Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak sygnału dzwiękowego


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno mechanik podłączał swojego kompa i vaga pod moje auto żeby zmienić przebieg po jakim będzie pojawiał się napis SERVICE.

Od tamtego czasu nie mam sygnału dzwiękowego tzn np jak jest minimum płynu do spryskiwaczy to tylko pokazuje się ikonka na komputerze w aucie ale nic nie piszczy.

Tak samo jak otwieram drzwi i zostawię światła włączone nie ma sygnału dzwiękowego.

Jak to przywrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm? może wysiadł ten buzer od tych sygnałów? zbieg okoliczności czy mechanior cos zrypał?

moze ktoś juz miał coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zbieg okoliczności sprawdź na teście instrumentów ale raczej się wysypał buzerek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buzer to mały głośniczek montowany w liczniku. Można w jego miejsce wlutować podobnej wielkości głośnik np. z dziecinnej zabawki. Ja tak robiłem i działa. Powo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w liczniku jest i trzeba go lutować?

No ale wydaje mi się że każdy dzwięk jest inny np zostawienie włączonych świateł, albo ostrzeżenie o niskim stanie paliwa...

---------- Post dopisany at 11:10 ---------- Poprzedni post napisany at 09:38 ----------

No i czy jest gdzieś od tego bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wydaje mi się że każdy dzwięk jest inny np zostawienie włączonych świateł, albo ostrzeżenie o niskim stanie paliwa..

Czy będzie to miało dla ciebie jakieś większe znaczenie? Jak będziesz miał sygnał/ostrzeżenie to na wyświetlaczu już sobie sprawdzisz o co kaman:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem co kolega w B7 poprostu pewnego dnia wysiadł mi sygnał dźwiękowy niby nic ale żona zostawiła mi na światłach samochód '' bo nic nie piszczało '' i osobiście chętnie bym go naprawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij licznik, rozkręć tył i jest tam wlutowany mały głośniczek. Wlutuj podobny i będzie ok. Ja wlutowałem z zabawki dziecinnej. Dałem go na przewodzie aby w razie jak padnie nie wyciągać i rozbierać znów licznika. Działa już ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...