Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje CAR_PC


gar.bik

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś plany na sterowanie z kierownicy? Rozglądałeś się już za jakimś modułem?

Witam

Tak plany są, ale jeszcze kierownicy multi mi brakuje.. co do modułu to znalazłem coś takiego: http://www.cartft.com/catalog/il/1552

Powinno wystarczyć.

Pozdrawiam

Ten moduł raczej nie zatrybi, bo jest do sterowania, w którym rezystory zwierane są do masy, w b7 sterowanie idzie po CAN, w b6 pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wróciłem z urlopu i zabieram się dalej do działania.

Powiedz kolego gar.bik jak zrealizowałeś podłączenie modułu DAB+/FM do fabrycznej anteny diversity? Póki co planuję wykorzystać fabryczną instalację.

Zamówiłem sobie ekran 7", który polecałeś i powiem, że jest rewelacja :-) Jedyna rzecz jaka mnie nurtuje to rezystywna powłoka dotykowa, chciałbym operować palcem a nie paznokciem (czy też rysikiem) :-). Planuję ją wymienić na pojemnościową :

New 7" Multi Touch Capacitive Touch Panel Kit with USB Controller Windows 7 8 | eBay. Mam nadzieję, że podmiana się powiedzie. Co do obudowy aby to ładnie wszystko zamontować w konsoli to zastanawiam się nad czymś takim: RAMKA RADIOWA AUDI A4 B6/B7 SEAT EXEO ZESTAW 2DIN.

Kolejny etap to komunikacja z autem i obsługa multifunkcji kierownicy - do tego będzie specjalny układzik.

Powiedz, gdzie podpinałeś się pod instalację auta aby wzbudzanie CAR-PC działało podobnie jak przy oryginalnym RNS-E? Wiem, że RNS-E nasłuc**je na CAN'ie, ale może można wykorzystać jakieś wyjście z MCE albo modułu komfortu, które jest wzbudzane tuż po otwarciu auta i wyłączane po zamknięciu auta lub jego całkowitym uśpieniu.

Do tej pory mam tak, że biorę sygnał +12V z RNS-E i start CAR-PC następuje automatycznie 5 sekund po wykryciu zwiększenia napięcia w instalacji powyżej 13V (można też za pomocą przycisku wymusić start w każdym momencie). Wyłączenie CAR-PC następuje w ciągu kilku sekund albo po wyjęciu kluczyka albo po zaniku sygnału +12V z RNS-E, które wysterowwyuje przekaźnik. Jak widać, RNS-E do tej pory załatwia sprawne zarządzanie stanem wyłączenia/wzbudzenia.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wróciłem z urlopu i zabieram się dalej do działania.

Powiedz kolego gar.bik jak zrealizowałeś podłączenie modułu DAB+/FM do fabrycznej anteny diversity? Póki co planuję wykorzystać fabryczną instalację.

Zamówiłem sobie ekran 7", który polecałeś i powiem, że jest rewelacja :-) Jedyna rzecz jaka mnie nurtuje to rezystywna powłoka dotykowa, chciałbym operować palcem a nie paznokciem (czy też rysikiem) :-). Planuję ją wymienić na pojemnościową :

New 7" Multi Touch Capacitive Touch Panel Kit with USB Controller Windows 7 8 | eBay. Mam nadzieję, że podmiana się powiedzie. Co do obudowy aby to ładnie wszystko zamontować w konsoli to zastanawiam się nad czymś takim: RAMKA RADIOWA AUDI A4 B6/B7 SEAT EXEO ZESTAW 2DIN.

Kolejny etap to komunikacja z autem i obsługa multifunkcji kierownicy - do tego będzie specjalny układzik.

Powiedz, gdzie podpinałeś się pod instalację auta aby wzbudzanie CAR-PC działało podobnie jak przy oryginalnym RNS-E? Wiem, że RNS-E nasłuc**je na CAN'ie, ale może można wykorzystać jakieś wyjście z MCE albo modułu komfortu, które jest wzbudzane tuż po otwarciu auta i wyłączane po zamknięciu auta lub jego całkowitym uśpieniu.

Do tej pory mam tak, że biorę sygnał +12V z RNS-E i start CAR-PC następuje automatycznie 5 sekund po wykryciu zwiększenia napięcia w instalacji powyżej 13V (można też za pomocą przycisku wymusić start w każdym momencie). Wyłączenie CAR-PC następuje w ciągu kilku sekund albo po wyjęciu kluczyka albo po zaniku sygnału +12V z RNS-E, które wysterowwyuje przekaźnik. Jak widać, RNS-E do tej pory załatwia sprawne zarządzanie stanem wyłączenia/wzbudzenia.

Pozdrawiam,

Tomek

Witam

Odnośnie anteny to ja wpiełem się za redukcją ze wzmacniaczem którą miałem aby móc podłączyć się ze zwykłym radiem. coś takiego podobnego:

a9608.jpg

Jeśli chodzi o ekran to działa palcami bez problemów..jedyne co może sprawia problemy to jego rogi ,ciężko jest tam palcem dostać by Np (zamknąć aplikację) ale przy programach typu Centryfuse nie ma problemu bo przyciski są odpowiednio ze skalowane. no ale oczywiście multidotyk to inna liga ;).

z ramką to taka loteria zobaczymy jak u ciebie podejdzie, jak będzie spoko to też zmienię bo podoba mi się ta maskownica zewnętrzna.

Zasilanie mam tak: w skrzynce bezpieczników plus pod nowym bezpiecznikiem. sterowanie z MCE. Po przekręceniu kluczyka 12v na sterowanie załącza się CAR-PC. przyciskiem POWER mogę go wyłączyć lub włączyć ale warunkiem jest przekręcenie stacyjki. te same kabelki mam do radia więc wszystko działa. Jak masz zasilacz M4 ATX to tam masz auto-start i opóźnienie, wiec po wyjęciu kluczyka ze stacyjki komputer jeszcze sobie 2 minuty działa a zasilacz go wyłącza lub jak u mnie hibernuje po czym odcina zasilanie.

Za sterowanie z kierownicy nie mam się jak zabrać bo kiery jak na razie brak więc jak coś zdziałacie to pochwalcie się proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Trochę czasu mi to zajęło(okres urlopowy), ale nareszcie skończyłem temat z wyświetlaczem. Powiem tak, na początku wydawało się, że powinno być łatwo ale jak już przyszło co do rzeczy to niestety trzeba było mocno rzeźbić. Przede wszystkim nowy dotyk pojemnościowy jest o jakieś 2-3mm szerszy w stosunku do oryginalnego rezystywnego. Konieczne było wykonanie "podcinania" wielu elementów(w tym przycisków tak aby można było je wykorzystać). Kolejnym aspektem było docinanie ramki do ekranu - powiem tak, gdybym był bardziej cierpliwy to bym to dociął idealnie, a tak wyszło nie najgorzej :-) To co zrobiłem dodatkowo to jeszcze dołożyłem folię matową z 3MK bo niestety ale za dużo widziałem refleksów.

Całość wygląda tak:

https://www.dropbox.com/s/8ixcl7hcmnmucj6/2014-08-26%2016.53.47.jpg

https://www.dropbox.com/s/txdxszl2q1ilzst/2014-08-26%2016.52.51.jpg?dl=0

To co widać na 2 zdjęciu to ok. 1-1.5mm paseczek z ekranu dotykowego. Tego nie mogłem ukryć z tego względu, że z prawej strony nie było możliwości "schowania" - kompletnie brakuje miejsca. Ja już się do tego przyzwyczaiłem i powiem, że pasek widać tylko kiedy ekran jest wyłączony albo jeśli jest ciemne tło. Mnie to nie przeszkadza, ale za to nowy 16 punktowy dotyk chodzi bajecznie. Reaguje na najmniejsze muśnięcie. W porównaniu do tego co było wcześniej to jest przepaść.

Będę teraz chciał rozwiązać jeszcze kwestie anteny do radia oraz BT.

Powiedz mi, czy testowałeś już inne anteny u siebie ? Ja kupiłem coś takiego : a00002_t.jpg.

Zamontowałem antenę tuż pod tylną półką(tak aby była schowana) i niestety ale jest kiepsko. Myślałem nad podłączeniem się pod fabryczną antenę ale ja mam wzmacniacz diversity, więc musiałbym zmienić wzmacniacz.

Natomiast co do BT i rozmów telefonicznych, powiedz jak Ci się to sprawuje? Nie masz czasem echa(tzn. rozmówca słyszy się w głośniku)?

Pozdrawiam,

Tomek

Edytowane przez iceskywolker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zainteresowanych tematem

Na początek dobre wieści dla nowszych samochodów chcących przerobić sterowanie car pc z kierownicy. Ukazał się nowy sterownik z obsługą CAN.

http://www.rcjoycon.com/base_3/menu_10.php?com_board_basic=read_form&com_board_idx=27&menu=10&&com_board_search_code=&com_board_search_value1=&com_board_search_value2=&com_board_page=&

Witam serdecznie,

Trochę czasu mi to zajęło(okres urlopowy), ale nareszcie skończyłem temat z wyświetlaczem. Powiem tak, na początku wydawało się, że powinno być łatwo ale jak już przyszło co do rzeczy to niestety trzeba było mocno rzeźbić. Przede wszystkim nowy dotyk pojemnościowy jest o jakieś 2-3mm szerszy w stosunku do oryginalnego rezystywnego. Konieczne było wykonanie "podcinania" wielu elementów(w tym przycisków tak aby można było je wykorzystać). Kolejnym aspektem było docinanie ramki do ekranu - powiem tak, gdybym był bardziej cierpliwy to bym to dociął idealnie, a tak wyszło nie najgorzej :-) To co zrobiłem dodatkowo to jeszcze dołożyłem folię matową z 3MK bo niestety ale za dużo widziałem refleksów.

Całość wygląda tak:

https://www.dropbox.com/s/8ixcl7hcmnmucj6/2014-08-26%2016.53.47.jpg

https://www.dropbox.com/s/txdxszl2q1ilzst/2014-08-26%2016.52.51.jpg?dl=0

To co widać na 2 zdjęciu to ok. 1-1.5mm paseczek z ekranu dotykowego. Tego nie mogłem ukryć z tego względu, że z prawej strony nie było możliwości "schowania" - kompletnie brakuje miejsca. Ja już się do tego przyzwyczaiłem i powiem, że pasek widać tylko kiedy ekran jest wyłączony albo jeśli jest ciemne tło. Mnie to nie przeszkadza, ale za to nowy 16 punktowy dotyk chodzi bajecznie. Reaguje na najmniejsze muśnięcie. W porównaniu do tego co było wcześniej to jest przepaść.

Będę teraz chciał rozwiązać jeszcze kwestie anteny do radia oraz BT.

Powiedz mi, czy testowałeś już inne anteny u siebie ? Ja kupiłem coś takiego : a00002_t.jpg.

Zamontowałem antenę tuż pod tylną półką(tak aby była schowana) i niestety ale jest kiepsko. Myślałem nad podłączeniem się pod fabryczną antenę ale ja mam wzmacniacz diversity, więc musiałbym zmienić wzmacniacz.

Natomiast co do BT i rozmów telefonicznych, powiedz jak Ci się to sprawuje? Nie masz czasem echa(tzn. rozmówca słyszy się w głośniku)?

Pozdrawiam,

Tomek

Fajnie Ci to wyszło. Co do istniejących anten i modułów niestety nie jest idealnie. Moduł radia ma zawsze jakieś zakłócenia i traci sygnał. Teraz myślę że najlepszym rozwiązaniem jest radio typowe samochodowe.(u mnie schowane w schowku) pozostaje tylko kwestia sterowania do której użyłem dwa moduły joy con z przyszłością na sterowanie z kierownicy. Co do BT u mnie działa bardzo dobrze. nie mam echa ale to kwestia ustawienia czułości mikrofonu , zrobisz to w ustawieniach Windows. Teraz używam mikrofonu ori który zamontowany jest w panelu oświetlenia w podsufitce.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki wielkie za tego linka, od razu zamówiłem kontroler na testy :-) Na mój końcowy układ niestety muszę jeszcze poczekać a w międzyczasie zrobiłbym obsługę sterowania centrafuse z kierownicy.

Co do radia to ja nastawiłem się na strumieniowanie z internetu, jakość najlepsza a i tak mam połączenie internetowe cały czas jak chodzi auto, więc...

Obecnie kończę instalację nowej płyty głównej i nowego układu sterowania opartego o Arduino, który zarządza włączaniem sprzętu, jest też zabezpieczenie, że jak temp. spadnie poniżej 15 stopni to nie pozwoli włączyć sprzętu dopóki temperatura otoczenia w bagażniku się nie podniesie :-) Zrobiłem też sterowanie głośnością na procesorze dźwięku, podgląd bieżącego poziomu dBm wyświetlany jest na głównej stronie CentraFuse.

Na koniec kilka screenów z mojego setupu:

- Nawigowanie w Automapie

automapa.png

- Foobar2000 w Centrafuse jako główny mediaplayer

foobar.png

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ładnie, tylko zdecydowanie za mało zdjęć :) Pokaż jak masz wszystko zamontowane :) Sterowanie z kiery działa bez zastrzeżeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wrzuć zdjęcia deski jak to wygląda, przyznam, że jako posiadacz "koncerta" także myślę nad modem car-pc, ale ja to bym widział ten mod na wzór rozwiązania w Tesli S, czyli jeden duży ekran w układzie pionowym i tam pełne sterowanie radio/navi/klimatronik i co tam jeszcze można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy

U mnie nowy LCD. O lepszej rozdzielczości. I czekam na nową obudowę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy

U mnie nowy LCD. O lepszej rozdzielczości. I czekam na nową obudowę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

A na jakiego LCD zmieniłeś jeśli można spytać :)

Też 7" czy może 8"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też 7" ale matryca IPS i rozdzielczość 1280*720

Dotyk 4 punktowy. Widać wyraźnie mały tekst i ogólnie nie trzeba rozdzielczości zmieniać w Windows co skutkuje poprawą jakości obrazu.

70533d83091f514b3322e27bdf17c964.jpg

3c2fec672bea3f93d128490f9ce9dab0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda, a wydawało mi się, że nic lepszego się nie znajdzie a tu proszę... :)

Powiedz czy nakładałeś jakąś folie anty odblaskową czy ekran ma jakąś powłokę antyodblaskową?

Jak Ci teraz działa dotyk w porównaniu z poprzednim 1 punktowym? Jest on pojemnościowy czy rezystywny?

Gdzie kupowałeś ten ekranik? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekran nic nie nakładałem na moje daje rade..Dotyk jest rezystywny ale czułość większa jak w poprzednim .obsługa palcem oczywiście. zakup na EBAY dam Ci Linka na tego gościa.zawsze ma coś nowego co tylko chiny wyprodukują :) .

http://stores.ebay.com/chinatobby/category485981119-/_i.html?_fsub=485981119&_sid=1070328859&_trksid=p4634.c0.m322

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, gość ma chyba fabrykę, bo sprzętu różnorakiego mnóstwo :)

Najgorsza rzecz w tym wszystkim to znalezienie/zrobienie obudowy. A powiedz, jak rozwiązałeś kwestie fizycznych przycisków, które miałeś wcześniej(nie powiem, że przynajmniej kilka z nich się przydaje do np: włączenia AP, włączenia tylnej kamerki na żądanie z przejściem na stosowny plugin).

Do zabudowy nowego ekranu użyłeś case'a z poprzedniego ekranu czy zaopatrzyłeś się w jeszcze coś innego?

Pytam z ciekawości bo może kiedyś sam bym się zastanowił nad modernizacją, jednakże na razie taka konfiguracja musi pozostać.

Za dużo pracy(no i oczywiście $) zostało włożone, poza tym 16 punktowy panel pojemnościowy robi swoje - reaguje na delikatne muśnięcie ekranu + wielodotyk oczywiście.

PS. Dotarł do Ciebie już ten kontroler do CAN'a? Ja jeszcze czekam aż przejdzie procedurę celną :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma wybór.. U mnie obudowa i przyciski zostały że starego. Działa wszystko jak wcześniej. Ale czekam na nową obudowę.

Jakoś mi się bardziej spodobała..Najgorsze to czekanie nawet do 2 miesięcy jak coś z chin leci :)

Taka obudowa:

http://www.aliexpress.com/item-img/Car-pc-refires-standard-general-display-computer-case/1051009609.html#

A tak wygląda na starej:

8be1103c8388a6234958710936794ac3.jpg

Edytowane przez gar.bik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa fajna, ale to nadal zwykłe 2 din, czy z ramką dookoła. Fajnie by było wsadzić coś większego, żeby nie było tyle wolnej przestrzenie po bokach wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta nowa rameczka prezentuje się całkiem fajnie, przypomina bardziej rozwiązanie typu Dynavin.

Co do czekania to powiem Ci, że jak rok temu zamówiłem ekran w czwartek to w poniedziałek była już paczka do drzwi - rekordowo szybko i bez cła :)

Z kolei jakiś czas temu kupiłem sobie jeszcze jedną sztukę do testów i do podglądu, żeby nie sprawdzać co chwilę w aucie czy nic się nie rozjeżdża w 1280x720. Na paczkę czekałem 2 tygodnie i dodatkowo było jeszcze cło do opłacenia. Jeśli paczka trafi na samolot to w ciągu 1 dnia i jest w PL, gorzej jeśli na kontener...

Obudowa fajna, ale to nadal zwykłe 2 din, czy z ramką dookoła. Fajnie by było wsadzić coś większego, żeby nie było tyle wolnej przestrzenie po bokach wyświetlacza.

Zgadzam się z Kolegą, sam bym widział 8", tylko 1 warunek : gdyby był wyświetlacz w obudowie pasującej do rameczki 2DIN + kilka przycisków programowalnych(jakieś pokrętełko to już by było mistrzostwo) + touchscreen pojemnościowy to brałbym od razu, nieważne skąd i za ile(w granicach rozsądku oczywiście) :) A tak, żeby samemu zrobić coś od 0 to trzeba mieć zdolności artystyczne i mnóstwo wolnego czasu :D

Wymiana całego car-pc z bagażnika nie jest tak problematyczna co wymiana ekranu i wpasowanie go w konsolę by wszystko było estetycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi chodzi po głowie 8" myślę że spokojnie się zmieścić powinien. Już mam na oku producenta ramek pod konkretny model samochodu. Wszystko wyglądało by wtedy jak oryginalne. No i estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...