Temat odnośnie kół do B5

dawid_464

17 pozostawia niedosyt

gdy kupowałem 17' to było wow, spore, a po niedługim czasie eh mogłybyć wieksze :decayed:

Standard :wink: Ja sprowadziłem auto na 15 i pro kicie ale się wkurzałem bo auto rzucało jak pontonem. Polowałem na 205/55 16. Obejrzałem kilka projektów z forum i korba bo już 16 wyglądała dla mnie jak kołpak. Następnie miały być 17 ale jeden kumpel z forum napisał mi abym szukał 18 bo po miesiącu będę żałował. Reszta forum piłowała się, że na takim kole jeździć się nie da. Kupiłem i nie żałuje. Latam po swoich tragicznych dziurach od czerwca i koła są proste jak były , W styczniu wrzucałem komplet nowych opon to widziałem. Może dlatego, że to Ronale znoszą te wertepy.

koledzy jako że wiosna nadchodzi to trzeba kupić jakieś kółko, koniecznie chcę jeden z dwóch modeli i koniecznie oryginalne audi http://autobazar.hyperinzerce.cz/alu-kola-stredni/inzerat/8757846-hlinikove-disky-orig-audi-ronal-germ-5x112-8jx18-et48-alu-nabidka-trutnov/ lub takie jak w tym temacie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/303820-komplet-dekielkow-do-felg-s-line-17/. szerokość 8j wielkość 18. jakie et najlepsze?chodzi mi o takie żeby koło nie było schowane. a druga kwestia to jakie opony do tego kupić? jaka szerokość i profil? myślicie że da radę kobieta w ciąży tym jeździć? dopiero początek więc zanim brzuch będzie wielki to znowu wlecą zimowe koła :facepalm:

Edytowane przez robitl

Możesz kupić 18 8j o dowolnym ET. Jeśli chcesz na rowno i nie bawić sie w dystanse to bierz ET35. Ja na takim latam, zdjecie w podpisie. Oponki polecam raczej 225/40 i bedzie ok.

Ja bym szukał felg ori Ronala o wzorze potocznie sline. Takie jak te : http://img208.imageshack.us/img208/4065/dsc3895t.jpg

Na focie są 17.

chyba nawet o te mi chodziło zamiast tych drugich:)dzięki za pomoc

Pany !

Koło oryginale sline 7,5J ET 43

Opona 225/45-17
Zawieszenie -40%

Sedan quattro

Jakie dystanse aby koła lekko wypchnąć, tak zeby to wyglądało lepiej a nie ocierało nic ?
Jest sens ?

Edytowane przez lukasso15

Ma moze ktoś zdj jak by to wyglądało ?

I czy watro w to inwestować ?

Bo gwintu nie ma, tylko sprężyny .

i co prawda to tylko 10mm

Warto ?

dystanse to sobie możesz obmierzyć jak już koło założysz, metrówkę w rękę i tyle ;) jedni zakładają dystans przez aspekty wizualne, inni dla poprawienia wlasciwosci jezdnych (chociaz ja jezdzilem na różnych grubosciach i jakoś nie odczułem różnic które by powalały w stosunku do serii)

Koledzy powiedzcie mi czy ktorys z was zakladal 19 cali z szer 11j na tyl do Quattro ?

Podejść może podejdą ale z przodu będą mocno wystawały poza błotnik. Z tyłu na styk albo też lekko wyjdą. U mnie przy 8j i ET 35 leciutko wystają (ledwo widać) ale przy 9j będziesz miał o 1.27cm bardziej wysunięty rant felgi a to sporo. Jak masz mega glębę zapodasz fajną oponkę w naciągu i wystawisz tylko rant felgi poza błotnik to będzie to jeszcze w miarę wyglądało. Inaczej kiepsko.

Edytowane przez Mesiah

64-63cm rant błotnika do ziemi? i jakie proponowałbyś opony 215/40, 215/35? :kox:

a i chodzi mi jeszcze o to czy od środka przy zwrotnicy nic nie będzie obcierać?

Edytowane przez marcinoa4b5

U mnie przy 8j jest jeszcze dość miejsca od środka. Powinny wejść ale niech wypowie się ten który takie upchał. Taka gleba to nie gleba. U mnie jest średnia a mam 61cm od ziemi do błotnika. Daruj sobie takie wynalazki i załóż normalne 8j z 225/40

ja przy moich mam 7,5j opony 225/45 i ET 32 i jest z tyłu koło na równo z błotnikiem u góry

Edytowane przez przemek11

spoko dzięki za info:)tak czy inaczej:) i zgadza się 64cm to żadne obniżenie ale chciałem wiedzieć^^ :hi:

przemek a ty mówisz o 17" :) ?

Hej podpowie ktoś czy podejdą fele do B5 FWD 18" 4x9j ET 35 na to oponki 225/40/18

Z przodu bez najmniejszego problemu.Z tyłu będzie wystawać felga po za obrys pojazdu jakieś 8-9mm. Na aucie mam założone właśnie felgi o takich parametrach i opony (225/30). Tylko większe bo 20".

Mylisz się kolego,z przodu jeszcze troszkę jest zapasu.Tył tak jak piszesz,"lekko wyjdą".

Pozdrawiam.

Jakim cudem? Przy 8j i ET 35 to właśnie przód mi wystaje a z tyłu spoko wejdą mi dystanse 5-8mm bo przymierzałem żeby wyszło tak jak z przodu.

Zapraszam pooglądać

Może źle odczytałeś ET,przy przymiarce?