Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B7


pawelroad

Rekomendowane odpowiedzi

Niby dlaczego?

Bo to średnica dobra do A3. I to 8L. 15" w aucie rozmiaru A4 B7, z tak pojemnymi nadkolami, to albo założenie pontonu zamiast opony, albo szpara w nadkolu mogąca pochłonąć dziecko.

Inna sprawa to hamulce. Może być problem z upchnięciem tego na zacisk

i stąd moje pytanie.. czy ktoś przerabiał taki temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie było modzone przy heblach i rozmiar ten jest na wlepce auta, to jak najbardziej będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziex za podpowiedź ale jednak 16 stki będą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki Pytanie czy felga 9,5" ET 42 z oponą zimową 235/35/19 wejdzie na tył w nadkola, czasami zdarza mi sie leciec załadowanym i nie chce zeby mi bardzo błotniki zniszczyło. ewentualnie co wejdzie na tył w 19" i z jaka opona zimowa zeby nie przycierało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam szybkie pytanko czy felga 16'' 7J Et 42 wejdzie do przodu pod zacisk 320 mm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tyłek się nie martwię bo wlezie.......ale czy na przód wejdzie 9.5x18 Et40 ?????zakładał ktosik taki rozmiar ? opona na to 225/40.....Jest gwint EIBACH ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fajgi napisał:

a tyłek się nie martwię bo wlezie.......ale czy na przód wejdzie 9.5x18 Et40 ?????zakładał ktosik taki rozmiar ? opona na to 225/40.....Jest gwint EIBACH ....

Wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega "fajgi" juz o to pytal. Ale czy 18" 9.5J ET40 wejdzie przy zawiasie -45mm? Jaka opone na to zakladac? W jakim przedziale szerokosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, muunv napisał:

Kolega "fajgi" juz o to pytal. Ale czy 18" 9.5J ET40 wejdzie przy zawiasie -45mm? Jaka opone na to zakladac? W jakim przedziale szerokosci?

Wejdzie, 235-225/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przod 13 na tyl 15


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę "śmiecić" w wątku o b7, więc tutaj spytam:

orientujecie się może:
stare fele: 7,5 x 17 ET45
nowe fele: 8Jx18H2 ET43 (18")
dystanse do starych: 13mm i 17mm - czy mogą przy nowych zostać czy za dużo będzie i będzie tarło, czy śruby te same czy jakieś dłuższe?

kolega H4mm3R podzielił się linkiem  http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

ale przyznam, że o ile wiem co widzę, nie mogę sobie tego przełożyć na wymiary i odległości w porównaniu do dystansów, wychodzi mi trochę za małe et z dystansami, ale może ktoś ma podobne doświadczenie?

dziś będę zakładał, ale nie wiem czy się psychicznie szykować, ze dystanse będą zbyt duże, pod nowe felgi?

 

odpowiedź uzyskałem w innym temacie także nieaktualne ;)

Edytowane przez DarkMind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, tak jakby znam odejmowanie i dodawanie i jak się zgrywa Et z dystansami ale kompletnie nie o to pytam, co wydaje mi się, można wyczytać w moim poście, bez specjalnej zjadliwości porannej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DarkMind napisał:

nie chcę "śmiecić" w wątku o b7, więc tutaj spytam:

orientujecie się może:
stare fele: 7,5 x 17 ET45
nowe fele: 8Jx18H2 ET43 (18")
dystanse do starych: 13mm i 17mm - czy mogą przy nowych zostać czy za dużo będzie i będzie tarło, czy śruby te same czy jakieś dłuższe?

kolega H4mm3R podzielił się linkiem  http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

ale przyznam, że o ile wiem co widzę, nie mogę sobie tego przełożyć na wymiary i odległości w porównaniu do dystansów, wychodzi mi trochę za małe et z dystansami, ale może ktoś ma podobne doświadczenie?

dziś będę zakładał, ale nie wiem czy się psychicznie szykować, ze dystanse będą zbyt duże, pod nowe felgi?

Nowa będą o 8mm bardziej wystawać więc tu już jest kwestia opony czy nie będzie coś obcierać jak dasz dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponki 225/40, więc nie wiem, ale się okaże jak dziś pozakładam, właśnie chodziło mi o to, czy ktoś miał doświadczenie z takimi szerokościami a nie podejściem matematycznym bo szerszą felgę i  et w pełni rozumiem :)

ale chłopaki z B7 Crew piszą, że powinno podejść, zobaczymy jak i czy potrze.

 

jak już napisałem w temacie B7 Crew, wszystko pasuje, stare dystanse i śruby, koła ładnie wyglądają, imo nie wystają za bardzo :)

 

Edytowane przez DarkMind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...