Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B7


pawelroad

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, nitroo napisał:

225/70/15 możesz sobie na głowę nałożyć, Twoja sprawa :decayed:

 

Zresztą, zastanawiam się, co taki inżynier matematyki robi na tym forum, powinieneś obliczenia w Ingolstadt prowadzić :wink:

Jak ktoś nie potrafi logicznie myśleć, to właśnie produkuje takie zdania jak powyżej, jeszcze chwilę wcześniej do kogo innego pisząc:

18 godzin temu, nitroo napisał:

Nie wypowiadaj się jak nie masz nic sensownego do powiedzenia.

:facepalm:

Umiesz wymienić choć jeden konkretny argument tego co wypisujesz, dlaczego opona 235/45, a nie 225/45, poza słabym "fabryka napisała na wlepce"?

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie zdanie, które zacytowałeś, tyczy się także Ciebie. Kończę dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź chłopie.  Tak mogę wymienić - wygląd i lepsza przyczepność - największy aut, który przekłada się na styk gumy z asfaltem, na czym zyskuje hamowanie, czy wchodzenie w zakręty.

Wystarczy Ci inżynierze? Mówię, przenieś się z Lublina do Ingostadt. Nie pisz więcej w moim kierunku, bo nie chce mi się zniżać.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nitroo napisał:

  Tak mogę wymienić - wygląd

 

:grin:

Godzinę temu, nitroo napisał:

 

Wystarczy Ci inżynierze? Mówię, przenieś się z Lublina do Ingostadt

Ja myślę że to Ty powinieneś się tam przenieść razem z tymi Twoimi wlepkami i indeksami, no i możesz jeszcze zabrać plecaczek i wsadzić sobie do niego te Twoje głupie docinki :whistling:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci nie zależy na wyglądzie auta, to załóż sobie kółeczka 15", a nie bujasz się na 19" :) I tak sukces, że już nie piszesz kursywą na forum. Nie gustuję w plecaczkach, zostawię je dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nitroo napisał:

Weź chłopie.  Tak mogę wymienić - wygląd i lepsza przyczepność - największy aut, który przekłada się na styk gumy z asfaltem, na czym zyskuje hamowanie, czy wchodzenie w zakręty.

Wystarczy Ci inżynierze? Mówię, przenieś się z Lublina do Ingostadt. Nie pisz więcej w moim kierunku, bo nie chce mi się zniżać.

Na przykładzie opon, na których aktualnie jeżdzę - Dunlop SportMaxx RT 235mm z homologacją Mercedesa są o ok. 8mm węższe szerokością bieżnika od tego samego modelu i rozmiaru bez homologacji, praktycznie tej samej szerokości co 225mm zimówki. Co do wyglądu - patrząc od boku będzie miało największe znaczenie jaki opona ma rant ochronny lub czy w ogóle go ma w przypadku porównania tych dwóch rozmiarów 225-235. No i przecież to chyba Ty jeździsz na zimowych 15", nie...? Co do różnicy w średnicy koła - profil opony 235/45 będzie miał ok. 106mm, a 225/45 101mm, czyli 5mm różnicy, tyle co może być różnicy między nową, a kilkuletnią oponą, nie wspominając ponownie o tym, że tu też są kilkumilimetrowe różnice w zależności od producenta. 
Także Twoje filozofie są zupełnie nietrafione w przypadku porównywania tych opon 235/45/17 i 225/45/17. Może w takim razie sam się wybierz do tego Ingolstadt, tylko na piechotę, może podróż zmusi do myślenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie a4 b7 mam na aucie obecnie 18" z mercedesa (nie wiem jaka szerokość felg i jakie et) ale z przodu mam opony 245/40/18 z tyłu 255/40/18, sprężyny h&r czarne (chyba -35. Fajnie wygląda ale z racji tego że robię dość dużo km (poprzednie auto Audi a3 8l asz, w 18 miesięcy prawie 35k km) teraz planuje zmienić felgi na 17 cali (ewentualnie 18 ale tylko takie żeby dało się jeździć z 5 osobami na pokładzie + jakieś bagaże! ).

pytanie główne ! jaka szerokość felgi, jakie et powinienem założyć do 17 cali ? na OLX znalazłem 2 aukcje z ori felgami lecz martwie się że może obcierać z tyłu (obecnie 2 osoby i obciera na dołkach)
avus
https://www.olx.pl/oferta/kola-opony-lato-225-45-17-alufelgi-avus-iii-3-vw-audi-17-et35-5x112-CID5-IDmYtVu.html

 ori audi

https://www.olx.pl/oferta/felgi-17-audi-nowe-opony-235-45-r17-bridgestone-potenza-adrenalin-re-CID5-IDldWmQ.html

zależy mi na szybkiej odpowiedzi gdyż już w weekend czeka mnie wycieczka 500km ;) na zdj obecne alu

19212999_2032478620111452_566921403_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich oponach nic dziwnego że obciera.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdemu kto pyta zalezy na szybkiej odp, weź użyj szukajki albo poczytaj naście stron wstecz to wszystkiego dowiesz sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko wymieniłem właśnie hamulce przoód z 312 na 320 mm

hmm a na zimę mam Felgi AUDI 16" z oponami ET40 205/55/R16 i jak dobrze odczytuje 6JX16H2 wejdą bez problemu czy szukać czegoś większego..

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od felgi... Mi ori 16 wchodzily przy heblu 320/288. Ale 6J to strasznie wąska


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie tak to na aucie wyglada ale jeszcze po 312 czyli pewnie bez przymiarki sie nie obejdzie...?

WP_20161124_11_23_29_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś śmigał na feldze 8,5jx18 ET 20 z oponą 245/45 R18 :decayed: zastanawiam się czy dam radę przejeździć tak z 2 miechy :P  potem i tak chce założyć 225/40 R18 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko wymieniłem właśnie hamulce przoód z 312 na 320 mm
hmm a na zimę mam Felgi AUDI 16" z oponami ET40 205/55/R16 i jak dobrze odczytuje 6JX16H2 wejdą bez problemu czy szukać czegoś większego..


Mozesz miec problem przy 6j. Lepiej przymierz przed zakupem. Ja z tego co kojarze mam 7j et45 i jest na styk przy 16" i 320mm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Norbas napisał:

Ktoś śmigał na feldze 8,5jx18 ET 20 z oponą 245/45 R18 :decayed: zastanawiam się czy dam radę przejeździć tak z 2 miechy :P  potem i tak chce założyć 225/40 R18 

Błotniki wytarte :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, H4mm3R napisał:

Błotniki wytarte :whistling:

Tak myślałem, że będą sobie je skubać :decayed:

:hi:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, 245/40/18 na Eibachu -30 wytrze nadkola czy nie (B7 Q Avant)?

Trafiłem komplet felg z takimi oponami, i zasntawiam sie czy przejzdze zime czy lepiej nie ryzykowac, sprzedac i kupic wezsze?

Felga ET43.

 

Edytowane przez golden87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szeroka opona.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, golden87 napisał:

Koledzy, 245/40/18 na Eibachu -30 wytrze nadkola czy nie (B7 Q Avant)?

Trafiłem komplet felg z takimi oponami, i zasntawiam sie czy przejzdze zime czy lepiej nie ryzykowac, sprzedac i kupic wezsze?

Felga ET43.

 

Przy zawieszeniu ori 1BV miałem 245 /40/18 i obcierała przy maksymalnym skręcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...