temat dystansów do eksploatacji el. zawieszenia/łożysk itp?

Faktycznie siada wszystko szybciej?

Nijak, B7 to nie polonez gdzie jest łożysko stożkowe i robi się większy opór poprzez poszerzanie osi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, H4mm3R napisał:

Nijak, B7 to nie polonez gdzie jest łożysko stożkowe i robi się większy opór poprzez poszerzanie osi. 

Czyli spokojnie ładować po 17-20mm i można spać spokojnie :)

Dzięki Pany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wrzucaj takie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z biciem przy większych prędkościach, jak to się ma do dystansów?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z biciem przy większych prędkościach, jak to się ma do dystansów?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka





Jezeli zalozysz dystanse dobrej firmy, ktore sie nie odksztalcaja oraz maja kolnierz centrujacy to nie bedziesz moec takich problemow. Jedna z zaufanych firm jest DYSTOM.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dystanse 13mm przód, 17mm tyl i przy większych prędkościach bicie było straszne, bez dystansów komfort nie do porównania, oczywiście wszyscy twierdzą że to krzywe felgi, zle wywazone i jeszcze kilka innych powodów.
Ja osobiście mam ale doświadczenia z dystansami, a były one właśnie firmy Dystom nówki sztuki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dystanse 13mm przód, 17mm tyl i przy większych prędkościach bicie było straszne, bez dystansów komfort nie do porównania, oczywiście wszyscy twierdzą że to krzywe felgi, zle wywazone i jeszcze kilka innych powodów.
Ja osobiście mam ale doświadczenia z dystansami, a były one właśnie firmy Dystom nówki sztuki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka




Wrozbita nie jestem ani nikogo nie bronie. Ale moze wlasnie cos z felgami bylo nie tak? Nie wiem :) Ja wyrazam tylko swoje odczucia i wrazenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone bez dystansów kompletnie nie biły, dlatego dla mnie przyczyna jest tylko jedna

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone bez dystansów kompletnie nie biły, dlatego dla mnie przyczyna jest tylko jedna

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka




No chyba, ze tak... :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o długie trasy, chciałbym mieć dojazdówkę, tak żeby w przypadku problemów dojechać gdzieś do wulkanizatora. W tej chwili mam opony 225/40/18. Stąd pytanie jaka powinna być dojazdówka? - dodam, że napęd Quattro.
Kolego rozważ jednak pełny zapas, po zakupie auta czyli jakieś 8 lat temu myślałem podobnie, zakupiłem dojazdowke, przez 7 lat nie złapałem kapcia aż na autostradzie wracając z własnego wesela załadowanym autem tak nieszczęśliwie wjechałem na jakiś metal że opona bardzo szybko straciła ciśnienie i felga ją ładnie rozcięła. Założyłem dojazdowke i szukałem wulkanizatora w okolicy, dopiero trzeci do którego trafiliśmy miał opony w sprzedaży w moim rozmiarze (235/45 17), straciliśmy mnóstwo czasu wlekąc się na dojazdowce, po powrocie do domu sprzedałem dojazdowke i kupiłem felgę 17tke i mam teraz pełny zapas. Nigdy nie wiesz kiedy złapiesz gumę, pół biedy gdy jeździsz po mieście w dzień roboczy ale złośliwość losu jest taka, że może to być niedziela niehandlowa a Ty niezbyt blisko od domu :/

Wysłane z telefonu

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie, kupilem felgi do swojej b7 16 z et 45 na oponach 225/55 r16, w czasie jazdy nie slyszalem zeby cos tarlo ale przy 150-160 km/h trzesie autem co przy poprzednich oryginalnych felgach nie mialo miejsca, felgi sa od b8 ale zalozylem pierscien, mizliwe ze zle wywazyli kola lub jest zle cisnienie? Czy takie zestawienie jest po prostu zle do tego auta? Jest to a4 b7 1.9 tdi 05r, dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze byc wiele. Poczawszy od krzywych felg, zlego wywazenia, a konczac na zlych pierscieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierscienie na bank mam dobre bo dobieralem u fachowca ktory tez powiedzial ze te felgi z tymi pierscieniami beda pasowac tylko mam obawy ze opona moze byc za szeroka, 22/55 r16 zalozone i wyglada teraz troszke jak allroad:D i felgi raczej proste, bo w wulkanizacji jak mi zakladali opony chyba by to zobaczyli.. z reszta kupilem z bardzo wiarygodnego zrodla, myslalem ze moze opona jest za szeroka i przy duzej predkosci minimalnie ociera o wahacz ale raczej byloby to slyszalne.. fabrycznie do tego auta jest chyba et42 i 215/55, moze jest tam za szeroko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...