Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu coming home - nie ori


lyku23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podoba mi sie jak to

Zrobiłeś ;) i powiem szczerze nie jest to takie chyba trudne nie ? Elektrykiem nie jestem ale może dałbym radę i chce sobie zrobic to w swojej audi a4 b7 z tylu nie mam elektrycznych szyb tak jak ty tylko chciałbym zrobic zeby po otworzeniu lub zamknięciu auta świeciły mi sie halogeny a nie mijania da radę tak zrobic ? Bez długiego kombinowania ?? Z tym modułem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podoba mi sie jak to

Zrobiłeś ;) i powiem szczerze nie jest to takie chyba trudne nie ? Elektrykiem nie jestem ale może dałbym radę i chce sobie zrobic to w swojej audi a4 b7 z tylu nie mam elektrycznych szyb tak jak ty tylko chciałbym zrobic zeby po otworzeniu lub zamknięciu auta świeciły mi sie halogeny a nie mijania da radę tak zrobic ? Bez długiego kombinowania ?? Z tym modułem ?

Da rade :hi::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko zależy w który przewód się wepniesz w MCE ;)

Jeśli Ci się nie spieszy to poczekaj z tydzień, bo będę przerabiał swój CL/H. Raz, że będę robił go przez ORI włącznik, a dwa że będę robił tak, że po włączeniu stacyjki światła zgasną, mam już schemat zrobiony, ale nie chcę go tu jeszcze wrzucać, bo nie jestem pewien na 100%, czy jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam dwie takie same A4 B6, jedna z systemem leaving home a druga bez ( mimo że według sprzedającego druga też miała mie ).

Chciałbym ten system przełożyć do tej drugiej i prosiłbym o konkretne informacje co muszę wyjąć z jednej i włośyć do drugiej.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładasz lusterko wsteczne, włącznik świateł auto oraz przełącznik CLH wraz z wiązką do MCE. Do tego znaczenie ma właśnie MCE - czy w tym drugim aucie masz w wersji HIGH (literka F). No i pytanie, czy to pierwsze auto ma fotochromy zewnętrze, to wtedy i tym się musisz zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lusterkach zewnętrznych fotochromu nie ma, za to i w jednym i w drugim aucie jest wewnętrzne fotochromatyczne.

Więc jak się domyślam czujni ma.

Może więc faktycznie obie a4 mają ten system tylko trzeba go jakoś aktywować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisz tutaj wyposażenie, co ma jedno i drugie auto - jaki włącznik, jaka literka MCE itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu masz lusterka wewnętrzne fotochromatyczne z włącznikami? jeśli tak i w obu masz włączniki auto to tylko zajrzyj jaki masz moduł MCE. jeśli oba to "F" to w obu powinieneś mieć ori CLH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka oba z włącznikami, włączniki w obu auto, jutro sprawdzę ten moduł i napiszę jaki mam, wielkie dzięki za pomoc ;)

Jeszcze jedno pytanie - symbol modułu musze odczytać na module rozbierając plastiki pod kierownica czy jest szansa że znajdę symbol gdzie indziej ?

Edytowane przez matix1505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pech że akurat gdzieś kabel zgubiłem, wieczorem będę w domu to poszukam i jak znajdę to sprawdzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś nie bangla... Podłączyłem ten moduł przez ORI włącznik CL/H, aby działał mi kiedy tylko chcę. Zrobiłem to tak, że dałem z pinu numer 7 masę na ten cały moduł, i teraz kiedy jadę autem, i przełącznik dam na 0 (brak żadnej masy dla modułu) to on mi coś piszczy trzeszczy :/

Kurde, jak to teraz zrobić bo już zgłupiałem :/ Jak wy to zrobiliście, że jak dacie na 0, to moduł nie ma żadnej masy i jest ok... :/

EDIT: Nie róbcie nigdy na szybko, bo będziecie robić dwa razy :facepalm:

Masę zostawiamy na module, a zabieramy z przekaźnika ;)

Edytowane przez truszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie podjęłam 2 próbę podlaczenie modułu nie orginal i modu działa podać żyłem się pod przełącznik swiatel i ogólnie wszystko działa ale tylko jak mam włączony zapłon i dołączony kabelek +12 po kluczyku w momencie wyłączenia zapłonu modul daje prąd na wlacznik ale światła się nie palą .mam bi ksenonowe z drl. Czytając opisy modułu komfortu to mam inne kolory kabli wiec nie ruszam . Sygnał z centralki mam z modułu. Z tyłu mam korby ale itak nie mogę dojść co dalej jak ominąć ten zapłon żeby modul działał.

Będę wdzięczny za pomoc a może jest ktoś z okolic grodziska lub nowego Tomyśla co ogarnie . Auto to a4 b7 2005 r.

Kabelek z plus 12 po kluczyku w momencie kiedy mam zapłon włączony dołączam żeby nie rozlaczylo modułu .

Ps

Modul mam 8e0 959 433 bp .

Ogólnie jeden z pierwszych postów rozwiał by wątpliwości ale niestety nie idzie otworzyć zdjęć . Jest tam mowa o przekaźniku ale za Boga nie wiem o który chodzi .

Ps

Modul mam 8e0 959 433 bp .

Ogólnie jeden z pierwszych postów rozwiał by wątpliwości ale niestety nie idzie otworzyć zdjęć . Jest tam mowa o przekaźniku ale za Boga nie wiem o który chodzi .

Ps

Modul mam 8e0 959 433 bp .

Ogólnie jeden z pierwszych postów rozwiał by wątpliwości ale niestety nie idzie otworzyć zdjęć . Jest tam mowa o przekaźniku ale za Boga nie wiem o który chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MCE w wersji HIGH i chcę podłączyć postojowe przód lub mijania, postojowe tył i tablica. W tym zestawie mam 4 żółte kabelki.

Nie będzie problemu jak jeden żółty rozgałęzię na 2 i podłącze w Gnieździe C

Pin 3 – Zasilanie lewego światła postojowego i Pin 5 – Zasilanie prawe światła postojowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem z modułem jak kolega cinkers, po otwarciu/zamknięciu samochodu clh uruchamia się za 2 3 4 razem nie ma na to reguły, czy jest jakieś rozwiązanie? Impuls wziąłem z kostki MCE z kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. odgrzeje troche kotleta. chce kupic moduł z opcją odpalania doswietlania tylko do pewnej predkości. wie ktoś który kabel jest odpowiedzialny za podanie predkości zeby sie w niego wpiąć z modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu chyba o doświetlanie z halo przy skręcaniu :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 0 minutes later

Czy ktoś ogarnia skąd wziąć sygnał zamykania zamka :) oprócz kierunków

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z modułu komfortu musisz się wpiąć w któryś kabel :hi:

Już nie pamietam w jaki.

 

Zobacz rozpiske na necie kabli wychodzące z MK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...