Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korozja błotnikow A4 B8 2008


djmostek

Rekomendowane odpowiedzi

w moim byłym B7 też grama rdzy przez 2 lata nie uświadczyłem,ale widziałem gdzieś foty z rdzewiejącymi błotnikami B7,także mogło być coś na rzeczy.Ale w B8 dość świeżych autach żeby gniły? :kwasny: to już lekka przesada.Ciekawe czy tylko błotniki czy cała buda taka felerna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie przednie błotniki, u mnie wychodzą też kropki na tylnej klapie.

Ja też u siebie w innych miejscach nie widziałem, tylko błotniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wpomnialem w moim poprzednim poscie ostatni właściciel malował przednie błotniki lecz niestety nie w autoryzowanym serwisie to wiec i tego sie Audi uczepiło i dostalem odpowiedz ze mi z nimi nic nie zrobia a jedynie pomalują tylne. To ja za telefon i dalej do nich dzwonie ze jak to przeciez ich rzeczoznawca powiedzial ze pomimo tego że malowane to nie zmienia to faktu ze wada fabryczna, a oni mi na to ze w jego raporcie tego nie ma i jak bede to miał na pismie to otworza sprawe ponownie. Wiec dzwonie to tego rzeczoznawcy i pytam dlaczego nie napisał tam tego co mi powiedział? Troche sie chłop zaczą tłumaczyc i mowi ze podzwoni gdzie trzeba i uzupełni ustnie swój raport. Za dwa dni telefon z serwisu zeby przyjechac 21-go października na malowanie tylnych i wymiane przednich :D . bede musiał jedynie zapłacic za malowanie przedniej czesci progu gdyż ktokolwiek malował to wczesniej nie przykrecił z powrotem tam takich dwóch malych plastików osłaniających próg od strony koła.

Z tego taki morał ze nie nalezy sie poddawac tylko byc upierdliwym bo moze sie oplacic :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączam do grona właścicieli rdzewiejących B8... Tyle, że ja mam B8 w kolorze białym i wszystko na nim widać. Błotniki przednie do malowania, okazało sie wszystko jak lakier zaczął odchodzić pod wpływem mycia myjką ciśnieniową a pod nim było już rudo. Auto na niemal każej części karoserii (poza dachem) posiada rdzawe kropki i już miałem targać włosy z głowy, kiedy te same kropki zauważyłem na zderzaku (plastik) - myślę że malutkie rdzawe kropki to skutek wtapiania się w niektóre części karoserii pyłu hamulcowego.

Nie mniej jednak rdzewiejące błotniki w 6 letnim aucie i to uważanym za klasę premium to porażka. Kiedyś vw/audi miało problem z gnijącymi błotnikami na skutek gąbki, o której pisano wyżej a teraz właśnie zaliczyło wtopę z powodu złej konstrukcji rantu błotnika. Nie ma co, choćby jak ten fragment blachy byl zabezpieczony to odpryskujące kamienie i tak to zniszczą i rdza się pojawi.

Widzę, że problem jest powszechny i vw group już na niego zareagował. Spójrzcie na błotniki golfa VII, one też są w podobny do B8 sposób podgięte, tyle tylko, że zostały zabezpieczone plastikową listwą.

I tu koledzy szukajmy rozwiązania, może ktoś wpadnie na pomysł montażu takiej listwy do B8?

Witam ponownie,

Myślałem o jeszcze jednym rozwiązaniu problemu rdzewiejących błotników. Jak już je wymaluję, to zastanawiam się nad naklejeniem na rant takiej specjalnej przezroczystej folii, jakiej używa się np. do zabezpieczenia tylnych nadkoli (szczególnie w autach z Japonii), ja taką folię mam na zderzaku w moim B8 avant, chodzi o coś takiego:

http://allegro.pl/drzwi-tyl-lewy-lewe-honda-crv-95-01r-i4634682871.html ... prawy dolny narożnik tylnych drzwi.

Można by taką folię nakleić na rant nadkola i zawinąć pod spód, tylko pytanie czy to się utrzyma...

Co Wy na to?

Aha, ja spód auta mam w miarę ok, choć mogłoby być lepiej.

Edytowane przez adameksc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po ostatnim malowaniu błotników (3 tygodnie temu) lakiernik nakleił mi folię przezroczystą 3M, na razie się trzyma i prawie jej nie widać, zobaczymy jak długo i czy coś to pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tylko zeskrobalem papierem farbe z rdzą i nalozylem czarnego silikonu na rant od strony kola i tez jest git... na pare lat wystarczy, ale jakby mi przyszlo lakierowac blotnik to zrobilbym wlasnie tak jak kolega wyzej - folia, albo jej dwie warstwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyglądałem się ostatnio A4 B8 z 2012r. (po lifcie). Błotniki mają taki sam rant, ale jest on zabezpieczony listwą, właśnie taką o jakiej wspominałem w powyższych postach, choć kształt nadkoli jest trochę inny niż w autach przed liftem.

Edytowane przez adameksc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po ostatnim malowaniu błotników (3 tygodnie temu) lakiernik nakleił mi folię przezroczystą 3M, na razie się trzyma i prawie jej nie widać, zobaczymy jak długo i czy coś to pomoże :)

Nakleił tylko na rant z zewnątrz czy zawinął też na rant od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawinął do środka, jak również dał w miejscu styku z progiem, słupkiem i zderzakiem, w tych miejscach też była korozja, pod listwy 8K0 853 823 , 8K0 853 824 też dał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawinął do środka, jak również dał w miejscu styku z progiem, słupkiem i zderzakiem, w tych miejscach też była korozja, pod listwy 8K0 853 823 , 8K0 853 824 też dał

A czym różni się 8K0 853 823 od 8K0 853 823A. Czy te listwy uzupełniają się??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K0 853 823A jest od RS4 B8

Ok, dziękuję za info. Mam allroad'a i ostatnio podczas mycia zerknąłem jak to jest u mnie rozwiązane. Wszystko pięknie, są nakładki na błotnik od zewnątrz, jednak sam rant błotnika oczywiście nie jest w całości osłonięty i jakby celowo wystawiony i narażony na oddziaływanie kamieni itd. Czy nakładki podejdą czy do allroada są jakieś inne dedykowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Allroadzie nie wystepują te nakładki w polifcie :)

No bo jeśli są alu błotniki to nie będą korodować. Mam jeszcze na stanie A2 i to jest sama przyjemność. Buda alu, błotniki plastik ...rewelacja.

BTW, czy w poliftowej B8 błotniki są alu, bo chyba robiłeś przekładkę na polifta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest gdzieś instrukcja jak zdjąć przednie nadkola w b8?,bo wiem że są tam wkręty na torxa ale są też jakieś spinki i nie chce ich pourywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...