Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B5


dawid_464

Rekomendowane odpowiedzi

Bo na 17 darłem sankami o co się dało. Przy wrzuceniu 18 problem znikł na tych samych trasach które de facto znam na pamięć. Taka sama różnica jest między 205/55 r16 i 205/50 r17. Średnica koła zachowana ale ugięcie opony na 16 większe. No ale to i tak nic w porównaniu do tego co miałem na pro kicie -30 i 195/65 r15. Jeździć się nie dało bo darłem o wszystko. Auto stało dość wysoko a jednak była masakra.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pro kicie - masz na mysli same sprezyny?

mówisz ze na 17" i auto w dół -35 -40 zawadzałbym??

planowałem obnizyc w przyszłosci własnie na -40, -30 nie wiem dokładnie ile, na kołach takich jak mam 17 i opona 45


myslałem o samych sprezynach, ale ostatnio tak rozkminiałem czy nie wyhaczyłbym jakiegos gwintu uzywki w dobrej cenie :)

a znów gwint mnie marttwi troche bo auto jest uzywane na codzien i bedzie tak uzywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego. Pisząc ze 17 nie nadaje się do dużej gleby miałem na myśli minimum -60 z przodu. -40 to mała gleba i śmiało można na 17 latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :)

no ja myslałem zeby nadkole było mniej wiecej z opona na równo, nie wiem jakby to wygladało i w ogóle ale takei wizje w głowie jak narazie :decayed:

zastanawiam sie nad tym gwintem ale nie wiem jak ma sie on w praktyce i w ogóle, wtedy na gwincie napewno bym juz doj**ał ją w dół hehe


później bym płakał ze urwałem coś :D


lub cos odwalić na spręzynie, ciekawe jaki efekt jst itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć oponę na równo z błotnikiem to na pewno nie będzie to -30 :wink: W linku przesyłam Ci fotę mojej B5. Z przodu -40 z tyłu -45 mniej więcej (źle siadło bo springi od cięższego silnika)

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=nl1vms&s=8#.VInyInv4yvs

Tył u mnie zostaje a na przód szukam -60 ale pod mój silnik. Jeśli masz kasę i chcesz gleby nie baw się tylko idź w gwint. Pamiętaj tylko , że MTS , TA , FK itp odpada bo to syf. Najtańszy warty coś gwint (nowy) według mnie to AP (ok 2tyś) a użwyka to polecam KW V2 jak znajdziesz (najlepiej w inoxie bo bez gnije).


Zapomniałem dodać. Na tej focie auto stoi na kołach : 225/40 r18 przód oraz 235/40 r18 tył. Opony na przodzie będą jak te z tyłu ale na razie jeżdżę tak.


A jak Ty chcesz mocnych gleb to szukaj felg 18-19 cali

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 cali to mi zawias padnie po 2 miesiącach :decayed: 18 to samo chyba, tym bardziej ze u mnie drogi nie sa gładkie


poza tym narazie to tak okazyjnie sie pytam co i jak

w przyszłosci to planuje, ale nie najblizszej niestety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam dla Ciebie kółko 205-215/50 r17 i do tego -30 maks -40 zawias. Wszystko w temacie. Zawiecha na r18 wcale po dwóch miesiącach nie pada. Ja latam tak od czerwca i zawias jest tak jak był a moje okolice to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio? myslałem ze pada szybciej.

bo jak patrzyłem 18" to wszystko na 35 czasem 40 sie gdzies trafiło (profil opony)


a co do szerokosci opony to raczej wlałbym 225 tak jak mam teraz, nie węższe.

tak myslałem do tych co mam 17" na 225/45 opona, obnizyc o -40. Tylko zastanawiam sie jaki byłby efekt. jak bardzo by to siadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie FK. Daruj sobie. Napisałem Ci jakich firm używać. Dobre gwinty do B5 schodzą w 5 min a te kiepskie wiszą tygodniami. Trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy podpowie mi ktoś. Czy to normalne ze na oponach 225 ściąga zależnie od pochylenia drogi? I np przy hamowaniu lekko ciągnie w któraś ze stron? Na oponach 195 lub 205 nie ma czegoś takiego. Zbieżność ustawiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z przodu 225/40 a z tyłu 235/40 i jest to samo więc chyba takie uroki szerokich kapci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pytanko mam posiadam audi b5lift avg podejda do mnie koła 18 sline 225/40 et20 8'5j dodam że z zawiecha nic nie robilem

Czy bd walić o nadkola na policjantach?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinny podjeść, ja mam te same tylko 17" 225/45 chyba 8j albo 7,5j, (et nie wiem bo nie wiem co to jest tak do końca :decayed:) i jest sporo luzu przy ori zawiasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...