Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa zatartych wycieraczek


piotrcar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno nikt nie pisał o wycieraczkach. Ostatnio zmieniłem cały mechanizm, kupiłem jakąś tanizne z allegro. Do wyjecia ramion uzylem taniego sciagacza. Jak nie wchodzi dokladnie w trzpien to wystarczy srubke mocujaca zakrecic odwrotnie  i na niej sie oparlo i ruszylo. Mechanizm dziala, ale mam problem z ustawieniem wycieraczek. Czytalem tu juz wiele porad i zadnej nie rozumiem. Wycieraczki ida najpierw troche w dol i musialem je wyzej ustawic, zeby nie zaczepialy o podszybie. Bede kombinowal z tym ramieniem co mocuje sie do silnika, chyba ze ktos ma lepszy pomysl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bartek Kedra napisał:

Witam, dawno nikt nie pisał o wycieraczkach. Ostatnio zmieniłem cały mechanizm, kupiłem jakąś tanizne z allegro. Do wyjecia ramion uzylem taniego sciagacza. Jak nie wchodzi dokladnie w trzpien to wystarczy srubke mocujaca zakrecic odwrotnie  i na niej sie oparlo i ruszylo. Mechanizm dziala, ale mam problem z ustawieniem wycieraczek. Czytalem tu juz wiele porad i zadnej nie rozumiem. Wycieraczki ida najpierw troche w dol i musialem je wyzej ustawic, zeby nie zaczepialy o podszybie. Bede kombinowal z tym ramieniem co mocuje sie do silnika, chyba ze ktos ma lepszy pomysl. 

Właśnie chodzi o ustawienie ramion względem silnika,muszą być w 1 lini inaczej wycieraczki będą poruszały się poza podszybie. 

Jak widzisz ramiona w spoczynku muszą być w 1 prostej lini.

Screenshot_2020-01-19-21-09-36-1.png

Edytowane przez pila24
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 21:06, pila24 napisał:

Właśnie chodzi o ustawienie ramion względem silnika,muszą być w 1 lini inaczej wycieraczki będą poruszały się poza podszybie. 

Jak widzisz ramiona w spoczynku muszą być w 1 prostej lini.

Screenshot_2020-01-19-21-09-36-1.png

Kolego pila24 jesteś dla mnie Bogiem. Dopiero Twoja porada mi pomogła. Dla potomnych, co już rozdzielą mechanizm od silnika: takie ustawienie ramion jak na obrazku gwarantuje poprawną pracę wycieraczek! 

Edytowane przez Bartek Kedra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bartek Kedra napisał:

Kolego pila24 jesteś dla mnie Bogiem. Dopiero Twoja porada mi pomogła. Dla potomnych, co już rozdzielą mechanizm od silnika: takie ustawienie ramion jak na obrazku gwarantuje poprawną pracę wycieraczek! 

Też przez to przechodziłem po wymianie mechanizmu ☺

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem okazała się poluzowana śruba, która zmieniła mi pozycję wyjściową wycieraczek, cykl zaczynał i kończył się na środku szyby, wycieraczki działały ale był to jednak denerwujący widok wycieraczek cały czas na środku szyby. Niepotrzebnie kupowałem cały nowy mechanizm.

Wrzucam zdjęcie w jakiej pozycji ma być ustawiona ta blaszka i pióra tak żeby przy włączonych wycieraczkach nie chowały się pod maskę lub wychodziły poza obrys szyby. Mam nadzieję, że komuś się przyda :)

20200822_161619.jpg

20200822_165713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...