Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korozja błotnikow A4 B8 2008


djmostek

Rekomendowane odpowiedzi

Nwm, czy ja mam jakieś inne czy co, 2008r. 340k nalotu i grama rdzy, auto mam od ponad 4 lat i nic. Garażowane w ciepłym garażu, myte raz/2 razy na tydzień, w zimę rzadziej i nic. Nasłuchałem się o korozji sporo i sprawdzam tu, tam i wszędzie to samo, czyli nic. lakierowane też nigdzie nie było, wszędzie fabryczny lakier, wsio potwierdzone w ASO. Także ja w te bajki o korozji nie wierzę. :D No chyba że "ćwiartki". :E  Co do obić po kamyczkach, no to u mnie jest ich sporo faktycznie, ale one były już w momencie kupna, a od tamtego czasu nie widzę żeby coś przybywało (no chyba że mam ich już tyle że 1, czy 2 nowe nie robią różnicy :E), swoją drogą poprzedni właściciel chyba lubił jeździć na zderzaku wywrotki. :E Tak czy inaczej, ja osobiście złego słowa nie powiem w tym temacie, bo nic nie robię i ani 1 ogniska nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 16:23, KonradA4troop napisał:

Nwm, czy ja mam jakieś inne czy co, 2008r. 340k nalotu i grama rdzy, auto mam od ponad 4 lat i nic. Garażowane w ciepłym garażu, myte raz/2 razy na tydzień, w zimę rzadziej i nic. Nasłuchałem się o korozji sporo i sprawdzam tu, tam i wszędzie to samo, czyli nic. lakierowane też nigdzie nie było, wszędzie fabryczny lakier, wsio potwierdzone w ASO. Także ja w te bajki o korozji nie wierzę. :D No chyba że "ćwiartki". :E  Co do obić po kamyczkach, no to u mnie jest ich sporo faktycznie, ale one były już w momencie kupna, a od tamtego czasu nie widzę żeby coś przybywało (no chyba że mam ich już tyle że 1, czy 2 nowe nie robią różnicy :E), swoją drogą poprzedni właściciel chyba lubił jeździć na zderzaku wywrotki. :E Tak czy inaczej, ja osobiście złego słowa nie powiem w tym temacie, bo nic nie robię i ani 1 ogniska nie mam. 

Ciężko uwierzyć ? ja mam także 2008 rok i 346tys nalotu i delikatnie wychodzi na blotnikach i progach. Ps brat kupił 2010 rok 104tys nalotu garażowany i tam faktycznie nic nie znalazłem. Mój nie garażowany ale za to myty dosyć często,  mam go od 6 lat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kodzak33 napisał:

Ciężko uwierzyć ? ja mam także 2008 rok i 346tys nalotu i delikatnie wychodzi na blotnikach i progach. Ps brat kupił 2010 rok 104tys nalotu garażowany i tam faktycznie nic nie znalazłem. Mój nie garażowany ale za to myty dosyć często,  mam go od 6 lat 

Mój garażowany i nic, chcesz mogę nawet foty porobić, ja sprawdzałem swój gruntownie, bo trochę jestem przewrażliwiony na tym punkcie, chcę mieć wszystko idealnie. Wolę zapobiegać niż leczyć, więc kontrola raz na pół roku nie zaszkodzi. Na progu jedynie co mam to wgniotkę od zjazdu z krawężnika (prawie od razu za kołem) a ranty wsio zdrowe. na chwilę obecną ponad 341 przebiegu. Co do mycia to różnie, w lato to jak się drobnych uzbiera to myje, a w zimę tylko jak są temperatury blisko dodatnich, lub dodatnie i zawsze dokładne opłukanie z piany. 

 

Apropo, skoro masz takie samo to miałbym jeszcze kilka pytań do cb, bo jest kilka tematów które mnie męczą... :(

Edytowane przez KonradA4troop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KonradA4troop napisał:

Mój garażowany i nic, chcesz mogę nawet foty porobić, ja sprawdzałem swój gruntownie, bo trochę jestem przewrażliwiony na tym punkcie, chcę mieć wszystko idealnie. Wolę zapobiegać niż leczyć, więc kontrola raz na pół roku nie zaszkodzi. Na progu jedynie co mam to wgniotkę od zjazdu z krawężnika (prawie od razu za kołem) a ranty wsio zdrowe. na chwilę obecną ponad 341 przebiegu. Co do mycia to różnie, w lato to jak się drobnych uzbiera to myje, a w zimę tylko jak są temperatury blisko dodatnich, lub dodatnie i zawsze dokładne opłukanie z piany. 

 

Apropo, skoro masz takie samo to miałbym jeszcze kilka pytań do cb, bo jest kilka tematów które mnie męczą... :(

To pytaj na pw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś ile tak mniej więcej kosztuje malowanie jednego nadkola bo pojawiły się dwa purchle ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, damian22254 napisał:

Orientuje się ktoś ile tak mniej więcej kosztuje malowanie jednego nadkola bo pojawiły się dwa purchle ostatnio

raczej cały błotnik trzeba malować  ,cena ok 400-500zł element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2011r z listopada i patrze, nie ma żadnego grama rdzy, teraz pytanie gdzie prócz aso można kupić te listwy zabezpieczające, może ktoś wypowiedzieć sie z perspektywy lat jak te listwy się sprawują? odkleją się ta taśma? na jaką taśmę kleiliście? zastanawia mnie jedna kwestia czy po latach ta taśma nie zerwie mi lakieru z rantu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nikt żadnej opinii jak sprawują się te listwy? nie odklejają się po czasie? ori w b8 fl trzymają je jeszcze "kołeczki" a do przedlifta je odcinamy także jak z tą taśmy po czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można założyć nadkole z polifta do przedlifta?  Te szmaciane pomaga korozji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem poliftowe plastikowe nadkola i ... sprzedalem do nie pasowaly :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 10:35, DareQ napisał:

Kupilem poliftowe plastikowe nadkola i ... sprzedalem do nie pasowaly :kwasny:

W czym były różnicę?  Np w polcar są plastikowe do przedlifta za jakieś 70zl strona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasowaly otwory pod sruby i spinki (nadkola oryginalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2018 o 12:37, piolux1989 napisał:
W dniu 8.11.2018 o 08:24, Daro32 napisał:

U mnie ruda pojawiła się pod tylną lampą w klapie bagażnika. Normalnie nie było jej widać, ale chciałem wymienić żarówkę i wyciągnąłem lampę, a tam bąbel 1x1cm. Wyczyściłem, odtłuściłem i zamalowałem. Jak na razie (z zewnątrz) nie zauważyłem innych ognisk rdzy

Dokładnie to samo u mnie, myślisz ze auto całkowicie wolne od rdzy, a tutaj wychodzą bąbelki w takich dziwnych Niewidocznych miejscach. Błotniki i cała reszta wyglada na zdrowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam B8 z 2008 roku i też już bąble na przednich błotnikach. Co polecacie, kupić już malowane pod kolor? czy malować dobierając? gdzie kupić same błotniki dobrej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja B8 z 2010r, błotniki ok, 0 rdzy ale na słupku kierowcy zaczęły robić się purchle. Właśnie stoi u blacharza żeby za wczasu dojść z tym do ładu i składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki przód w B8 rdzewieją nie da się ukryć. Jako lakiernik mogę jedynie wam powiedzieć, że rdze da się usunąc i wszystko zabezpieczyć w sposób naprawdę poprawny. Błotniki poliftowe nie pasują do polifta. Co do zakupu używanych elementów w kolorze ... różnie to bywa, czasem lepiej reanimować swój z rdzą i zrobić to poprawnie niż zamiennik i za sezon znów mieć rdze....

Co do kolorystyki audi, problematyczny jest kolor LAVAGRAU,  reszte da się dobrać idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2022 o 17:44, MechanikAmator napisał:

Błotniki poliftowe nie pasują do polifta[...]

Hmmm ciężka sprawa ;)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...