Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B7


pawelroad

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Aligatorek96 napisał:

a opona 235/45 17" felga tak jak u kolegi wyżej 5 ramion et28 wejdzie na zawieche 1BE? Bez otarc i czy dużo będzie miejsca? 

 

Wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej ktoś wrzucał foto na tych felgach. Felga będzie ładnie wpasowana w budę i nawet nie trzeba będzie dystansów.

Ale ja bym raczej obstawał przy oponie 225/45. 235 na feldze 7.5j może wyglądać kiepsko - chyba że ktoś tak ma i jest ok. Wyprowadźcie mnie z błędu w razie w :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Aligatorek96 napisał:

A masz może fote jak to wygląda przy takiej oponie ???? I powiedz mi bedzie cos wystawac lub cos trzec?

 

Popiram kolegę @jolley bierz 225 dużo lepiej leży i wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam B7 3.0Tdi . Jakie opony polecacie na zimę do felg o rozmiarze 17 cali ?  A drugie pytanie mam odnośnie rozmiaru 18tek, bo mam felgi 18 8j ET35 opony na nich to 245/40 i przy kiepskiej drodze obcierają o nadkola, zdaje sobie sprawę że takie opony są za duże do b7, więc jakie najlepiej rozmiarowo opony wybrać do tych 18' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sprite19 napisał:

Witam, mam B7 3.0Tdi . Jakie opony polecacie na zimę do felg o rozmiarze 17 cali ?  A drugie pytanie mam odnośnie rozmiaru 18tek, bo mam felgi 18 8j ET35 opony na nich to 245/40 i przy kiepskiej drodze obcierają o nadkola, zdaje sobie sprawę że takie opony są za duże do b7, więc jakie najlepiej rozmiarowo opony wybrać do tych 18' ?

225/40 lub 235/40 miałem jedne i drugie ,polecam 225 nie ściągają w koleinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2019 o 15:04, sprite19 napisał:

Witam, mam B7 3.0Tdi . Jakie opony polecacie na zimę do felg o rozmiarze 17 cali ?  A drugie pytanie mam odnośnie rozmiaru 18tek, bo mam felgi 18 8j ET35 opony na nich to 245/40 i przy kiepskiej drodze obcierają o nadkola, zdaje sobie sprawę że takie opony są za duże do b7, więc jakie najlepiej rozmiarowo opony wybrać do tych 18' ?

Na 18' też miałem 225/40 i super sie jeździło także też polecam ten rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam aktualnie na zimę 215/55/16 - zgodnie z tym co na słupku.
Znalazłem w dobrej cenie 16 tki, prawdopodobnie z A6 C6 tyle, że w rozmiarze 225/55/16. Jeździ ktoś na takim rozmiarze w B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi drodzy ;)

Przymierzam się wreszcie do zmiany kół u siebie w aucie na sezon letni. I tutaj nasuwa się pytanie czy lepiej 18" czy 19". Aktualnie zawias to fabryczne s-line ale przed sezonem wpadnie gwint. Domyślam się że utraty komfortu nie ma aż tak dużej między 18 a 19. Bardziej chodzi mi o kwestie użytkowania 18 i 19 na drogach publicznych- czy jest duża różnica między tymi dwoma rozmiarami w pokonywaniu przeszkód na drodze typu krawężniki i progi zwalniające, dziury itp :)?

Czytałem już trochę opinii i tematów dotyczących innych modeli auta z innym zawieszeniem ale ciężko mi wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Dlatego chciałem zapytać tutaj czy ktoś porusza się B7 z gwintem i mógłby opisać swoje odczucia lub porównać to do jazdy na 17 lub 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Panowie szukam do siebie nowych kół na lato. Już mam upatrzone kilka modeli i teraz pojawia się pytanie:

Zawieszenie 1BE - gwintu nie planuję, jedynie co to zmianę talerzyków na te z B5.

Chciałbym kupić felgi o parametrach 19x8,5 ET30 - nie będzie wystawać?

Do tego opony 235/35 R19 - nie będzie mi tarło na pełnym obciążeniu lub przy nierównościach?

Obecnie mam felgi z A5 717x7,5 ET28 z oponami 235/45 R17 i przy pełnym obciążeniu na nierównościach mam przycierki...

Ewentualnie zastanawiam się na 18x8,5 ET30 lub 18x8,5 ET35...

 

 

Edytowane przez Skypl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam b7 quattro 

pytanko czy felgi 19 et30 8.5 przod i 9.5 tyl na oponach 235/35 ale moge kupic inne, czy sie zmieszcza i czy mozna w quattro wstawiac 8.5 i 9.5 na raz.  zawieszenie sline

pozdrawiam

Edytowane przez daaaniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukam felg do mojej B7, zawieszenie seryjne 1BA. Mocno zastanawiam się nad OZ Superturismo GT 17" 8j ET35. Gubię się trochę w tych rozmiarach i chciałem się upewnić, czy takie felgi na pewno wejdą bez problemu. Rozmiar opon o jakich myślałem to 225/45. Wiecie jak to będzie wyglądało? Nie będzie miała za wysoko, z hektarem między nadkolem a oponą? Może jednak inna wielkość opon?

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mauser65 napisał:

Cześć,

Szukam felg do mojej B7, zawieszenie seryjne 1BA. Mocno zastanawiam się nad OZ Superturismo GT 17" 8j ET35. Gubię się trochę w tych rozmiarach i chciałem się upewnić, czy takie felgi na pewno wejdą bez problemu. Rozmiar opon o jakich myślałem to 225/45. Wiecie jak to będzie wyglądało? Nie będzie miała za wysoko, z hektarem między nadkolem a oponą? Może jednak inna wielkość opon?

Dzięki ;)

Pasować bedzie . Właściwy rozmiar to 225/40/18 / upewnij się na naklejce z ciśnieniem kół/ . Odległość miedzy oponą a nadkolem to sprawa zawieszenia .:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on pisze o felach 17" 8J  ET35 więc nie wiem jak ma na nie założyć opony 18 calowe.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, dekiel 13 napisał:Właściwy rozmiar to 225/40/18 / upewnij się na naklejce z ciśnieniem kół/ .

Przy 17 nie powinny jednak być 225/45 lub 235/45? Te drugie wychodziły fabrycznie z 17 calowymi felgami z tego co wyczytałem na forum. Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori rozmiar to 235/45  na feldze szerokości 7,5 cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fido napisał:

Ale on pisze o felach 17" 8J  ET35

Pardąsik mój błąd. :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1BE to zastanowiłbym się nad zamiennikiem ori rozmiaru a mianowicie 215/50/17

Ja na takowych latem śmigam, tyle że mam zawiechę 1BE , fela 7,5" i ET 45

W galeri znajdź mój post, zobaczysz jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...