Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czynności serwisowe w klimatyzacji


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

W b6 500 +-20 pisze na masce od dołu lub przy zaworach do nabijania lub przy lampach na naklejkach.

Ps sam to wszystko wymieniłem oni tylko odessali, sprawdzili szczelność i nabili. Całość ich roboty 120zl.

Z mojej strony osuszacz 74 i dysza 8.

?Tapatalk Pro Sony Xperia™?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dysponuję obrazkiem gdzie w A3 8L znajduję się osuszacz ?

I co trzeba demontować żeby się do niego dostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej odpowiedz na pytanie czy warto wymienic dlawik...oto moj:shock3:

http://s27.postimg.org/kbpvdbtbz/20140616_194405.jpg

Od razu wymieniaj osuszacz bo tak samo jest zayebany syfem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka propozycja? z butla?

---------- Post dopisany at 22:47 ---------- Poprzedni post napisany at 22:45 ----------

R134a czynnik chłodniczy LINDE, transport GRATIS (4318747476) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbym zerknąc w faktury w jakiej cenie kupuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wpadnie kiko coś tam i wygłosi swoje teorie na osuszacz. ?

ciekawi mnie tylko dla ilu z was poprawnie wymieniono ten osuszacz w tych naszych pseudowarsztatach i serwisowniach klimatyzacji....prawda Krisie jakiś tam? Bo z lektury którą sam mi poleciłeś to wynika, że sam osuszacz majątku nie kosztuje, ale w warsztatach nie wiedzą do końca co montują i jak się z nim obchodzić... POWER? A skąd się na podlasiu wzięło POWER?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bez czynnika mogę jechać około 2 km? Nie ufam mechanikom w mojej okolicy dlatego wolę sobie sam wymienić osuszacz i dławik, a później uzupełnić czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się zgadzam bo jest serwis i serwis. Ale jak ma się możliwość to w naszych 10 letnich trupach lepiej wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bez czynnika mogę jechać około 2 km? Nie ufam mechanikom w mojej okolicy dlatego wolę sobie sam wymienić osuszacz i dławik, a później uzupełnić czynnik.

Mozesz, ja beda napelniac klime to powiedz im zeby wlali Ci 100ml oleju do ukladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

---------- Post dopisany at 17:25 ---------- Poprzedni post napisany at 10:35 ----------

Dzwoniłem do gościa od klimatyzacji chciałem się umówić na nabicie klimy chciał na jutro to mu powiedziałem że nie da rady bo jeszcze muszę osuszacz i dławik wymienić to mnie "pochwalił" że prawidłowo działam. Sam nawet powiedział że oleju dodają. Więc może przesadziłem z tymi mechanikami u mnie w mieście... Albo po prostu ten jest inny od reszty... Zobaczymy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz najlepiej na miejscu włożyć przed nabiciem bo otwarty szybko siadzie w kontakcie z powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek w końcu jadę na serwis klimy...

Standard... sprawdzenie szczelności, nabicie, odgrzybienie, wymiana filtru kabiny

Co jeszcze mówić żeby sprawdził serwisant ?

Osuszacz mało kto kiedy wymienia... w A3 nie ma dławika tylko zawór rozprężny który jak działa to też się nie wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...