Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu coming home - nie ori


lyku23

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowe pytanie to czy masz korby z tyłu, czy elektryczne sterowanie szybami, jak korby wpinasz się w przewód w progu, jak elektryka to podpinasz się pod kierunki... Taka zasada, że jak testujesz to clh to wrzucaj czujnik albo pod wycieraczkę, albo w jakies ciemne miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 x elektryczne szyby i wlacznik w wersji High. Podpialem sie pod kierunki i dziala , ale...

Pierwsza dziwna rzecz to opoznienie pomiedzy zamknieciem auta a wlaczeniem CLH po okolo 2-3 sekundach.

 

 

 

No i druga rzecz to dzialaja mi tylko swiatla postojowe . Podpialem wszystko wedle instrukcji.  Kabel kolor czerwony staly + do aku , niebieski masa do masy przelacznika swiatel , czarny do + na stacyjce we wlaczniku swiatel , zolty pobudzający do kierunkowskazu. Zostaja dwa szare - i tutaj dzieje sie cos dziwnego. Podpialem jeden szary do pinu odpowiadajacego za zasilanie swiatel przeciwmgielnych przednich a drugi szary do zasilania swiatel postojowych. Wszystko rowniez we wlaczniku swiatel. Przeciwmgielne posiadam ledy 2x36W . Po zamknieciu auta i odczekaniu 2-3 sekund zapalaja sie tylko postojowe. Zmieniam dwa szare kable i daje tylko na zasilanie swiatel przeciwmgielnych i nic sie nie dzieje. Dalem rowniez dwa kable na zasilanie swiatel mijania i tylko uruchamiaja sie postojowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinienes wpinac się przy MCE na wyjścia ? Ja tak mam i działa elegancko. Włącznik to są sygnały wejściowe dla mce raczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie mam pojecia , ktos gdzies pisal ze  wystarczy we wlacznik swiatel sie wpiac.

 

Wpialem sie we wlacznik swiatel , pin 1 - + ze stacyjki , pin 10 - masa , no i probowalem pod pin 8 przeciwmgielne ale nie swieci,  pin 14 postowoje swieca i pin 11 swiatla mijania z swieca tylko postojowe. 

 

A jaka role spełnia przekaznik ? Mam drl w kierunkowskazach z przekaznikiem , moze z nim by cos polaczyc ?

 

 

Screenshot_20181125-221119_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie wpięte przy MCE, wszystko działa elegancko. Mam podświetlanie tylnej tablicy - wkłady LED, podświetlanie blend w lusterkach i przednie halogeny, efekt naprawdę fajny. 

Wepnij się w MCE:

centrelek.jpg

Gniazdo B:

Sygnał do wyzwalania, jeden do wyboru:

Pin 7 – Zasilanie kierunkowskazu (prawy-przód) [zielono/czarny]

Pin 9 – Zasilanie kierunkowskazu (lewy-przód) [czarno/niebieski]

Halogeny:

Pin 19 – Zasilanie światła przeciwmgielnego (prawy-przód) [biało/niebieski]

Pin 21 – Zasilanie światła przeciwmgielnego (lewy-przód) [biało/zielony]

 

Gniazdo C (32-pin)

Podświetlanie rejestracji tył:

Pin 6 – Zasilanie oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej (WY) [szary]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , bede musial tak sprobowac. A masz moze to podłączone jeszcze przez wlacznik ori drl/clh ?

 

 

Edytowane przez zakwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na razie mam na zwykłym. W sumie do szczęścia mi niepotrzebny, bo działa wszystko poprawnie, mam drl, clh, i doświetlanie zakrętów na modułach i nie narzekam, że coś jest nie ori, bo działa w sumie tak samo...

Poza tym, mam zwykłe lampy, trochę nie bardzo ich pozbawiać możliwości regulacji na rzecz włącznika clh drl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o halogeny w MCE to trzeba sie wpiac w kazdy osobno czy wystarczy pod jeden pin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem poprzez MCE tak jak pisales i dziala elegancko. Podpialem tak samo jak ty masz halogeny + tyl tablica. Dzieki wielkie jeszcze raz ?

To teraz tylko za jakis czas zostanie podpiecie ori wlacznika CLH. Nie slyszales moze jak to najlepiej zrobic jesli sie ma dokladany i nie ori modul clh ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2018 o 22:32, zakwa napisał:

Podlaczylem poprzez MCE tak jak pisales i dziala elegancko. Podpialem tak samo jak ty masz halogeny + tyl tablica. Dzieki wielkie jeszcze raz ?

To teraz tylko za jakis czas zostanie podpiecie ori wlacznika CLH. Nie slyszales moze jak to najlepiej zrobic jesli sie ma dokladany i nie ori modul clh ?

 

 

Zapytam tylko ;) co ty masz wrzucone w te halogeny ? Ledy czy hidy że tak ładnie mocno świeca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik CLH steruje modułem przez masę. 

Bierzesz włącznik w ręce i mierniki i patrzysz na których pinach pojawia się zawarcie przy ustawieniu włącznika CLH na 1. Tam podpinasz przeciętą masę od modułu CLH. Dodatkowo trzeba zmostkować pin od iluminacji 0 i 1 w CLH 

Bodajże 4 pin od kostki (u mnie był nie osadzony) z kablem niebiesko/brązowym i podświetlenie też jest -  efekt na stronie mojego audi. 

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie mogę znaleźć sygnał od zamka centralnego, oraz jak się połączyć do świateł.

Chodzi o B7, mam fabryczny alarm oraz korby z tyłu.

Próbowałem sygnał znaleźć w module komfortu, w tej czarnej kostce ale niestety nie znalazłem nic.

A jeżeli chodzi o światła, to jak chciałem podłączyć się pod przełącznik to nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód żółto-czerwony w wiązce progu,strona kierowcy (bliżej środkowego słupka) ja tam wpinałem się przy korbach z tyłu ;) a co do wpiecia się w światła to najlepiej rób to na wyjściu z MCE już... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co muszę zdemontować żeby dostać się do tej wiązki?

I mce jest pod kierownicą, po lewej stronie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie.

W moim module mam dwa kable którymi mogę podłączyć światła.

Jest napisane że każdy kabel obsłuży 6A. I teraz rodzimi się pytanie jakie światła mogę podłączyć. 

Edytowane przez Mateusz1.8t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam możesz zdecydować : moc to napięcie razy prąd, czyli 12V x 6A = 72 W, więc możliwości jest dużo, choć weź pod uwagę, że to pewnie dane maksymalne chwilowe, bezpiecznie będzie troszkę mniej, ok. 65 W, co też wystarczy. 

PS. co to za moduł? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/coming-leaving-home-audi-skoda-vw-seat-volvo-saab-7201905165?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Właśnie możliwości nie jest dużo. Podłączyłem na razie tylko mijania. Chciałem na początku dać mijania i przeciwmgielne ale po przeliczeniu okazało sie że to za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, myślałem o oświetleniu wokół samochodu, jeśli masz w planie podpiąć sam przód na maxa to racja, nie ma dużo możliwości. choć można by zastosować przekaźniki i bezpośrednio z aku puścić fulla na mijania/drogowe plus halo, impuls wychodzący z modułu włączy lub wyłączy przekaźnik, który będzie sterował prądem z aku na lampach, które chcesz podpiąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź kupić drugi moduł ?

Pisząc oświetlenie wokół samochodu to co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...