Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu coming home - nie ori


lyku23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie. Kupiłem moduł CLH od Proeltec. Instrukcja mówi jasno, żeby: 

  • Szary (2x) - Wyjścia modułu (do wybranych świateł doświetlających). Obydwa przewody muszą mieć równomierne obciążenie. W żadnym wypadku nie należy pozostawiać wolnego kanału („w powietrzu”) – w takim przypadku należy połączyć razem obydwa szare przewody i podłączyć do obciążenia (świateł); 

Mam MCE HIGH, co do halogenów - można podłączyć oba osobno, na dwa wyjścia.  Chciałbym jeszcze podłączyć tylne oświetlenie rejestracji (mam LEDy) no i blendy lusterek (LED). Bledny dorobię sobie zasilanie na L i P stronę, zostaje zasilanie podświetlania rejestracji. Jest to zasilane z jednego przewodu na dwie lampki. Jak to ugryźć, żeby zrobić równomierne obciążenie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Kupiłem moduł CLH od Proeltec. Instrukcja mówi jasno, żeby: 

  • Szary (2x) - Wyjścia modułu (do wybranych świateł doświetlających). Obydwa przewody muszą mieć równomierne obciążenie. W żadnym wypadku nie należy pozostawiać wolnego kanału („w powietrzu”) – w takim przypadku należy połączyć razem obydwa szare przewody i podłączyć do obciążenia (świateł); 
Mam MCE HIGH, co do halogenów - można podłączyć oba osobno, na dwa wyjścia.  Chciałbym jeszcze podłączyć tylne oświetlenie rejestracji (mam LEDy) no i blendy lusterek (LED). Bledny dorobię sobie zasilanie na L i P stronę, zostaje zasilanie podświetlania rejestracji. Jest to zasilane z jednego przewodu na dwie lampki. Jak to ugryźć, żeby zrobić równomierne obciążenie ?
 
 
Jeśli i w blendach i w rejestracji masz ledy to spróbował bym obie blendy dać pod jeden kabel i rejestracje pod drugi i powinno się równoważyć

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Podłączyłem wszytko jak trzeba, mam wszystkie zasilania, ale nadal nie działa...

Podpinam się pod przewód biało- zielony (halogeny) i nadal nie świecą. Gdy podpinałem się pod szary przewód postojówki świeciły, ale już pod zółty (postojówki i mijania) i też świeciły same postojówki. Ma ktoś na to jakiś pomysł? Może muszę wpinać się gdzieś indziej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moduł ma funkcje przejścia z drl na mijania wraz z zmierzchem, wypuszczony jest do tego kabel sterujący masowy, który daje na przekaźnik i z przekaźnika wychodzi 12v 40A, i tu pytanie czy jest możliwość wpięcia się gdzies aby po podaniu 12v zapaliły się światła mijania postojowe przód tyl i podświetlenie deski? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie nic się nie zgadza, po pierwsze w module pod wykładziną czarna kostka ma 12pin nie 16 czy ile tam..... w każdym bądź razie tu jest opis dla wersji z korbą a ja mam 4x szyby el. ale mimo wszystko jak podłączam moduł doświetlenia w przełączniku od świateł wpinam się w żółty kabel by świeciły mi wszystkie światła ale jest lipa bo przecież po wyłączeniu zapłonu światła mijania nie działają. u mnie zapalają się tylko postojowe i tył. jak u was jest że działają wam halogeny albo mijania skoro po zgaszeniu auta nic nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2018 o 06:55, kubix9417 napisał:

Witam, moduł ma funkcje przejścia z drl na mijania wraz z zmierzchem, wypuszczony jest do tego kabel sterujący masowy, który daje na przekaźnik i z przekaźnika wychodzi 12v 40A, i tu pytanie czy jest możliwość wpięcia się gdzies aby po podaniu 12v zapaliły się światła mijania postojowe przód tyl i podświetlenie deski? 

 

czy rozwiązałeś swój problem? bo u mnie jest to samo, czyli pod żótym świecą tylko pozycje i tył, a mijania nie świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś będzie miał podobny problem że po podłączeniu według instrukcji moduł nie działa to sposób jest na to taki że trzeba się wpiąć pod MCE przynajmniej u mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich troche odgrzewam starego kotleta ale mam problem

posiadam modul clh z 2 wyjsciami na podpiecie swiatel

moc maxymalna 2x65w i podpialem to u siebie tak

1szy kabel - halogen(55w 19pin kostka b) i 2 osobne kable od postojowek tyl (2x5w 4 i 7 pin kostka b) czyli na styk 65w

drugi kabel - halogen 21 pin kostka b

oraz podswitlenie tablicy led 6 pin kostki c (8w) czyli 63w 

wszystko dziala jak nalezy zapala ladnie swiatelka, tylko jest jeden ogromny minus... po odpaleniu pozycji/mijania zapala mi rowniez halogeny i nie moge ich wylaczyc... czy ktos spotkal sie z podobnym problemem?

Edytowane przez komzuald
dodanie materialu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że 

10 godzin temu, komzuald napisał:

kable od postojowek tyl (2x5w 4 i 7 pin kostka b)

Na pewno kostka B, bo to jest akurat na C.

Załóż diodę zaprowo na przewodach tylna rejestracja i tylne postojówki, bo może wraca napięcie na moduł i przepuszcza na halogeny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemano pytanie z innej beczki, probowal ktos uzyc czujnika zmierzchu z nie oryginalnego modulu clh aby sam decydowal czy maja sie palic drle czy mijania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2018 o 22:04, komzuald napisał:

Witam wszystkich troche odgrzewam starego kotleta ale mam problem

posiadam modul clh z 2 wyjsciami na podpiecie swiatel

moc maxymalna 2x65w i podpialem to u siebie tak

1szy kabel - halogen(55w 19pin kostka b) i 2 osobne kable od postojowek tyl (2x5w 4 i 7 pin kostka b) czyli na styk 65w

drugi kabel - halogen 21 pin kostka b

oraz podswitlenie tablicy led 6 pin kostki c (8w) czyli 63w 

wszystko dziala jak nalezy zapala ladnie swiatelka, tylko jest jeden ogromny minus... po odpaleniu pozycji/mijania zapala mi rowniez halogeny i nie moge ich wylaczyc... czy ktos spotkal sie z podobnym problemem?

podpytam... skąd masz moduł o mocy 2x65W ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaś-u napisał:

podpytam... skąd masz moduł o mocy 2x65W ? 

modul proelteca z allegro, aktualnie nie widze zeby takie widnialy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komzuald napisał:

modul proelteca z allegro, aktualnie nie widze zeby takie widnialy

:hi:

 

dlatego pytałem, bo od kilku dni nic nie ma.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Zakupilem modul clh z proeltec , z tej aukcji :

 

https://allegro.pl/modul-doswietlania-drogi-do-domu-doswietlanie-clh-i6917817287.html?snapshot=MjAxOC0xMC0yMlQxOTowNTo0OC44NDZaO2J1eWVyOzM0Y2MwNmQ2MTRhNjYzOWY5NjNmM2Y3Y2JlZmFiMzMzNjliMDk4NTM2NzUzN2YzOGFkMTZhMDg3YzE0N2IzOTY%3D

 

Posiadam wlacznik swiatel wersje High .Podlaczylem wszystko wedle instrukcji . Plus na stale z aku , plus ze stacyjki pin 1 - wl swiatel , dwa szare pod pin 8 halogeny i 14 postojowki, masa pod pin 10 . No i zostal ten jeden centralnego. I teraz pytanie , czy to jest ktorys ze zdjecia ? Bo probowalem pod jeden i drugi i nie bylo reakcji na zamykanie auta , jedynie samoczynnie wlaczenie clh lub jak przyswiecilem latarka do czujnika zmierzchu.  Ktos wie o co chodzi ?

20181126_212818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...