Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B5


dawid_464

Rekomendowane odpowiedzi

Wize ze kilka osób chce fotki B5 na 225/45/18.

Ori 1BA

:c926b2e1948d7884m.jpg41a1b42466e7df7dm.jpg

Weitec -40

309cd15b38ae0bd9m.jpg

6e68a85dfb5e7e75m.jpg

58b528932cfe533fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz a jak się jeździło na 1BA przy 18" ? bo sam mam teraz ori zawias i myślę co robić czy wsadzić 17" i nic nie grzebać (fajnie mi się tak jeździ nawet komfortowo na 1BA) ale wizualnie to bym hadre zglebił tak żeby jadąc mrówki zderzakiem zabijać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam obecnie 225/45/17 przy własnie 1BA i spoko się jeździ, nie ma najmniejszej tragedii. Co prawda jakies dołki to czuć to już nie to samo co na 15" ale nadal jest Bardzo ok:)

a jak mówisz że chcesz tak zglebić to wsadz 18". Dużo osób do gleb w b5 poleca 18", jak wsadzisz 17 i gleba to podobno bedziesz załował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 a 18 to dość spora różnica w wyglądzie. Poza tym przy 17 i mega glebie potrafiłem przytrzeć spodem co teraz na 18 się nie zdarza. Ogólnie do 18 odradzam profil 45 czy to 215 czy 225. Robiłem przymiarkę i jest popelina straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemek11 możesz fotkę wstawić z 17" na 1BA ? Pewnie na taki kompromis pójdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesiah moglbys wrzucic fotke jaka masz glebe teraz :)

Kam2 teraz.mam zimowa stal 15' wiec nie zrobie. A z lata nie mam zadnego zdjecia bo nie pstrykam za bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nie wiem czy jutro mi się uda ale wstawię. W tej chwili mam ok 60 cm do błotnika przód i 61-62 tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko mam felgi 17 " x7" et 45 opona 215/45 i teraz jakie dystanse dać żeby było to tak w miare przy rancie, auto to avant b5.

Zawias 1BE może ktoś już to przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką felge tyle ze et 34 i co do tyłu to się zgodzę będzie lux ale do przodu dałbym 15mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ET35 8J. Z przodu felga na równo z błotnikiem i wygląda bdb (gleba -70 i nie trze). Kolega pyta o ET45 7j. Dystans 10mm daje ET35 ale felga jest o cal węższa czyli o 2.54cm co się = 1.27cm na stronę felgi. Czyli mamy już dystanse 20mm i dalej zostaje 2.7mm głębiej niż u mnie. Jak się dygasz daj 15 ale na 20 będzie ładniej według mnie.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele będzie przymiarka , mam dwa dystanse 15 i 17 zobaczymy jak to będzie wyglądać. Na razie jest takdeafab157900ac3a5a71860a9d03f20d.jpg85cd9ccd6a2a0698c7eb886dc5cab65b.jpg

Ale mam fure ujeb....[emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ET35 8J. Z przodu felga na równo z błotnikiem i wygląda bdb (gleba -70 i nie trze). Kolega pyta o ET45 7j. Dystans 10mm daje ET35 ale felga jest o cal węższa czyli o 2.54cm co się = 1.27cm na stronę felgi. Czyli mamy już dystanse 20mm i dalej zostaje 2.7mm głębiej niż u mnie. Jak się dygasz daj 15 ale na 20 będzie ładniej według mnie.

ET35 i 8" jest z przodu rzeczywiście równo. Jeśli zostawisz ET35, a zmniejszysz tylko szerokość felgi do nawet 6 cali, to co stanie się z oponą? Schowa się? No raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 215 opony także nie powinno być problemów. Niech przymierzy te 17 z przodu. Pewnie takie zostaną.


Kolego Maćku. Weź listewkę , przyłóż ją do koła w dwóch punktach po przekątnej a następnie do rantu błotnika i zmierz. Będziesz wiedział co do milimetra jakie dystanse wejdą. Po zdjęciach widzę ,że masz większy problem. Twoje auto to koza. Nawet po dołożeniu dystansów będzie popelina. No chyba ,że auto uniesione do góry a ja tego nie widzę.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się delikatnie. Jakie największe dystanse można założyć do kół 225/45/17 . Audi a4b5 ? Obecnie mam na tyle 10 mm ale to za mało, myślałem żeby dać 4x20mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie, nie wiem. Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że to jak zewnętrzna część felgi ma się do błotnika zależy od jej szerokości oraz ET. Jeśli chodzi o oponę, to szerokość felgi praktycznie nie ma znaczenia.

Dla przykładu mam felgi 8x16 ET36 z oponą 205. Felga jest równo z oponą i całość wystaje 10 mm (nie chodzi o A4). Kupno felgi węższej o cal, ale z takim samym ET sprawi, że felga schowa się w błotnik, ale opona dalej będzie wystawała. Oczywiście nieco inaczej ułoży się ona na feldze, ale gereralnie węższa się nie zrobi.

Wysłane batonikiem Kitkat

Edytowane przez jihaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...