Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do manualnej skrzyni w A4 B8?


zbigor

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Dev napisał:

ten Ravenol jest jednym z najlepszych olei przekładniowych dostepnych na rynku

Ok właśnie zamówiłem Ravenol MTF-2 75w80. Mam nadzieje że po zmianie nie będzie gorzej. Przy okazji dowiem się ile oleju zostało w skrzyni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w skrzyni nie spała się, może tracić się  jedynie przez wycieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Langista napisał:

Olej w skrzyni nie spała się, może tracić się  jedynie przez wycieki.

ok dzięki za info. Oblukam wszystko na spokojnie. Z tego co patrzyłem to wymiana oleju w skrzyni, przebiega w taki sam sposób co w mojej poprzedniej audi A4 B6. Tak samo korki posadowione. Ciekawe czy te sam klucz występuje do odkręcenia korków spust i wlew M16. 

edit 

Udało się zmienić olej, choć korek do spustu oleju jest w trudnym miejscu bo grzechotką nie ma dojścia z uwagi na konstrukcje mocowania osłony. Ale do rzeczy: zeszło ok 3,5 l, a wlałem 4 litry. Olej nie wyglądał chyba na najgorszy (kolor ciemny czerwony - choć widać że ciemna barwa), jakieś tam opiłki pływały. Na korku magnes zebrał sporą ilość opiłków. Dziś z rana delikatnie ciężej dwójeczka przy temperaturze -3C. Po odpaleniu wrzuciłem jedynkę jakoś ciężej. Później już niby ok. Muszę trochę pojeździć, żeby ocenić. 

20210310_174554.jpg

20210310_173312.jpg

20210310_174721.jpg

20210310_174204.jpg

Edytowane przez chris061
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

Też zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni w mojej B8 2.0 TDI 150KM, manual, napęd na przód. VIN: WAUZZZ8K1EA113817

Ravenol MTF2 75W80 będzie odpowiedni?

4 litry starczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 11:12, chris061 napisał:

ok dzięki za info. Oblukam wszystko na spokojnie. Z tego co patrzyłem to wymiana oleju w skrzyni, przebiega w taki sam sposób co w mojej poprzedniej audi A4 B6. Tak samo korki posadowione. Ciekawe czy te sam klucz występuje do odkręcenia korków spust i wlew M16. 

edit 

Udało się zmienić olej, choć korek do spustu oleju jest w trudnym miejscu bo grzechotką nie ma dojścia z uwagi na konstrukcje mocowania osłony. Ale do rzeczy: zeszło ok 3,5 l, a wlałem 4 litry. Olej nie wyglądał chyba na najgorszy (kolor ciemny czerwony - choć widać że ciemna barwa), jakieś tam opiłki pływały. Na korku magnes zebrał sporą ilość opiłków. Dziś z rana delikatnie ciężej dwójeczka przy temperaturze -3C. Po odpaleniu wrzuciłem jedynkę jakoś ciężej. Później już niby ok. Muszę trochę pojeździć, żeby ocenić. 

20210310_174554.jpg

20210310_173312.jpg

20210310_174721.jpg

20210310_174204.jpg

Ten korek jest bez magnesu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy największych mrozach jakie były tej zimy od pierwszego wrzucenia biegu po starcie nawet najmniejszych problemów z działaniem, żadnego wyczucia zgęstnienia czy innych negatywnych spostrzeżeń. Precyzyjne klikanie gearshiftem ;) . Pełna rekomendacja co do oleju Ravenol. Dzięki Dev za polecenie, piszę też swoją ocenę bo pojawiają się komentarze typu "poczekaj na mróz" w odniesieniu że tylko olej z ASO, nic innego. Również dyferencjał quattro dostał Ravenol, zachowanie w śniegowych warunkach bajeczne. Natomiast uwaga na marginesie, wymieniłem sprzęgło w międzyczasie ( wpadł LUK ), stare jak widziałem po wymianie było już mocno wyeksploatowane i precyzja samego zapinania biegów też zyskała na działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtf-3 jest gęstszy, zamarza poniżej 51 stopni na minusie, mtf-2 zamarza poniżej 60 stopni na minusie, za to jest lekko rzadszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etka nie pokazuje ile oleju do danej skrzyni, takie info ma np ELSA... W etce są podane pojemności butelek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg poniżeszj strony do FRE wchodzi 2,5l. Mam nadzieję, że to potwierdzone info bo właśnie zamówiłem 3l MTF-2 ;) 
 

WORKSHOP-MANUALS.COM

A4 Cabriolet Mk2 > Audi Workshop Manuals > Power transmission > 6-speed manual gearbox 01E, four-wheel drive > Technical data > Gearbox identification > Code letters, allocation, transmission ratios, capacities

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 13:00, kamil-vag napisał:

Etka nie pokazuje ile oleju do danej skrzyni, takie info ma np ELSA... W etce są podane pojemności butelek... 

Pokazuje ale nie do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dev napisał:

Pokazuje ale nie do wszystkich.

:thumbup:

No to się człowiek ciągle czegoś uczy hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil-vag napisał:

:thumbup:

No to się człowiek ciągle czegoś uczy hehe

 

przykład z mojej padaczki

20210421-184009.jpg

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie ile oleju i jaki (ravenol? ) jaki konkretnie zamówić do 6 biegowej quattro? 

WAUZZZ8K39A186337 

Co pewnie istotne, to nie wymiana tylko pełne zalanie, skrzynia jest aktualnie całkowicie sucha bo było naprawiane gniazdo łożyska. 

Dzięki!

 

Edytowane przez tepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tepe napisał:

Podpowiecie ile oleju i jaki (ravenol? ) jaki konkretnie zamówić do 6 biegowej quattro? 

WAUZZZ8K39A186337 

Dzięki!

 

G 055 532 A2 - 4.5 litra

ten nr mixuje sie na: RAVENOL MTF-3 SAE 75W, ale ja bym wlał MTF2 75W80

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć DEV,

Audi A4 B8 FL (2014, Model 2015) 2.0TDI CJCD Quattro / Manual 6 (MVZ),

Ktory olej polecasz do Skrzyni i Dyfru ?? MTF-2 CZY 3 ?

Dziękuję z góry za odpowiedz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdm0r90 napisał:

Cześć DEV,

Audi A4 B8 FL (2014, Model 2015) 2.0TDI CJCD Quattro / Manual 6 (MVZ),

Ktory olej polecasz do Skrzyni i Dyfru ?? MTF-2 CZY 3 ?

Dziękuję z góry za odpowiedz :)

 

VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...