Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa układu wydechowego A4 B6/B7 w 1.8T


zelek87711

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc , mam pytanie do znawcow wejdzie ten srodkowy ?
http://rm-motors.pl/pl/tlumiki-uniwersalne/141-elipsa-e006.html#/srednica_puszki-130x220_mm/dlugosc_puszki-300_mm/przetloczenie-tak_patrz_opis/srednica_dolotu_i_przelotu-50_mm
jest jeszcze opcja elipsy 100*180 mm i nie wiem ktora wybrac ? dlugosc 300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu myślę że trzeba obciąć tą dwu-rurkę  i dać jedną rurę 5.5cm poprostu połączyć z org. rurą ,  z tyłu obciąć ok.3,5cm przed wieszakiem od strony puszki  i wspawać  ( wsunąć )w te org. w  te z puszki 5,5cm . Ogólnie ten  podany przez Ciebie powinien być oki ale ja bym dał z przodu jeden wlot z tyłu 2 . I tak będzie to robił jakiś koleś od wydechów ? to ogarnie spokojnie .

Cały czas myślę czy też nie wywalić jeszcze środka . Fotki chaotyczne  ale mam nadzieję że pomogą w razie co :) 

A i moje końcówki coś takiego Buzzer :

http://www.tlumikisportowe.com/25,koncowka-zz101x.html

 Wymiary środkowego:

sama puszka ok. 45,5 cm  + 

wejscie 5,5 cm 

wylot 2x po 4,5 cm 

 

 

tłumik przód.jpg

długość.jpg

wylot.jpg

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Audi już na podnośniku;) jednak padła decyzja o wywaleniu środka . Będzie tłumik przelotowy z rurą perforowaną + wata w środek i wszystko ładnie połączone. Późnej dam fotki bo się buduje ;)

Jest trochę więcej mocy, to musi być lutuuuu byle tylko mi głowa nie puchła przez "szmaciany" dach i cały przelot ;)

Jak patrzyłem na wycięty środek raczej to nie jest przelot . Na pewno są jakieś komory nie wiem czy tylko w cabrio tak jest czy ogólnie wszystkie środki tak są budowane . 

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie środkowe są w ośkach takie same. 

Nie chcesz rozciąć tłumika środkowego ? jestem ciekaw jak wyglada w srodku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem go w ogóle . Ale jest komorowy i napewno dużo wycisza. 

Na pierwsze odpalenie banan na gębie. Słychać taki basowy pomruk ;) przy lekkim przegazowaniu schodzi z obrotów fajnie bulgocząc . Jestem mega zadowolony, wracając miałem cały czas uchyloną szybę ;) a nie było ciepło ;) dosyć pociskalem na poszczególnych biegach bo dźwięk jest fajny, ( chyba jestem lekko skrzywiony od małego i niestety moje dotychczasowe maszyny czy to moto czy auta zawsze muszą głośniej chodzić ;)

Przy prędkościach pow. 120-130 lekko buczy ale do przeżycia ;) kiedyś miałem czarnego Lanosa 3d z silnikiem calibry ;) i było głośniej ;) a dach był blaszany ;)

Pojechałem na zakupy z żoną drugim autem a magik od wydechu nie cykal fotek i zrobiłem dopiero później od dołu jak już był gotowy . Ogólnie polecam taki zabieg oczywiście jak ktoś lubi ;)

Żona stwierdziła, że sąsiedzi będą krzywo na mnie patrzeć przy wyjeździe do roboty heheh a na rodzinne wypady raczej będziemy jeździć jej autem ;) mi to pasuje ;)

 

IMG_20180108_014454.jpg

IMG_20180108_014645.jpg

IMG_20180108_020727.jpg

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może za dwa tygodnie będę miał już gotowy wydech także wrzuce filmik będzie na hardkora ale w razie W przygotowane pod dodanie środkowego, tylko końcowe puszki (całość 2.5") i dodatkowo klapy na tych końcowych jak będę chciał wk***ić sąsiada to otworze klapy haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2018 o 00:07, dawid7737 napisał:

Ja może za dwa tygodnie będę miał już gotowy wydech także wrzuce filmik będzie na hardkora ale w razie W przygotowane pod dodanie środkowego, tylko końcowe puszki (całość 2.5") i dodatkowo klapy na tych końcowych jak będę chciał wk***ić sąsiada to otworze klapy haha

Jakie klapy ? taka ala  przepustnica ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak przepustnice z tym że bedzie zrobione bardziej profi bo tlumik bedzie przygotowany pod przepustnice tak ze ostatecznie czy na otwartej czy zamknietej spaliny i dzwiek pojda z koncowki wydechu [emoji16] juz sie spawa [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mial u siebie zalozonego downpipe brak srodkowego i sam koncowy sportowy zamontowany? ciekawy jestem jak byloby to glosno i jaki bylbym dzwiek sam mam dp 2.75 srodkowy mam pordzewialy ledwo co blacha sie trzyma na nim i koncowy wm sport dlatego myslalem zeby zamiast niego wstawic rure 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bjoern napisał:

Ja tak miałem i nie idzie wytrzymać, strasznie buczy.

a nie masz gdzieś jakiegoś filmiku gdzie słychać jak to chodzi? a najlepiej filmiku podczas jazdy w srodku? u mnie od 20 sekund słychać jak schodzi z obrotów jakby chciał strzelać.. ciekawy jestem czy jakbym nie miał środkowego czy by strzelał bardziej ? czy by buczał czy jak? dodatkowo przy 33-34 sekundzie słychać jakąś blache co to może być za blacha? słychać ją z przodu przy prawej stronie tam gdzie turbina nie mogę tego zlokalizować.. a obija się i obija od 2500-3200.. wrr

strzela czy nie.mp4

Edytowane przez moras22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest temat od b6/b7, ty masz inny układ niż ja, teraz widzę... w b6 mam dwa końcowe tłumiki więc też to inaczej brzmi. 

 słaba jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2018 o 12:09, moras22 napisał:

Moze ktos mial u siebie zalozonego downpipe brak srodkowego i sam koncowy sportowy zamontowany? ciekawy jestem jak byloby to glosno i jaki bylbym dzwiek sam mam dp 2.75 srodkowy mam pordzewialy ledwo co blacha sie trzyma na nim i koncowy wm sport dlatego myslalem zeby zamiast niego wstawic rure 

U góry masz fotki moje z montażu ( wywalenia środka )  Ja mam Kat. off , środek wstawiony 2.25" i tył 2x przelot robiony w Kainer Ruda Śl.  . Jest za***iście nie za głośno i nie za cicho . Jest zimno i nie jeździłem narazie bez dachu ale przy otwartej szybie strasznie mi się podoba :)  Będziesz kiedyś może gdzieś w okolicach Gliwic to daj cynk :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja rozumiem to chyba pomyliłem działy, ciekawe jakby brzmiał mój wydech na jednej rurze, dp 2.75 do tego zamiast srodkowego albo srodkowy przelotowy albo sama rura a koncowy ten co mam wm sport chyba tez jejst przelotowy.. bo tak jak aktualnie mam dp 2.75 srodek seria ale juz z zewnatrz skorodowany.. a srodkowy wm sport r1 to przy normalnej jezdzi fajnie cicho dopiero jak sie  da mu gazu powyzej 3 tys zaczyna slychac wydech nie chce tez bo sie boje zebym dowod stracil ze za glosny.. 

Edytowane przez moras22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą rurę może być taki specyficzny metaliczny dźwięk kojarzy mi się jak bylem kiedyś na jakimś zlocie i koleś jeździł hondą civic 1.6  na takim przelocie,  Jezus jak to się dało nie szło strzymać :)

 Najlepiej kup środkowy przelot ale w środku wata + rura perforowana, wtedy te spaliny chyba się jakoś rozprężają i się nie drze tak.   Ja już ze swoim wydechem nic nie robię jest Idealnie :) nawet sobie strzeli czasem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2018 o 08:37, Mariox37 napisał:

Jeśli chodzi o samą rurę może być taki specyficzny metaliczny dźwięk kojarzy mi się jak bylem kiedyś na jakimś zlocie i koleś jeździł hondą civic 1.6  na takim przelocie,  Jezus jak to się dało nie szło strzymać :)

 Najlepiej kup środkowy przelot ale w środku wata + rura perforowana, wtedy te spaliny chyba się jakoś rozprężają i się nie drze tak.   Ja już ze swoim wydechem nic nie robię jest Idealnie :) nawet sobie strzeli czasem :) 

znalazłem taki http://racingstreet.pl/tlumik-srodkowy-turboworks-rs-409ss-225-300mm-p-93529.html co sądzisz? mam nadzieję, że nie będzie zbyt głośno chodził bo nie chcę utraty dowodu i mandatu za to, że zbyt głośno chodzi... a u mnie w mieście jest dużo kontroli i się czepiają wszystkiego.. a mandaty dawają z samej górnej póki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś co mi robił cały wydech tzn. tył i środek uważa że te "masówki" to gó...no :) i one tylko fajnie wyglądają z zewnątrz . 

 Takie jest jego zdanie :)  Ten twój Nie wygląda jakoś wspaniale i pewnie w środku waty nie będzie . Ale próbuj i tak musisz do kogoś podjechać na wspawanie, oby nie było darcia zamiast basowego pomruku .

 Co do zabrania dowodu to chyba nie jest aż tak strasznie :) ja zawsze w swoich autach i moto miałem głośne wydechy jednym z najgłośniejszych był czarny lanos 3d na gwincie z silnikiem calibry :) Po Prostu jak widziałem policje to noga z gazu :) i chyba nigdy nie zatrzymali mnie akurat z tego powodu .  Napisz jak coś wykombinujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2018 o 17:05, Mariox37 napisał:

Ten koleś co mi robił cały wydech tzn. tył i środek uważa że te "masówki" to gó...no :) i one tylko fajnie wyglądają z zewnątrz . 

 Takie jest jego zdanie :)  Ten twój Nie wygląda jakoś wspaniale i pewnie w środku waty nie będzie . Ale próbuj i tak musisz do kogoś podjechać na wspawanie, oby nie było darcia zamiast basowego pomruku .

 Co do zabrania dowodu to chyba nie jest aż tak strasznie :) ja zawsze w swoich autach i moto miałem głośne wydechy jednym z najgłośniejszych był czarny lanos 3d na gwincie z silnikiem calibry :) Po Prostu jak widziałem policje to noga z gazu :) i chyba nigdy nie zatrzymali mnie akurat z tego powodu .  Napisz jak coś wykombinujesz :)

Spoko, dzieki za rady.

video-1520729759.mp4

Edytowane przez moras22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:D Mam u siebie w B6 1.8T Q wydech z nierdzewki od katalizatora, ale podczas dłuższej jazdy jest za głośno w aucie. Mam pytanie czy końcowy wydech z S4 B6 podejdzie bez większych problemów?  Planuję swój wydech sprzedać, kupić ori z 1.8 i zamontować końcowe z S4 oraz DP. Ktoś może robił coś podobnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...