Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do manualnej skrzyni w A4 B8?


zbigor

Rekomendowane odpowiedzi

Nosz esie z wymianą oleju w manualnej skrzyni biegów. Może ktoś podpowiedzieć jakie parametry ma ten olej w B8 lub polecić coś innego niż oryginał? Nie chce mi sie w ASO przepłacać za naklejkę Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego czy to dobry pomysł, w manualu jeśli chcesz wogóle wymieniać to proponuję oryginał, przerabiałem ten temat w swojej b6 nie dobierzesz dokładnie takiego samego oleju i nie patrz tu na oznaczenia typu 75W-80 czy -90, a na lepkość itp. kartę specyfikacji konkretnego oleju. Dużo czasu i wieczorów poświęciłem na czytaniu o problemach po zmianie na "coś" podobnego, byli i tacy co są zadowoleni. Przy twoim aucie nie oszczędzałbym na takiej wymianie, dobry markowy olej do skrzyni kosztuje w granicach 70-80 zł za litr, ja za swój ori. płaciłem 130 zł po rabacie ze 150 zł za litr jestem zadowolony i śpię spokojnie (wymieniałem przy 180 tk i było warto, jak zobaczyłem co jest w środku)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej Ravenol, trzeba tylko okreslic klase lepkosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to Castrol rządzi :grin: bo Castrol Syntrans

V FE 75W-80 zgodnie z tym co tu piszą Schaltgetriebeöle spełnia odpowiednią normę Audi. Co ciekawe nie znalazłem innej firmy która by tę normę oficjalnie spełniała wiec zapewne Castrol robi oryginał. Wcześniej o "oryginalność " podejrzewałem Fuchsa ale niestety sam Fuchs twierdzi że nie robi odpowiedniego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani szajstroll ani fuchs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do wątku. Ja także planuję wymienić olej w skrzyni ponieważ przy zimnej dziwnie wchodzi jedynka i dwójka. Jak się rozgrzeje to wszystko chodzi ładnie. Może jest tam jakiś gęsty szajs. Według specyfikacji potrzebuję oleju : G 052 911 A2 SAE 75W90 powinien spełniać normę VW 501.50, ilość 2.25 litra. Sprawdź dla siebie

VW G 052 911 A2 ORYGINALNY SERWISOWY OLEJ PRZEKŁADNIOWY do skrzyń biegów Audi, VW, Seat i Skoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do wątku. Ja także planuję wymienić olej w skrzyni ponieważ przy zimnej dziwnie wchodzi jedynka i dwójka. Jak się rozgrzeje to wszystko chodzi ładnie. Może jest tam jakiś gęsty szajs. Według specyfikacji potrzebuję oleju : G 052 911 A2 SAE 75W90 powinien spełniać normę VW 501.50, ilość 2.25 litra. Sprawdź dla siebie

VW G 052 911 A2 ORYGINALNY SERWISOWY OLEJ PRZEKŁADNIOWY do skrzyń biegów Audi, VW, Seat i Skoda

W B6 wszystkie skrzynie manualne również wyjechały z fabryki na tym oleju : G 052 911 A2 SAE 75W90 i to jest właściwy olej, niby są różne zamienniki i każdy ma prawo wlać co chce. Osobiście zmieniłem na oryginalny przy przebiegu 180 tk, stary olej był sporo ciemniejszy i gęstszy ale bez tragedii, trochę opiłków, poziom trzymał idealnie 2,25l dokładnie 7mm poniżej otworu wlewu. Dodam tylko że nowy olej jest jasno-żółty (słabiutka herbatka z cytrynką) i bardzo płynny, prawie wodnisty. Mam jeszcze 0,7l w ori. butelce jak coś to pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kupiłem oryginał z aso do swojej 18 letniej b5 a wy dumacie co wlać do b8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie do odkręcenia korka spustowego potrzebny jest jakiś specjalny klucz?? czy tam jest zwykły ampulowy, czy jakieś gwiazdki kosmiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kupiłem oryginał z aso do swojej 18 letniej b5 a wy dumacie co wlać do b8 ?

A kto bogatemu zabroni:grin: Twoja kasa, Twój wybór.

Ja tam wolę te 250 zeta które mi zostanie wydać na oliwę do smarowania gardła:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się tak wyraże ale pierdzi...o szopenie z tymi castrolami itp. Kup olej do tego przeznaczony tzn 75w90 i aby był w miarę markowy. A czy to bedzie Total, Elf czy Castrol to prędzej Ci skrzynia się rozsypie już niż ten olej będzie do niczego. Wymieniałem w A3 1.8T kupiłem Totala i śmiga pięknie już z dwa lata, to tylko olej przekładniowy jest. Jesli chodzi o leje silnikowe to prawda marka robi dużą rożnicę lecz tu jej nie odczujesz a po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Planuje jeszcze w tym roku wymienić olej w skrzyni u siebie...

Pytanie gdzie jestem w stanie sprawdzić jaką klasę lepkości potrzebuje i ile tego oleju potrzebuje?

Szukam tutaj na forum tematów o wymianie w manualu ale mało tego :P same automaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj oznaczenie SB.

GYY chyba dobrze odczytałem z wlepki a przed tym chyba oznaczenie tylnego dyfra FUB

Edytowane przez zloty7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Moja skrzynia to 6 biegowy manual w b6 podobno był mobil jakis...... niedawno zmieniłem na Motul 300 Gear 75W90 ale zaczely sie mrozy i skrzynia na 3, 4 i 5 biegu podczas przyspieszania zaczyna lekko huczeć (po odpuszczeniu gazu cisza) ale huczy tylko miedzy 2000rpm, a 3500rpm i tylko przy depnieciu gazu do podłogi.... jak lekko przyspieszam to ładnie i cicho....

Dodam ze nie jest to głosne huczenie(wycie) biegi ładnie wchodza....

Łozyska w skrzyni??? Kiedys miałem tak w R5 ale tylko na 1 biegu i po wlaniu M300 Gear wyciszyło.....

Martwic sie na zapas??? Tak szczerze to zawsze radio miałem właczone i nie słuchałem skrzyni, a teraz cos mi odje.... i wsłuchałem sie w kazdy dzwiek ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj oznaczenie SB.

GYY chyba dobrze odczytałem z wlepki a przed tym chyba oznaczenie tylnego dyfra FUB

Jak tam Panowie mogę liczyć na jakąś pomoc ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam skrzynie 6 manual HES ośka.... planuje zmiane oleju

Powiedz mi mam do wyboru Castrol TAX-F 75W90 badz Ravenol MTF-2 75W80

Co bys mi polecił na zmiane ???

Edytowane przez Marecki1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...