Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa układu wydechowego A4 B6/B7 w 1.8T


zelek87711

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, tomekp94 napisał:

ja np mam coś ok 270 km i końcowe przeloty dodały troche mocy. Srodkowy wyciołem na próbe i jak sie wolno jezdzi to fajnie ale w rezonans wpada ok 3 tys na wyższych biegach i buczy, wstawie spowrotem ori środek to i tak przelot to nie ma co więcej kombinować

Wszystko ori tylko 2 końcowe przelot? Pokażesz jak to chodzi? Sam zastanawiam się nad tym, ale pod kątem bardziej dźwięku niż mocy. A i masz DP czy sportowy kat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś próbował, tak jak zostało gdzieś powyżej napisane wymienić końcowe tłumiki w 1.8t na te z 2.0TFSI? 

Cabrio ma bardzo cichy wydech nawet z otwartym dachem przy spokojnej jeździe mało co słychać...

Czy może warto bawić się w swap całego wydechu z 2.0TFSI? Moge mieć bardzo tanio taki.

Czy robiąc takiego swapa mogę liczyć na  trochę basowy, nieco przyjemniejszy warkot silnika? Wiadomo cudów się nie spodziewam :)

f7ee2f5e5bf17f8cc7526c322859aaa6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bedzie lekko glosniej i bardziej rasowo.  Temat byl juz omawiany przeciez... TFSI są przelotowe w serii, srodkowy jest w TFSI i 1.8t taki sam. Jak zeswapujesz caly wydech to  bedziesz mial jeszcze plus na srednicy rur miedzy srodkowym a tylnymi, tfsi ma 50 mm, (1.8t 45mm) 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin Lipiński napisał:

Wszystko ori tylko 2 końcowe przelot? Pokażesz jak to chodzi? Sam zastanawiam się nad tym, ale pod kątem bardziej dźwięku niż mocy. A i masz DP czy sportowy kat?

Downpipe mam taki z wyciszeniem jakby tlumik jest pelny przelot tylko srodkowy seryjny ale to tez przelot. Jak dla dzwieku to trzeba jeszcze w srodek mniejszego cos wstawic bo za cicho. Masz na yt film poeownanie wydechów a4 1.8t z a4 klub to u mnie tak samo jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś polecić /pisać linki do środkowego przelotowe i końcowe dwa po jednym na każdą stronę, żeby były nie za głośne bo dużo jeżdżę. 

Pacjent a4 b6 sedan 1.8t quattro 

Pozdrawiam 

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎14‎.‎10‎.‎2018 o 13:25, bartekzks napisał:

Witam może ktoś polecić /pisać linki do środkowego przelotowe i końcowe dwa po jednym na każdą stronę, żeby były nie za głośne bo dużo jeżdżę. 

Pacjent a4 b6 sedan 1.8t quattro 

Pozdrawiam 

raz już moja odpowiedz olałeś ,jak widisz ,nikt ,tu nie poda takiego linka ,bo nie ma czegoś takiego ….  tak więc ponawiam swoja wypowiez do twojego wsześniejszego posta w tym temacie … ale nie kosztuje to niestety 200 pln za tłumik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bartez80 napisał:

raz już moja odpowiedz olałeś ,jak widisz ,nikt ,tu nie poda takiego linka ,bo nie ma czegoś takiego ….  tak więc ponawiam swoja wypowiez do twojego wsześniejszego posta w tym temacie … ale nie kosztuje to niestety 200 pln za tłumik :)

Dlatego też nie kontaktowałem się bo w tej chwili nie stać mnie na wydatek 400 i więcej zł za jeden tłumik.. Potrzebuję środkowy bo z racji, że mam dość obniżone auto pofatygowalem go tak, że wygląda jak puszka pognieciona dlatego liczyłem na taniego coś żeby do przyszłego sezonu przetrwało.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bartekzks napisał:

Dlatego też nie kontaktowałem się bo w tej chwili nie stać mnie na wydatek 400 i więcej zł za jeden tłumik.. Potrzebuję środkowy bo z racji, że mam dość obniżone auto pofatygowalem go tak, że wygląda jak puszka pognieciona dlatego liczyłem na taniego coś żeby do przyszłego sezonu przetrwało.... 

no coż w takim wypadku nie pomogę …..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/uniwersalny-tlumik-srodkowy-awg-sr-45mm-dl-30cm-i7066556872.html 

dwa takie za ori Ypipem wspawaj i bedzie jako tako  - po japońsku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji-  czyli kat off , środek przelot i 2 na tyle też przelot - jest głośno trochę pow. 140 . Ale skrzynia z tyłu z głośnikiem DD pomaga :) i o  tyle dobrze, że to auto 2gie w domu , raczej jeżdżę sam :) w dłuższej trasie z tyłu mogło by być ciężko, choć czasem  z tych co słyszeli wydech lub jechali ze mną to  wszystkim się bardzo podoba, w szczególności od ruszenia i później zmiana biegów:)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShatyMK to najlepszy dźwięk wydechu jaki słyszałem na Youtube.

Chciałbym coś zmienić w swoim.

Czym zastąpić środkowy tłumik? Chcę wstawić po prostu rurę. Ale o jaką rurę chodzi?

No i z tyłu myślę by dać przelotowe tłumiki lub tylko wymienić same końcówki na większe, żeby koszty nie było za duże.

Myślicie, że Mogło by wyjść z tego coś fajnego?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz katalizator i wywalisz środków tłumik to jeszcze idzie wytrzymać w środku, na upartego!! z dp i bez środkowego.... kup sobie dobre stopery bo łep pęknie.... eksperymentowałem z oryginalnym starym wydechem, więc wiem co piszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba z innym ori wydechem

Bo ja tez eksperymentowałem i bez kata i bez środkowego z ori koncowymi puszkami  w b7 BFB jest bardzo mala roznica w srodku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świstak siedzi ? wydech fwd 55mm rura. 

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róra ? ?

to był AVJ czy BFB ? 

i mowwa o EXEO czy o A4 ? 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panowie , tutaj nie ma co dyskutować ,przecież każdy ma inne odczucia ,tak to nazwijmy akustyczne i coś dla jednego może być głośne ,a dla drugiego ciche .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie o bfb/cfma exeo dokładnie,  a jaka różnica jest w układzie wydechowym b7 a exeo..... żadna. Chyba ze czepiamy się nazwy aut. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładnie ześ teraz pojechał

Róznica jest taka że są to zupełnie inne ukłądy wydechowe Prosze Ciebie .......

Exeo ma pojedyńczy wydech i bardzo wyciszający tłumik środkowy (tlumik srodkowy w exeo 1.8t jes komorowy!) i dosyć lużny tłumik końcowy

B6 i B7 ma dosyć lużny tłumik środkowy i bardzo mocno wyciszające dwie puszki końcowe...

Wiec eksperymenty na tych wydecach są diametralnie rozne. 

 

BFB  B7 B6

Znalezione obrazy dla zapytania audi a4 1.8t quattro wydech

 

 

Exeo 1.8t . Niestety nie moge znalezc typowo ori wydechu EXEO ale rozni sie tylko tym ze tutaj jest sportowy koncowy tlumik.. ale budowa jest taka sama
Znalezione obrazy dla zapytania "seat exeo" Auspuff

 

Chyba widac roznice? 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor, pomyliłem wydechy, 1.9tdi ma taki sam z wygladu jak u mnie..... najdziwniejsze jest to ze na moim ori sa tylko 4tery kółka. 

Screenshot_20190122-103305_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1.8T Quattro 

To jak z Dp i bez środkowego jest głośno, w sumie w mojej okolicy Dp to zapomnij a chcę trochę wydech przerobić , to mam taki pomysł i chciał bym poznać opinie na mój pomysł, wywalił bym środkowy wydech, wyłączył bym 2 sondę u tunera, i zamiast Dp dał bym sportowy kat np AWG to co mam zrobić z 1 sondą, w kacie nie ma otworu na nią, gdzie musiał bym wspawać gniazdo sondy, przed , na środku czy za katem, a może ja tez wyłączyć ? wydechu końcowe zostały by serii i taki wydech miał by pracować przy 200km z LPG, miało by to jakiś sens czekam  na odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...