Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do manualnej skrzyni w A4 B8?


zbigor

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Dev napisał:

VIN ?

WAUZZZ8K2FA036182

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sdm0r90 napisał:

WAUZZZ8K2FA036182

skrzynia - G 055 532 A2 - 4.5 litra

dyfer - G 052 145 S2 - 1 litr

wszedzie zapodaj MTF2 75W80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dev napisał:

skrzynia - G 055 532 A2 - 4.5 litra

dyfer - G 052 145 S2 - 1 litr

wszedzie zapodaj MTF2 75W80

 

Super, dziekuje za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 09:24, labrador napisał:

Witam. A4 B8 WAUZZZ8K59A175257, na szóstym biegu po odjęciu gazu słychać "buczenie", pierwszy bieg wchodzi "niezbyt  gładko", czy wymiana oleju pomoże na te dolegliwości, jeżeli tak to ile oleju i jaki, przebieg 260k. Pozdrawiam.

Cześć. Wymiana oleju rozwiązała problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev,

Audi A4 B8 2.0 TDI 150KM, manual, napęd na przód. VIN: WAUZZZ8K1EA113817

Olej Ravenol MTF2 75W80 

4 litry starczą czy 4,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gregor17 napisał:

Dev,

Audi A4 B8 2.0 TDI 150KM, manual, napęd na przód. VIN: WAUZZZ8K1EA113817

Olej Ravenol MTF2 75W80 

4 litry starczą czy 4,5?

G 052 532 A2

4 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem, że ASO nie wymienia oleju w skrzyni w standardzie. Czy wymiana oleju ma być czymś spowodowana tj. gorzej wchodzące biegi czy coś ? 
 

Mam B8, które było do 202kkm serwisowane w ASO. Obecnie 211kkm. Olej nie wymieniany. Skrzynia chodzi dobrze. Wymieniać czy nie ruszać ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirek00 napisał:

Witam

1. Wiem, że ASO nie wymienia oleju w skrzyni w standardzie. Czy wymiana oleju ma być czymś spowodowana tj. gorzej wchodzące biegi czy coś ? 
 

2. Mam B8, które było do 202kkm serwisowane w ASO. Obecnie 211kkm. Olej nie wymieniany. Skrzynia chodzi dobrze. Wymieniać czy nie ruszać ?  

1. ASO nie wymienia i nie sprawdza poziomu oleju, gdyż woli wymienić skrzynię. Jak biegi gorzej wchodzą to już raczej nie jest wina oleju.

2. Olej wymienić praca skrzyni się nie pogorszy. Sprawdzić poziom, odciągnąć próbkę oleju. Wymieniałem bo uważam, że to najwyższy czas  250 tys. km,  12 lat eksploatacji, co do barwy to żaden ciemny olej czy brudny, minimalnie mętny, opiłków też brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś mi z dobraniem oleju do skrzyni manualnej? 

W naklejce jest ze skrzynia JJF rzekomo do niej to Ori G 052532 A2 ale mogę się mylić więc proszę odp jakim olejem mógł bym zastąpić ori. ? już z góry dziękuję za odpowiedź. ?

Oczywiście że podam też Vin: WAUZZZ8KX8A031251

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Świeży lajt20 napisał:

Pomoże ktoś mi z dobraniem oleju do skrzyni manualnej? 

W naklejce jest ze skrzynia JJF rzekomo do niej to Ori G 052532 A2 ale mogę się mylić więc proszę odp jakim olejem mógł bym zastąpić ori. ? już z góry dziękuję za odpowiedź. ?

Oczywiście że podam też Vin: WAUZZZ8KX8A031251

G 052 532 A2- 4 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też poprosiłbym o pomoc w dobraniu oleju, przeleciałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi z moim kodem skrzyni.

1.8 TFSI CABB JJF

WAUZZZ8K08A018038

Z góry dzięki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hawaii napisał:

Cześć, też poprosiłbym o pomoc w dobraniu oleju, przeleciałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi z moim kodem skrzyni.

1.8 TFSI CABB JJF

WAUZZZ8K08A018038

Z góry dzięki :D 

To coś słabo szukałeś :facepalm:

Strona 7, ostatni post kolegi Dev, tam masz informacje na temet swojej skrzyni, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hawaii napisał:

Cześć, też poprosiłbym o pomoc w dobraniu oleju, przeleciałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi z moim kodem skrzyni.

1.8 TFSI CABB JJF

WAUZZZ8K08A018038

Z góry dzięki :D 

G 052 532 A2 - 4 litry

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawmichtim napisał:

Błędny nr vin.

VIN jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jakiś czas temu stałem się posiadaczem prawie wymarzonego auta (prawie, bo moc mogłaby być wyższa a auto przez to "żywsze" ale to może niebawem zmienię troszkę).

W zasadzie cały serwis po zakupowy mam za sobą, poza olejem w dyfrze i skrzyni. O ile do dyfra nie miałem problemu dobrać OEMowego oleju (jest tylko 1 typ w A4 B8) o tyle problem mam z olejem do skrzyni biegów. Skrzynia ma kod NEK i jedyne znalezione źródło w necie zaleca G055532A2 w ilości 4,6l. Raczej wolałbym pozostać przy OEMie ale Ravenol też mógłby być, tyle, że sam producent oleju w tym przypadku zaleca MTF2 i MTF3, gdzie raczej ten 2gi jest odpowiednikiem G055532A2. Jaki oryginalny olej według Waszej i Twojej @Dev wiedzy, powinienem zalać do skrzyni i czy właśnie w ilości 4.6l?

 

Udało mi się w serwisie Audi dopytać o numer oleju (niestety za 2gim razem dopiero, bo to chyba jest jakaś wielka tajemnica) i potwierdzili oni, że pasujący olej ma nr G 055 532 A2

Oleje wymienione - w dyfrze był ciemniejszy a w skrzyni znacznie ciemniejszy i na dnie/korku spustowym jakieś opiłki się znalazły. Praca skrzyni po ~50km przejażdżce jakby przyjemniejsza ale może to tylko efekt placebo.

Edytowane przez ElSor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie będę zakładał nowego tematu bo szkoda, a w inne marki niewiele osób zagląda.

Mam sprawe, mógłby mi ktoś dobrać olej skrzyni biegów do Hyundaia IX35 2.0 crdi 4wd skrzynia manualna 6 biegowa rok 2015?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, gruzin519 napisał:

Witam, nie będę zakładał nowego tematu bo szkoda, a w inne marki niewiele osób zagląda.

Mam sprawe, mógłby mi ktoś dobrać olej skrzyni biegów do Hyundaia IX35 2.0 crdi 4wd skrzynia manualna 6 biegowa rok 2015?

Ravenol MTF-3 SAE 75W

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...