Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 - jaki silnik wybrać pod instalację LPG?


Matrinio

Rekomendowane odpowiedzi

cześć !!!

Zamierzam kupić w przeciągu 3miesięcy Audi A4b7 lecz nie wiem jaki silnik wybrać.Oczywiście silnik będzie zagazowany.

Wiem że wszyscy polecają 1.8T z turbiną ale problem w tym że jestem w Holandi i tutaj mało jest takich z tym silnikiem.

Więc proszę pomożcie mi wybrać silnik bo są różne jakieś TFSI ponoć absolutnie nie nadają się do gazu proszę o szczegóły.

Z góry wszystkim dziękuję !!!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz 1.8 masz jeszcze 4.2 w S4 :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze 2.0 20v ALT z tego co się orientuję, ale to już twój wybór :decayed: podobno nie ma już w nim problemu z olejem jak w starszych egzemplarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem oleju w 2.0 jest raczej w całej grupie VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprocz tego ze bierze olej sprawuje sie raczej dobrze, mozna z tym zyc, ale 1.8t spali ci tyle samo, a jest dynamiczniejszy i jak w dobrym stanie, wezmie niewiele tego oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od którego rocznika nie ma problemu z braniem oleju?

---------- Post dopisany at 01:34 ---------- Poprzedni post napisany at 01:33 ----------

Są jeszcze silniki FSI czy TFSI i ponoć w nich nie da się zamontować gazu to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zamontować w Tfsi jednak koszt jest bardzo duży to raz, dwa to benzyna też jest pobierana co jakiś czas w celu chłodzenia wtrysków. Tak więc jest to duży koszt i mało opłacalny i prawdę mówiąc nikt nie wie co z żywnością takiej instalacji. Dlatego ogólnie nie opłaca się - a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od którego rocznika nie ma problemu z braniem oleju?

---------- Post dopisany at 01:34 ---------- Poprzedni post napisany at 01:33 ----------

Są jeszcze silniki FSI czy TFSI i ponoć w nich nie da się zamontować gazu to prawda?

Z tego co słyszałem to jednostki które były montowane w A4 B7 podobno już nie mają tego problemu, ale to nie potwierdzone, nie znam nikogo kto by posiadał właśnie taki silnik w tym modelu, ale jak już kolega wyżej napisał poza braniem oleju należą do jednych z najmniej awaryjnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie jednostki nie mają problemu?

Z tego co słyszałem to jednostki które były montowane w A4 B7 podobno już nie mają tego problemu, ale to nie potwierdzone, nie znam nikogo kto by posiadał właśnie taki silnik w tym modelu, ale jak już kolega wyżej napisał poza braniem oleju należą do jednych z najmniej awaryjnych :wink:

---------- Post dopisany at 18:07 ---------- Poprzedni post napisany at 18:04 ----------

Czyli TFSI to jakaś porażka więc odpada totalnie gaz, do tego jak będzie mi pobierać benzynę do chłodzenia wtrysków.Wniosek taki że jestem zmuszony do zwykłej sekwencji teraz pytanie które silniki nadają się na gaz sekwencyjny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecił bym ci 1.8 T BFB lub 3.0 na pewno będą lepsze osiągi niż 2.0 ale wybór należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T jest z turbiną wiem że są dobre opinie o tym silniku ale jest ich mało i jest duży problem.Jeśli chodzi o 3.0 to powyżej 2.0 są opłaty większe.

Jestem zmuszony na 2.0 i tu tez problem bo niektórzy odradzają bo olej bierze ale nie wiem do którego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz auto rejestrować w PL czy w NL. Opłaty w NL nie są tanie i liczą się od masy i mocy pojazdu... Za moje auto wychodzi ok 200€ miesiąc(bo diesel), także póki mogę to nie rejestruje w NL... Szukaj aż znajdziesz ładne a4 z 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b7 nie fsi jest 1.8 i 4.2, a wy tu piszecie o 2.0 , 3.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy właściciel będzie polecał jako najlepszy silnik pod gaz taki jaki akuratnie ma ;).Ludzie trochę więcej obiektywizmu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego byś nie brał, to jak zajeżdzony to i tak nie podskoczysz chodź byś za instalacje gazu zapłacił 10k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak weźmiesz 1.8t 163 km, 150 też może być. Ja mam 2.0 w gazie i oleju mi nie bierze, 5 tys zrobione od wymiany i jak bylo tak jest oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...