Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu coming home - nie ori


lyku23

Rekomendowane odpowiedzi

heh.. ?

myślałem np halo przód plus postój tył, coś mniej więcej jak w ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców chyba tak zrobię. Ewentualnie myślę zostawić mijania i dodać jeszcze kierunkowskazy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć listwę LEDową i będziesz miał podświetlone podłoże wokół auta przy niskim obciążeniu.
Moim zdaniem oryginalnie tak jak jest w P/mgielnych, jest najlepiej, 
Światło oświetla podłoże a nie razi jak mijania czy nie daj boże drogowe...
Masz mieć oświetlone podłoże wokół auta a nie zostać oślepionym na parkingu przez własne auto.

au.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że tył, świeci się jedynie po otworzeniu pilotem bagażnika, 
Progi dzięki przekaźnikowi świecą tylko jako CLH, nie robią wiochy w trakcie jazdy... Chociaż jeżeli komuś sie podoba to i tak można ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiąłem się w lampkę, tylną, bagażnika.
Prawym słupkiem do góry, a tam to już prosto. Nad podsufitką.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem jak koledzy z postów #53 i #60... rozwiązał ktoś problem świecącego przeciwgielnego z tyłu? po podpięciu modułu świeci środkowa żarówka (skrajna w klapie) i w trybie 21W. normalne pozycje to 3x5W - skąd różnica? 

a może ktoś wie skąd i jak idzie impuls do postojowego? (tylko jedna żarówka w ćwiartce) 

cały czas mowa o B7 ? 

20190713_183708.jpg

Edytowane przez jaś-u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu po podłączeniu w mce do podświetlenia tablicy,po zamknięciu auta tablica się nie podswietla.Wtyczki nie wpinalem bo przewód wetknołem na próbę w pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

Zakupiłem taki owy moduł coming home. 

Podłączyłem impuls oraz minus i plus ale nie wiem jak mam podloczyc zielone i fioletowe 

Screenshot_20191123_190928_pl.allegro.jpg

Screenshot_20191123_190922_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz wyjścia już na obwód żarówek, więc dajesz 2xhalogen i np rejestracja tył, czy światła wsteczne... Poszukaj na forum jest pinout MCE, tam masz opis wyjść na światła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam trzeciego przewodu na tył,nawet jak podłącze  jednym przewodem tył to się nie zapala.No ale i tak juz wywalam moduł i kupuje ten co kolega wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy w dobrym temacie pisze. Czy mozna zastosować foto diodę zamiast podłączać całe lusterko fotochrom z czujnikiem. Posiadam moduł F chodzi mi zeby tylko uruchomić clh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori CLH nie zadziała ci z samą diodą.
Przy zastosowaniu  przekaźnika, możesz niejako oszukać MCE,.
Będzie pełna Automatyka, z błędem w VAGu (na FIS nie pokaże) ale nie przeszkadzająca w użytkowaniu,
odszukaj mój post w wątku o MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:hi:odgrzewam temat.

Kupiłem moduł lepard, przynajmniej po instrukcjach wygląda jak dawniejszy proeltec, mam mały problem po podłączeniu. Po włączeniu postojowych (bez kluczyka w stacyjce) załączają się też światła przeciwmgielne, dokładnie te z których chcę realizować funkcje CLH. 

MCE u mnie to HIGH.

Podpowie ktoś co skopałem w podłączeniu? wszystko opisane poniżej.

Poza tą jedną rzeczą CLH chyba działa dobrze:

- fioletowy #1 - przeciwmgielne PP i postojowe PT

- fioletowy #2 - przeciwmgielne LP i postojowe LT

- zielony - nie podłączony

- czarny - do masy do karoserii

- czerwony - stałe +12v po aku

- pomarańczowy - +12v po stacyjce, wpiętę w czarny kabel idący do bezpiecznika "15", ładnie rozłącza CLH po przekręceniu

- żółty - do czerwono-żółtego w progu

Próbowałem użyć pomarańczowego z modułu lepard i wpiąć do włącznika świateł gdzie pojawia się +12v po załączeniu i żeby zadziałało tak samo jak rozłącza mi CLH po stacyjce, jednak bez efektu.

 

image.png

Edytowane przez pdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony masz podłączyć przecież pod PL czyli parking light (postojówka). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe że działa ci CLH skoro czerwono-zółty w progu to sygnał CAN. Żółty należy przez przelotkę podłączyć do modułu drzwi lub kierunków jednak załączenie awaryjnych bd skutkowało włączeniem CLH.

 

Swoją drogą ten moduł jest trochę upośledzony gdyż fioletowe kable podłączasz pod światła które mają być DRL, jednak opcja CLH też idzie przez te fioletowe więc w tym module nie możemy ustawić tak jak ori by CLH były w halogenach a DRL w reflektorach, zgadza się ?

Edytowane przez pawlo_SL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawlo_SL jak nie wiesz to nie wprowadzaj w błąd....

W autach z korbami, leci z MK przez próg przewód czerwono-żółty, impuls (+12V) do otworzenia tylnego zamka.

A4 tylny zamek bez elektrycznych szyb.png

W samochodach z elektrycznymi szybami z tyłu tak jak napisałeś, do modułu w drzwiach, lub do kierunku...

Ktoś kiedyś pisał, że z tyłu jest zmienne sterowanie +/- na otworzenie/zamknięcie zamka, nie jestem tego pewien, może ktoś potwierdzi, dlatego najlepiej i tak zrobić to przez przekaźnik bo dla cewki bez znaczenia jak przyłączony będzie plus, czy minus, a na wyjściu przekaźnika dajemy albo +12 albo masę, w zależności co nam ma wysterować CLH w dokładanym module. W jednych jest wyzwolenie napięciem w innych masą... 

Z elektrycznymi szybami z tyłu wpinamy się we wtyczkę T12b w przewody 4 i 5 z przekaźnikiem (zasilanie cewki) lub jak ktoś podłącza niech sprawdzi czy nie wystarczy sam impuls z pinu 5 (V+)

A4 tylny zamek z elektrycznymi szybami.png

 

Można i w przednie drzwi kierowcy:

A4 przedni zamek.png

Wtyczka T12 pin 5 (V+) i T12 pin 4 (V-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej nie zmienia faktu że przy tym module nie będziemy mieli jak ori że DRL są w H7 a CLH w halo. Tu mamy 2 opcje łączone:

1. DRL/CLH w h7

2. DRL/CLH w halogenach

więc od razu można poznać kto ma ori, a kto dokładany moduł z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...