Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do manualnej skrzyni w A4 B8?


zbigor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Tak się zastanawiam   dlaczego  ravenol 75w 80  polecacie  bardziej  niż  castrola 75w 80   a   on ma parametry takie same  jak orginalny olej audi "532".

?

Ktoś  testował  ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dev napisał:

Ravenol MTF2 75W80

Ech żebym ja ten olej mógł kupić w tej Irlandii to byłoby super, ale oczywiście w tym kraju   w sklepach samochodowych nie ma tego oleju podobnie jak Motula który musiałem z UK lub z PL sprowadzać.

Liqui Moly do B8 dostałem tylko dlatego, że właściciel jednego ze sklepów sprowadził go z UK na PRÓBĘ.:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, axel52 napisał:

Ech żebym ja ten olej mógł kupić w tej Irlandii to byłoby super, ale oczywiście w tym kraju   w sklepach samochodowych nie ma tego oleju podobnie jak Motula który musiałem z UK lub z PL sprowadzać.

Liqui Moly do B8 dostałem tylko dlatego, że właściciel jednego ze sklepów sprowadził go z UK na PRÓBĘ.:eusathink:

A co jest tam w ogóle dostępne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sprzedają wszystko tylko po numerze auta co nie jest zbyt dokładne.

Podajesz nr w sklepie i gość ci pokazuje byle co, raz taniej, raz drożej. Tu królują marki popularne czyli Castrole, Totale, Mobile czyli takie jakich ja np. do swojej B8 bym nie kupił, ale irole biorą co popadnie.

O Motulu tu nie słyszano czy to w zwykłych sklepach czy internetowych, tam z kolei rządzi wspomniany Febi czy inne zamienniki.

Porażka dla kogoś kto chce dobrać porządny olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam  mieszkałem  Tam 5 lat .

Mały też  jest  " rynek"  i niema nic na stanie w sklepie bo się nie sprzedaje aż  tak  .

Ale możesz  wszystko  mieć  online   z Anglii  jedyna opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem przez 5 lat z Motulem, aż dostałem w paczce uszkodzoną 5L butlę.

Wyobraź sobie otwarcie takiej paczki.

Teraz jak szukałem na Ebayu oleju do skrzyni to widzę takie kwiatki jak ten:

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.IE

genuine volkswagen transmission oil 500mm G052911A1 | Vehicle Parts & Accessories, Oils, Fluids & Lubricants, Gear/Differential Oils | eBay!

 

zobacz cenę wysyłki  93E za 1 litr

PATOLOGIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, axel52 napisał:

Oni sprzedają wszystko tylko po numerze auta co nie jest zbyt dokładne.

Podajesz nr w sklepie i gość ci pokazuje byle co, raz taniej, raz drożej. Tu królują marki popularne czyli Castrole, Totale, Mobile czyli takie jakich ja np. do swojej B8 bym nie kupił, ale irole biorą co popadnie.

O Motulu tu nie słyszano czy to w zwykłych sklepach czy internetowych, tam z kolei rządzi wspomniany Febi czy inne zamienniki.

Porażka dla kogoś kto chce dobrać porządny olej.

I widzisz nie używają "porzadnego" oleju i wszystko jeździ. Wniosek Motul nie jest porzadny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając  do tematu   oleju  do skrzyni biegów  Manual  A4 b8 2.0tdi

Wiadomo  że  nie jest ona zbyt  precyzyjna już  opuszczając  salon?  w A5 i A6c7 jest ta sama  skrzynia  też  tak samo działa ...

Na angielskim  forum udało mi się   dokopać di informacji. 

Uwaga! !

 Ponieważ  próbowano wszystkiego  łącznie  z wymianą  zębatek  i synchro w skrzyni  biegów. 

W aso Audi Zastosowano  rzadszy  olej  od skrzyń  6 biegowych montowanych  podłużnie  "seat/skoda/vw" olej o oznaczeniu  G0 52 171 a2

i podobno  to rozwiązalo problem  wszyscy którzy  zmenili olej   bradzo chwalą 

Mimo  że  samo  audi  nadal według  systemu  wskazuje  olej  G 052 532 a2.

To jednak ktoś   odważył  sie experymentowac i wyszło na plus

Axel 52    zlituj  się i nie zalewaj tak gęstego  oleju  jakim jest G0 52 911 czyli   75w90

 

 

Na

Edytowane przez Luk2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru go lać bo jak pisałem jest za drogi i dlatego dopytuję o inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK  w audi za litr oleju  np.

G 052 171 a2 -  cena 25 £

Więc ten  który  potrzebujesz 

G052 532 a2  pewnie  też około   tyle samo

Więc sprawdź  u siebie  cenę  w Audi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o informacje jaki dokładnie olej i ile.

A4, B8, 2.0 TDI 143 KM CAGA 2008

VIN: WAUZZZ8KX8N011428, MANUAL  JJG 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2020 o 16:03, andrzej197310 napisał:

Witam,

Proszę o informacje jaki dokładnie olej i ile.

A4, B8, 2.0 TDI 143 KM CAGA 2008

VIN: WAUZZZ8KX8N011428, MANUAL  JJG 

Pozdrawiam

Witam. Mam ten sam samochód też ze skrzynią manualną tylko ma inny kod. Wlałem castrola syntrans v fe 75w80 API Gl 4+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem Audi A4 b8 2.0tdi 2013 silnik CJCB skrzynia SNX. Mechanik wymienił mi olej w skrzyni na castrol 75w90 ale większość ludzi pisze ze do tego modelu wskazany jest 75w80. Czy powinienem zmienić na 75w80 czy to nie robi aż takiej różnicy. Dodam że po wymianie olej biegi wchodzą płynnie. Bardzo proszę o odpowiedź kogoś znajacego się na rzeczy. Za pomoc z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 17:27, patryk1214 napisał:

W poniedziałek zmieniłem olej przkładniowy na Fuchs Titan Sintofluid 75W80 i świeżo po zmianie jakbym widział różnicę na plus ( biegi jakby lżej wchodziły ). Od tego momentu przejechałem może z 200 km i mam wrażenie jakby było gorzej niż przed wymianą . Trochę dziwna sprawa bo przy spuszczaniu oleju zeszło jedynie jakieś 3,4L zalałem jak producent przewidział 4L. Mieliście taki przypadek ?

 

To i tak było dużo. Wymieniałem w dwóch A4b8 tdi i za każdym razem wyleciało 3l a weszło prawie 4 l bez 50 gramów. Widocznie 3l to minimum i tak audi oszczędza, śmiać się chce. Wymieniałem w obu na Mannol MTF4. W aucie pierwszym wyraźna poprawa we wrzucaniu biegów, w drugim bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

Zostaw jak jest 

A czy przez to że olej jest gestszy w skrzyni mogę miec większe spalanie? Bo tak wynika z tego co pokazuje komputer 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że jak gęstszy to i większe opory ale uważam że to zużycie nie powinno być do zmierzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...