Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa układu wydechowego A4 B6/B7 w 1.8T


zelek87711

Rekomendowane odpowiedzi

Też już znalazłem, dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście jakimś cudem go przeoczyłem (może zmęczenie :P).

W związku z tym mam pytanie.... bo ja mam quattro i wrzuciłem środkowy duży, który ma w sobie  Ypipea 1-->2 rury (2,75" --> 2x2,5").

Czy dorzucenie przed niego jeszcze jednego tłumika cylindrycznego na tą pojedyńczą rurę rozwiąże problem? Myśicie, że zdałoby to egzamin?

Czy muszę całkiem wyrzucić ten środowky który ma w sobie Y pipea i zastąpić go 2x też cylindrycznym za Y pipem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze opcja z 3 tłumikami środkowymi najlepiej wyciszy układ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem za bardzo tracić na rasowym brzmieniu które jest dla mnei bardzo ok, poza właśnie tym zakresem 3-4 tys..

Przed i za dźwięk jest bajka i nie jest męczący ani za głośny.

Wyelminuje najpierw drgania na silniku, bo niestety mam, jak to nic nie zmieni, to wspawam ten jeden dodatkowy środek i dam znać jak to wyszło, czy wyciszyło buczenie, 

czy musiałem przechodzić na wersję z 2x śrdokowym za Ypipem.

Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy opłaca się kupić taki wydech? Czy lepiej się nie pchać w używki?

WYDECH-TLUMIKI-MILLTEK-A4-B6-B7-1-8T-2-0
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 2100 zł - WYDECH TŁUMIKI MILLTEK A4 B6 B7 1.8T 2.0 TFSI OŚKA (7865963797). Allegro.pl - Radość zakupów i...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 21:30, bartez80 napisał:

Tłumik środkowy do 1,8T  w wersji quattro .....

20190712_164537.jpg

Ile coś takiego u ciebie kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 19:28, r7adek napisał:

Ile coś takiego u ciebie kosztuje ?

1200 pln już z wysylka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie zakupiłem cały wydech od S4 z przepustnicami i planuję to założyć do 1.8T. Tylko nie mam pojęcia co wrzucić na środkowy tłumik. Jakieś propozycje? Czy może zostawić środek od S4? A może sama wymiana końcowych na przepustnice? Pozdrawiam.

Edytowane przez ostros95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz podlaczyc przepustnice skoro w 1.8t masz w kołko raz podciśnienie a raz nadciśnienie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa, który ma zrobione coś takiego w 1.8T i działa bez problemu. ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ostros95 napisał:

Znam gościa, który ma zrobione coś takiego w 1.8T i działa bez problemu. ;)

Potwierdzam można mam u Siebie wydech na 4 rurki ori s4 b7 aktywny i działa raz głośniej raz ciszej po wciśnięciu guzika 

Pozdrawiam 

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Pacjent A4 B6 1.8T quattro moc 260KM

 

OD DP mam cał wydech seryjny. Pomału kończy mi się środkowy, zaczyna pierdzieć, jest przerdzewiały. 

 

planuję wstawić dwa tłumiki środkowe przelotowe z TURBOWORKS 

TURBOWORKS.PL

Tłumik Środkowy 63mm TurboWorks RS 304SS 450mm | Układ wydechowy \ Tłumiki \ Środkowe \ TurboWorks \ Turboworks PRO | Oficjalny sklep marki TurboWorks

będą ok? Będzie głośniej czy ciszej niż na ori?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie  co zamiast nich? Nie chcę przepłacać za Ori tłumik. 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 499 zł - AUDI A4 B6 B7 1,8 T 1,9 Tdi...

może coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtasbbi napisał:

W takim razie  co zamiast nich? Nie chcę przepłacać za Ori tłumik. 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 499 zł - AUDI A4 B6 B7 1,8 T 1,9 Tdi...

może coś takiego?

Z tymi nie miałem ,przyjemności ( bo poprostu nie robię wydechów z czarnej stali)  więc na temat ich głośności się nie wypowiem .

Wszystko zależy od ilości i jakości uzytego materiału wygłuszającego w tłumiku ,więc za taki porządny z kwasowki ,z dużą ilością i dobra jakością wygłuszenia ,niestety trzeba zapłacić .....

 

Ja wykonuje na zamówienie takie ,cena 1200 PLN 

20190712_164537.jpg.bee34a09acd8d31f1fc3cceb828a6206 (1).jpg

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wojtasbbi napisał:

wiem wiem, widziałem wcześniej poprzednie posty

Co by nie było ,to dzisiaj takie "customowe graty "  wykonałem :)

IMG_20200923_181020.jpg

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kontaktowałem się z chłopakami z Białegostoku zajmującymi się budową wydechów ( nie będę robił reklamy ) za wyspawanie wydechu od DP > rura 2,75" > t tłumiki przelotowe > rura 2,5" > 2 tłumiki końcowe ( wszystko kwas ) zaśpiewali 2500zł

 

Muszę to przemyśleć. W sumie kusi mocno budowa nowego układu wydechowego, jednak nie wiem ile czasu będę latał jeszcze autem.

 

Mam w sumie 3 wyjscia:

 

1. Kupić zamiennik za 500zł z allegro :facepalm:

2. Kupić używany wydech np od 2.0TFSI:grin:

3. Zlecić wyspawanie wydechu :banan:

 

muszę się z tym przespać, stara mnie zje jak się dowie ile kasy planuję przeznaczyć na sam wydech :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtasbbi napisał:

Dziś kontaktowałem się z chłopakami z Białegostoku zajmującymi się budową wydechów ( nie będę robił reklamy ) za wyspawanie wydechu od DP > rura 2,75" > t tłumiki przelotowe > rura 2,5" > 2 tłumiki końcowe ( wszystko kwas ) zaśpiewali 2500zł

 

Muszę to przemyśleć. W sumie kusi mocno budowa nowego układu wydechowego, jednak nie wiem ile czasu będę latał jeszcze autem.

 

Mam w sumie 3 wyjscia:

 

1. Kupić zamiennik za 500zł z allegro :facepalm:

2. Kupić używany wydech np od 2.0TFSI:grin:

3. Zlecić wyspawanie wydechu :banan:

 

muszę się z tym przespać, stara mnie zje jak się dowie ile kasy planuję przeznaczyć na sam wydech :wallbash:

Mam DP 2,75 i końcowe z 2.0 tfsi plus ori środkowy. Drugi raz tych końcowych bym nie kupił, dźwięk porażka, tzw.,, pierdzenie" a nie dźwięk wydechu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojtasbbi napisał:

Dziś kontaktowałem się z chłopakami z Białegostoku zajmującymi się budową wydechów ( nie będę robił reklamy ) za wyspawanie wydechu od DP > rura 2,75" > t tłumiki przelotowe > rura 2,5" > 2 tłumiki końcowe ( wszystko kwas ) zaśpiewali 2500zł

 

Muszę to przemyśleć. W sumie kusi mocno budowa nowego układu wydechowego, jednak nie wiem ile czasu będę latał jeszcze autem.

 

Mam w sumie 3 wyjscia:

 

1. Kupić zamiennik za 500zł z allegro :facepalm:

2. Kupić używany wydech np od 2.0TFSI:grin:

3. Zlecić wyspawanie wydechu :banan:

 

muszę się z tym przespać, stara mnie zje jak się dowie ile kasy planuję przeznaczyć na sam wydech :wallbash:

Zleć wyspawanie ,całego układu i będziesz miał problem z głowy.

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 16:25, wojtasbbi napisał:

Dziś kontaktowałem się z chłopakami z Białegostoku zajmującymi się budową wydechów ( nie będę robił reklamy ) za wyspawanie wydechu od DP > rura 2,75" > t tłumiki przelotowe > rura 2,5" > 2 tłumiki końcowe ( wszystko kwas ) zaśpiewali 2500zł

 

Muszę to przemyśleć. W sumie kusi mocno budowa nowego układu wydechowego, jednak nie wiem ile czasu będę latał jeszcze autem.

 

Mam w sumie 3 wyjscia:

 

1. Kupić zamiennik za 500zł z allegro :facepalm:

2. Kupić używany wydech np od 2.0TFSI:grin:

3. Zlecić wyspawanie wydechu :banan:

 

muszę się z tym przespać, stara mnie zje jak się dowie ile kasy planuję przeznaczyć na sam wydech :wallbash:

1. Jakie byś srodkowe nie wsadził zamiast ori a masz ori końcowe to nie będzie głośno. Jak chcesz głośniejszy wydech ale znośny w trasie to wstaw po prostu rury zamiast środkowego, miałem tak i brzmi agresywniej a w trasie się da normalnie jechać choć oczywiście jest głośniej niż w serii
2. To jest też spoko opcja bo ma większą średnicę więc starczy na większą moc :) najlepiej z okolicy, żeby obejrzeć. Jeszcze możesz rozważyć wydech z S4
3. Bez owijania w bawełnę: Boosted Factory? Zamawiałem u nich 2 środkowe tłumiki eliptyczne wg swoich wyliczeń i jedyne co można się było przyczepić to, że siatka w środku była przyspawana zamiast zaciśnięta (gość, który mi robił resztę wydechu mówił, że to skraca trwałość - odpadnie i będzie dzwonić). U mnie śmigały 1,5 roku bez zarzutu aż sprzedałem auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...