Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B5


dawid_464

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) mam pytanko. Jako, że oryginalne koło zapasowe w rozmiarze 16" zajmuje mi sporo miejsca i nie jestem w stanie ustawić go w pionie to zastanawiam się nad jakąś alternatywą. Ratuje mnie dojazdówka, ale pozostaje jedno ale: czy mając klasyczną skrzynie automatyczną mogę założyć dojazdówkę zamiast oryginalnej 16" w lato i oryginalnej 15" w zimę? Czy ew. rozwiązanie, że jak z przodu walnie to przełożyć tylną na przednią i wtedy dojazdówkę na tył dać zda egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ma pytanie. Posiadam felgi 18. 8.5j ET 43 do nich opony 215/45 czy bede musial dawac jakis dystans bo jak przymierzalem przod to byl bardzo blisko wachacza gdzies okolo 5mm ( bez opony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie na dniach chce kupic do a4 b5 sedan koła 16 *7j i opony 225, et 42 do-47 ,czy tak szeroka opona nie bedzie nigdzie obcierac ? prosze o inf ori mam et 45 rozumiem ze dystanse to tych et nie beda potrzebne?

dzieki za pomoc

Edytowane przez Jacktdi99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym kupić felgi najlepiej 17" tylko czy opony 225/45 nie beda obcierac .? oraz jakie Et musze miec bo na tym to wgl sie nie znam, w neidlugim czasie mysle o gwincie. Mam 1.8T 150KM. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mialy by obcierac? S4 mialo wlasnie 17' 225/45/17 przy ET45 i szerokosci 7.5j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy będzie ci obcierac zależy jak szeroka ta 17-tka będzie a potem jakie będzie miała et

Dla przykładu felga 8' et 35 przód lekko schowany na tył dystan jeszcze dawałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich zebranych :D

Moje pytanko jest następujące: Czy dam rade naciągnąć oponki 215/45 na felgę 8j? Zaznaczam, że chodzi o rozmiar felgi 18, chociaż chyba nie ma to aż takiego znaczenia? I jeśli już dam radę wykonać to zadanie to oczywiście czy spasuje mi to do a4 b5 95r w sedanie przy et felgi 30 ? żadna eSka żadne quattro. Z góry dziękuje wam za pomoc.

PS tak - oglądałem w góglach różne fotki i na jednych wygląda tak a na innych deko inaczej. Dlatego chciałem zapytać Was - fanatyków i znawców :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema od dluzszego czasu szukam jakiś ciekawych 19" do swojej b5, myślicie ze te wejdą bez problemu? generalnie i tak bym chciał wyrolować nadkole i włożyć dystanse, żeby było jak najszerzej ale czy ogólnie to upcham

http://allegro.pl/19-9-5j-schmidt-5x112-z-225-35-r19-5-5-mm-cena-kpl-i6250063131.html#thumb/7

Edytowane przez panas71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szerokie te fele. Ja u siebie włożyłem eskowe 19" et niestety nie znam, opona 235/35/19. 3 Felgi są 8j jedna 8,5j. 8,5 przy tym kole z przodu raczej mi nie wejdzie, 8j ma bardzo, bardzo blisko do końcówki drążka kierowniczego. Tak apropos, to chętnie bym je zamienił na coś deko mniejszego (troszkę przesadziłem z rozmiarem kółek) ;)

Fotki, pod linkami:

https://drive.google.com/open?id=0B8GclULO0MbfUVQ2RmoyaFVXeW93TnhNYUpQamU4WGdfa2xF

https://drive.google.com/open?id=0B8GclULO0MbfTTlOZmdqQ2U2YzR1elEwbUV5QS1SODhRRmFR

https://drive.google.com/open?id=0B8GclULO0MbfT2NqbllSemZvM1Z4czRwaVZSYU9xVzEwRDdZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi 17 cali enzo, opony 225x50x17. samochod a4b5 1.8t quattro. da rade na tym jeździć? czy lekka przesada, wg katalogu niby jest ok ale chodzi mi raczej o opinie użytkownikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Kupiłem sobie w końcu wymarzony wzór 18x8 ET45,

ale na nich są nałożone opony 245/40R18.

Auto jest obniżone na Eibachu -30mm.

No i o ile z przodu prawie się mieszczą (ocierają o górny wahacz i końcówkę drążka kier) o tyle z tyłu bardzo nie mieszczą się z tym wahaczem, który idzie z tyłu do górnego trójkątnego wahacza.

Pewnie nie byłoby takiego problemu, ale to quattro.

I teraz pytanie do Was doświadczonych, bo przejrzałem te 20 stron i nie znalazłem pomysłu.

- dać dystans z 10mm i wystarczy?

- sprzedać te opony i założyć 225/40R18 i dać np 5mm dystans na stronę? Od strony nadkola powinno wystarczyć, ale czy z doświadczenia ktoś z Was wie, że to się zmieści w A4 B5 Q?

- czy ogólnie szukać czegoś w innym rozmiarze, jakiejś 17stki, bo taka 18 w A4Q nie wejdzie?

90bkti.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

Panowie czy zmieszczę do siebie takie cuda? 225x40

http://www.nettivaraosa.com/en/vanteet/2222998

Edytowane przez Michał RdoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by coś, to 245/40R18 wchodzą na 18x8 ET35 z tylu i ET40 z przodu nawet przy glebie 30mm. Tylko przednie błotniki na progach zwalniających przycierają :)

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam audi a4 b5 1.8. Zastanawiam się nad zmiana felg z 17" na 16" na przyszłe lato. I gdybym kupował to chciałbym jakąś szerszą felgę i opony 225/55/16 albo 215/55/16. Które były by lepszym wyborem? Może profil większy czy coś? Pisać śmiało i jak macie podobne felgi na aucie to chciałbym zobaczyć jak to wygląda. Najlepiej jak auto byłoby na oryginalnym zawieszeniu, w sensie nie obniżone ani nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam audi a4 b5 1.8. Zastanawiam się nad zmiana felg z 17" na 16" na przyszłe lato. I gdybym kupował to chciałbym jakąś szerszą felgę i opony 225/55/16 albo 215/55/16. Które były by lepszym wyborem? Może profil większy czy coś? Pisać śmiało i jak macie podobne felgi na aucie to chciałbym zobaczyć jak to wygląda. Najlepiej jak auto byłoby na oryginalnym zawieszeniu, w sensie nie obniżone ani nic.

Trochę minęło od posta ale może zajrzysz. Luknij tutaj:

https://tyrestretch.com/

Niestety nikt nie wie jaką szerokość felgi chcesz założyć. Skoro to 17 czy 16 to pewnie ma być komfortowo. Dla mnie między 215 a 225, największa różnica to prowadzenie w koleinach. 215/55/16 starczy Ci jak najbardziej. Na zime mam 195/55/16 i jest wygodnie, dla mnie aż za :grin:

https://tyrestretch.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiliśmy do dziewczyny auta (audi a4 b5 1.8 sedan) koła o rozmiarze 7Jx16H2 ET31 opony przód 205x55x16 a tył 225x50x16 i teraz moje pytanie czy te tylne nie będą za szerokie i nic nie będzie obcierać? Jeśli okażą się za szerokie to czy mogę do swojego quattro założyć przód 205x55x16 a tył 225x50x16 różnica w obwodzie wynosi 0,08% felgi oryginalne audi.

Edytowane przez Mateusz Wiśniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2017 o 08:09, Mateusz Wiśniewski napisał:

Witam. Zakupiliśmy do dziewczyny auta (audi a4 b5 1.8 sedan) koła o rozmiarze 7Jx16H2 ET31 opony przód 205x55x16 a tył 225x50x16 i teraz moje pytanie czy te tylne nie będą za szerokie i nic nie będzie obcierać? Jeśli okażą się za szerokie to czy mogę do swojego quattro założyć przód 205x55x16 a tył 225x50x16 różnica w obwodzie wynosi 0,08% felgi oryginalne audi.

U dziewczyny nie powinno nic się dziać.

W quattro wszystkie koła mają być takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...