Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa zatartych wycieraczek


piotrcar

Rekomendowane odpowiedzi

POMOCNE LINKI :

:arrow2: :arrow2: :arrow2:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/148157-b6-avb-sposob-na-zacierajace-sie-wycieraczki/#entry2133132

:arrow2: :arrow2: :arrow2:Wischergestänge instandsetzen - A4-Freunde.COMmunity - Dein Forum zum Thema Audi A4






Widok zainstalowanych wycieraczek.

7fd92b42093c2848m.jpg

Podnosimy maske i pokazuja nam sie ramiona wycieraczek.Sciagamy dwie plastikowe nakladki i naszym ocza ukazuja sie dwie nakretki,ktore nalezy odkrecic.Po odkreceniu nalezy delikatnie szarpac wycieraczki do gory i na boki(nie potrzebny jest sciagacz do tego)

16d1aa71e1326693m.jpg

Pozniej sciagamy ta plastikowa oslone akumulatora itd.

f44e02d7a09c6e3fm.jpg

Nastepnie musimy sciagnac plastikowe podszybie,aby to zrobic nalezy sciagnac trzy blaszki ktore znajduja sie w miejscu...zdjecia ponizej

112dc91f868dd146m.jpg

Pierwsza blaszka zaznaczona strzalka(jest to blaszka pierwsza od lewej)

735ce6e46cbcf227m.jpg
Druga blaszka zaznaczona strzalka(ta blaszka znajduje sie po srodku)



706bef0e98b5da66m.jpg

Trzecia blaszka zaznaczona strzalka(jest to ostatnia blaszka,znajduje sie ona calkiem po prawej stronie)

3f31e3c723bae30dm.jpg

Teraz juz mozemy scignac to plastikowe podszybie(trzeba je ciagnac do przodu samochodu i bez problemu wyjdzie)

e3aad5a2164cc95am.jpg

Nastepnie musimy dostac sie do obudowy komputera(nalezy odkrecic piec srubek zaznaczonych na zdjeciu i pozniej tylko ciagnac obudowe do gory)


ba5ea51f1d9fea48m.jpg

Gdy juz nie ma obudowy komputera zabieramy sie do demontazu calego stelaza wycieraczek(nalezy odkrecic trzy srubki zaznaczone na zdjeciu)

343e0d8f7157ca9fm.jpg

po odkreceniu trzech srubek musimy takze wypiac ta kostke(zaznaczona strzalka na zdjeciu) i wyciagnac calosc z samochodu(jest to dosyc trudne,przydaja sie dodatkowe rece do pomocy)

aea7226bdcf023b9m.jpg

po wyciagnieciu calosci widzimy cos takiego

76a2adc4db8810e3m.jpg

teraz sciagamy zawleczke (uwaga po sciagnieciu zawleczki moze na wszystko wypasc)zaznaczona na zdjeciu oraz ramie zaznaczone na zdjeciu ciagniemy do gory aby je sciagnac

40c75475cc310079m.jpg

caly mechanizm ze zdemontowanym ramieniem i sworzniami.sworznie nalezy wyciagac ostroznie(ja bylem nie ostrozny i niestety ulamalem jedno ramie i bez spawania sie nie obylo)

6ef68666fa650b24m.jpg

a oto nasz pacjent(to gowno zapieka sie wlasnie.u mnie tak mocno sie zapieklo ze bez mlotka sie nie obylo)proponuje demontowac to bardzo ostroznie.


dc44e8fa918c1b16m.jpg

nalezy takze zaopatrzyc sie w takie dwa oringi(nie moga byc ani grubsze ani ciensze).znajduja sie one u gory trzpienia.przy rozbieraniu napewno je zobaczycie.

Kolejnosc rzeczy na trzpieniu:
dwie cienkie podkladki,
pozniej wkladamy wszystko w dziure,
nastepnie gumowy simering,
grubsza podkladka i zawleczka

7015cd63c21bcdcem.jpg

Calosc montujemy w odwrotnej kolejnosci.zycze powodzenie

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi tu o moment gdy wycieraczki chodzą jeszcze ale jakby w zwolnionym tempie czy gdy juz niechodzą wogole.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi tu o moment gdy wycieraczki chodzą jeszcze ale jakby w zwolnionym tempie czy gdy juz niechodzą wogole.?

Lepiej zrobić to jak chodzą już wolniej niż powinny :) bo pózniej może być za póżno i w nieodpowiednim momencie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im zrobisz to wczesniej tym lepiej.ja troche zwlekalem i juz w sworzniach mialem dosyc duze ubytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić wam jeszcze zrobienie otworu w trzpieniu mechanizmu od góry i później miedzy dwoma simmeringami tak żeby połączyć. Średnica taka żeby wprowadzić rurkę od WD-40. Na trzpieniu i tak jest kapturek a przed zimą lub przy trudnościach zawsze można dobroci tam prysnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz znalazlem calkiem dobry patent na wycieraczki i nastepnym razem jak mi sie zatna to wprowadze to do produkcji :evil: po malych przemysleniach wymyslilem ze wystaczy w tym aluminiowym mocowaniu sworznia wywiercic dziurke wiertlem 4mm,nagwintowac i wkrecic taka mala smarowniczke(srubke z z okragla glowka) i poprostu co jakis czas podac troche nowego smaru i bedzie po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.No moja tez tego nie miala,pojechalem do serwisu i powiedzialem ze chce ta oslone aku bo dzies mi zginela,a on do mnie mowi ze nie zginela tylko niemcy zaoszczedzili:P:P:P:P:P:P:P calosc kosztowala jakos 80zl w serwisie audi we wroclawiu.wieczorem jak nie zapomne to zobacze jaki tam jest numer[br]Dopisany: 25 Wrzesień 2008, 11:49_________________________________________________hej.ponizej masz numery ktore chciales:

oslona podszybia 8E1 819 422,

mala oslonka aku 8E1 819 417.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moje wycieraczki staneły przy przebiegu ok 180 tyś niestety przy demontarzu ułamało mi sie jedno ramie naszczescie dało sie pospawać (aluminium) podobno w a6 tego nie da cie pospawac trzeba uwazać na oringi teraz reguralnie wd 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moje stanely przy 130tys.ja tez jak demontowalem to tez pekl mi uchwyt i bez problemu mi pospawali[br]Dopisany: 08 Październik 2008, 16:25_________________________________________________aha raczej nie uzywaj wd40 bo to tylko wyplucze ci smar.najlepiej zainwestowac w dobry smar i to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opis !! wczoraj naprawiłem swoje wycieraczki i nawet udało mi się nie połamać niczego :) Jedyne co bym zmienił to sposób wyjmowania plastikowego podszybia, trzeba je ciagnać w góre a nie do przodu :)

Teraz juz mozemy scignac to plastikowe podszybie(trzeba je ciagnac do przodu samochodu i bez problemu wyjdzie)

e3aad5a2164cc95am.jpg

Ps. w moim przypadku bez młotka i sicagacza do ramion wycieraczek się nie obeszło :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety mam problem z wycieraczkami - ciężko chodzą (wczoraj zatrzymały mi się w połowie szyby).

Czy jest jakiś sposób na uruchomienie ich "na szybko"? Jutro mam zaplanowany daleki wyjazd, a nie mam czasu aby je rozbierać.

Czy WD40 pomoże? Gdzie go użyć?

Jeśli będę miał wolną chwilę, czy powyższy instruktarz można wykrzystać przy naprawie wycieraczek w B5?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam inny problem z wycieraczkami,otoz prawa wycieraczka ma na sworzniu duzy luz ,nie wiem moze poprzedni wlasciciel cos tam grzebal ale teraz prawa wycieraczka podczas pracy drzy po szybie i pozostawia takie schodki,znacie moze jakies lekarstwo na taka bolaczke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na sworzniu jest duży luz to może da się dotoczyć jakąś tulejkę z mosiądzu. Ale sprubuj może wymienić na inną bo ta jest pewnie odkształcona i pewnie drży tylko w jedną stronę. Może spróbuj ją odwrucić? I przetrzyj jeszcze pióro rozpuszczalnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje padły przy 185 tyś.Pojechałem do ASO i po 1,5 godzinie miałem wymieniony nówkę mechanizm

za jedyne 320 zeta + robota.Gwarancja dwa lata...

Zrobiłem to po konsultacjach z mechanikami i informacji, że rozbieranie pomaga max. na parę miesięcy

a zabawy jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naprawie warto jakos to zabezpieczyc przed woda, moze wytrzyma dluzej niz kilka miesiecy. A to patent z a3. Ja uzylem termokurczki 20mm - idealny rozmiar, dlugosc 15mm. Probowalem rozgrzac to suszarka do wlosow ale byla slaba, wiec delikatnie zapalniczka i wyszlo idealnie. bez oslony dscn0907rn4.th.jpgthpix.gif efekt koncowy dscn0908im6.th.jpgthpix.gif dscn0911qd5.th.jpgthpix.gif Uzylem sciagacza do ramion wycieraczek, szczerze polecam tylko wycieraczki musza byc ustawione wyzej na szybie. dscn0913um9.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem więcej przygód z wycieraczkami. Najpierw w zeszłym roku padł mi silniczek wycieraczek 600zł nie moje + montaż bo nastraszyli mnie, że w B5 trzeba bardzo uważać na szybe bo potrafi pęknąć. Po jakichś 2 latach znowu to samo, więc co zrobiłem, do serwisu po silnik i do wymiany, ale tym razem sam się za to wziąłem, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu (po założeniu wszystkiego) nie działa!!! Okazało się, że zardzewiały i się spiekły do tego stopnia ramiona, że nie mogłem ich w żaden sposób rozebrać (cola i WD40 nie pomogło). Ogólnie koszt całego interesu ok 1000 zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...