Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali oleju wasze v6:)


gargus8

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam oleje Motul auto jakby mniej zużywało/spalało oleju. W tym oleju sa dodatki mogą wpłynąć na mniejsze spalanie oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spalanie 0.5l na 1tyś km to norma czy już nie za bardzo ? Chodzi mi o silnik 2.8 v6 30 zaworków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5W40 dolewam teraz 200 ml na 1 tyś km - czyli po przejściu z 10W40 żadnej różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5W40 dolewam teraz 200 ml na 1 tyś km - czyli po przejściu z 10W40 żadnej różnicy

Leje LM top tec 5w40 i też mi tyle wychodzi. Jednak chyba to norma taka ilość, więc nie przejmuje się tym biorąc też pod uwagę, że to dość dobry olej raczej

Edytowane przez pacos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a 0.5L to też jeszcze norma czy już za dużo? :) przebieg autka 320 tyś na półsyntetyku w lpg bo oglądam i się zastanawiam .

Edytowane przez Kamil18u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo, a czesto wskazówka obrotomierza spotyka się z czerwonym polem? To znacząco wpływa na spalanie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj o to nie pytałem , ale mówi że odpala go co jakiś czas bo pracuje w pomocy drogowej i tylko olej dolewa jak trzeba i nic więcej ma go od roku i sprzedaje bo był tylko przejściowo teraz kupuje lawetę więc nie wiem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne są opinie o spalaniu oleju, pół litra to sporo, ale czy dla V-ki? Na pewno po rozebraniu i uszczelnieniu silnika spalanie oleju spadnie, ale czy chcesz się w to pakować? Jak ja swoje "cacko" kupiłem to na miarce z max do min ubywało po niecałych 100km, ale ciekło z głowicy. Po remoncie zrobiłem ponad 3tys kilometrów, silnik zalany Mobilem 5W40 i na miarce mam połowę stanu między min a max ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co za dużo zastanawiać nad ubywającym olejem bo w v6 ma gdzie uciekać ;)

A co ile km wymieniacie olej w swoich v-kach benzynowych?

Co mówią na ten temat twórcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co 10 tyś :wink:

Edytowane przez oca69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przycichł a ciekawy :decayed:

U mnie ok 1-1,5 l od wymiany do wymiany (co ok.10.000km) Motul 10W40. Przelotu ok. 260kkm, styl jazdy raczej dynamiczny ale bez zarzynki :)

Wg mnie w normie bo i cieknie tu i tam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz cały układ odm nowy , ta krótka od skrzyni korbowej była u mnie zatkana - zobaczymy jak teraz bedzie zużywał olej.

Pierwszy tysiąc km zrobiony i...... brak ubytku na bagnecie :banan:

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego chyba kiedyś pochwaliłem, że nie dolewam praktycznie w ogóle.

No i teraz mi pokazał, bo całe wakacje jeździłem do pracy.

W połowie wakacji dolałem 0.4l i miesiąc później kolejne 0.5.

Zrobiłem może 2-3 tyś. OIej castrol z beczki po 18zł/l więc może sobie brać ile chce :D

Ponadto mam wyciek od roku bo w garażu nakapane. (już umówiony do mechanika :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojej tez zalewlem castrola 10w40

i pobierala mi wiecej oleju teraz jezdze na valvoline 5w50, i nie narzekam narazie przy mocnej jezdzie pobiera miej wiecej 0,5l oleju na 1tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy jakim stanie oleju zapala się kontrolka niskiego poziomu oleju? Bo bagnet u mnie suchy (właśnie zakupiłem 5l mobila 10w40), a kontrolka sygnału nie daje.... 

Mnie wyszło 300ml na 1tyś. Silnik w zeszłym roku po delikatnym remoncie

Edytowane przez krakowiak241
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mortek1986 napisał:

jak dobry motor to brak pobory oleju. jedynie wycieki zapocenia

Brak pobodu oleju w V6 ? Ciekawe... Ja po uszczelnieniu prawie całego silnika (bez uszczelniacza wału od strony skrzyni który również już został zrobiony tydzień temu) nadal miałem pobór oleju przy dużo dynamiczniejszym trybie jazdy, największe jak olej miał już około 9tyś przebiegu, wtedy widać, że go ubywa i jest to znak, że kwalifikuje się do wymiany. Na świeżym oleju pobór jest bardzo znikomy ale nadal jest (100-200 ml na 2000 km). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 22:21, mortek1986 napisał:

jak dobry motor to brak pobory oleju. jedynie wycieki zapocenia

Nie ta epoka kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te motory zawsze będą brały trochę oleju przy jeździe w pełnym zakresie obrotów. Luźne pasowanie itp. Forumowe plotki głoszą, że nowe potrafiły brać setkę czy dwie na 1000km ale nie przeszkadzało im to wyłożyć 400tyś czy więcej przebiegu:) Taki ich urok. Takie śladowe branie oleju nie ma raczej wpływu na koszt utrzymania. Branie oleju od 0,5l w górę zazwyczaj jest spowodowane wyciekami (albo pałowaniem:), sam to przerabiałem.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 2.8 AQD  po przejści na motul 8100 i wymianie odmy od wymiany do wymiany 0,5  ale prędkość przelotowa nad nasze morze to 160 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...