Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa układu wydechowego A4 B6/B7 w 1.8T


zelek87711

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.09.2020 o 02:01, bjoern napisał:

1. Jakie byś srodkowe nie wsadził zamiast ori a masz ori końcowe to nie będzie głośno. Jak chcesz głośniejszy wydech ale znośny w trasie to wstaw po prostu rury zamiast środkowego, miałem tak i brzmi agresywniej a w trasie się da normalnie jechać choć oczywiście jest głośniej niż w serii
2. To jest też spoko opcja bo ma większą średnicę więc starczy na większą moc :) najlepiej z okolicy, żeby obejrzeć. Jeszcze możesz rozważyć wydech z S4
3. Bez owijania w bawełnę: Boosted Factory? Zamawiałem u nich 2 środkowe tłumiki eliptyczne wg swoich wyliczeń i jedyne co można się było przyczepić to, że siatka w środku była przyspawana zamiast zaciśnięta (gość, który mi robił resztę wydechu mówił, że to skraca trwałość - odpadnie i będzie dzwonić). U mnie śmigały 1,5 roku bez zarzutu aż sprzedałem auto

tak tak, chłopaki nie owijają w bawełnę. mówią co i jak i to mi się u nich spodobalo. Widziałem ich realizacje także zobaczymy. u mnie okazało się że tłumik środkowy jest cały, natomiast przegnił Y-type. Zostanie od niedługo zastąpiony nowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 14:18, Norakus napisał:

Nie chciałem za bardzo tracić na rasowym brzmieniu które jest dla mnei bardzo ok, poza właśnie tym zakresem 3-4 tys..

Przed i za dźwięk jest bajka i nie jest męczący ani za głośny.

Wyelminuje najpierw drgania na silniku, bo niestety mam, jak to nic nie zmieni, to wspawam ten jeden dodatkowy środek i dam znać jak to wyszło, czy wyciszyło buczenie, 

czy musiałem przechodzić na wersję z 2x śrdokowym za Ypipem.

Dzięki za pomoc.

 

Czy udało się rozwiązać problem?
I tutaj dodatkowe pytanie do osób zaangażowanych w ten wątek. Wydech jak na zdjęciu poniżej, problem oczywiście z buczeniem od 2,5 do 3,4-3,5k obrotów.
Wydech zrobiony na 2,5 cala po całości, 2 środkowe za Y pipe i 2 końcowe + końcówki 100mm. Buczenie jest strasznie irytujące.
Może będzie osoba, która doradzi coś:
1. Zmniejszenie średnicy za środkowymi do 2 cali
2. Zmniejszenie średnicy całego wydechu do 2 cali
3. Wrzucenie sportowego katalizatora 200 cpsi (aktualnie DP 3")
4. Dorzucenie przed Y pipe jeszcze jednego tłumika - CHYBA NAJTAŃSZA OPCJA.
Która z opcji jest najsensowniejsza według Was?

ygeGSjoZi8X_irBaJm8nIfBEvIJsHMvUgyM8PS-O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 20:27, wojtasbbi napisał:

W takim razie  co zamiast nich? Nie chcę przepłacać za Ori tłumik. 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 499 zł - AUDI A4 B6 B7 1,8 T 1,9 Tdi...

może coś takiego?

Witam, mam coś takiego u siebie, jak za te pieniądze daje radę, mierzyłem z ciekawości natężenie dźwięku  (amatorsko) i w kabinie przy 90km/h 71 dB , 130 km/h  77dB ( biorę pod uwagę też, że opony mogą zawyżać - M - crossclimaty 17" ). zrobione jak do tej pory 2500 km i nie pierdzi, trzeba zwrócić uwagę na rurki w stronę końcowych, ja musiałem  doginać jedna. Jest to stan przejściowy do lata, potem wpada kwasiak. Pozdr

20201218_151829.jpg

20201218_203517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 21:38, bartez80 napisał:

Co by nie było ,to dzisiaj takie "customowe graty "  wykonałem :)

IMG_20200923_181020.jpg

Hej.

@bartez80 potrzebuję wyspawać tłumik końcowy właśnie z takimi jak na tym foto, podwójnymi końcówkami skośnymi, do mojego Audi Coupe B2. Jesteś w stanie coś takiego zrobić? Napisz mi na priv.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy dałoby się założyć wydech z S4B6 do zwykłego 1.8T bez większych kombinacji? Tak na chłopski rozum myślę że tak, ktoś to robił może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez większych sie da ale to bez sensu, bo ten wydech kompletnie nie brzmi w 1.8t... nie mówiąc o tym że jest to wydech komorowy ... 

O wiele lepiej spisuje się wydech z 2.0 TFSI. ... i jest w 99% plug and play. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soul87 napisał:

Bez większych sie da ale to bez sensu, bo ten wydech kompletnie nie brzmi w 1.8t... nie mówiąc o tym że jest to wydech komorowy ... 

O wiele lepiej spisuje się wydech z 2.0 TFSI. ... i jest w 99% plug and play. 

Potwierdzam i mam taki na zbyciu za grosze tylko w końcowcy brak wieszaków:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 02:27, Kamil-Bex napisał:

Co sądzicie o tym wydechu? 

Screenshot_20210502-101136.jpg

tez sie zastanawiam nad tymi koncowymi do bexa bez quattro ale jak tak patrze na moje rury przed koncowymi to jakos te z mi ksztaltem nie bardzo pasują, no chyba ze zdjęcie zrobili pod kątem co moze niekształcac.

pytanie czy te tlumiki sie nadadzą?

chyba za bardzo nie chce inwestowac w kwasówke bo planuje jezdzic nim jeszcze maks 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące temu montowałem klientowi tłumik ultera. Co prawda do BMW . Tydzień temu musiałem go spawać bo wygnił od środka i pękną :eusathink:.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 22:08, bartez80 napisał:

Ja wykonuje na zamówienie takie ,cena 1200 PLN 

20190712_164537.jpg.bee34a09acd8d31f1fc3cceb828a6206 (1).jpg

Barter tak z ciekawości to są twoje tłumiki czy kupuje gotowe ? Bo wyglądają bardzo podobnie do tłumików od Łukasza z HPF. Ja od niego biorę pod wymiar i są rewelacyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś coś takiego zamiast środkowego w 1,8 T? Nie będzie dużo głośniej?

https://allegro.pl/oferta/tlumik-srodkowy-audi-a4-b6-b7-1-8-1-9-quattro-9860621567

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2021 o 12:46, DarekS4 napisał:

Barter tak z ciekawości to są twoje tłumiki czy kupuje gotowe ? Bo wyglądają bardzo podobnie do tłumików od Łukasza z HPF. Ja od niego biorę pod wymiar i są rewelacyjne. 

Nie znam gościa ,ja robię swoje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 18:46, pelonek1 napisał:

Montował ktoś coś takiego zamiast środkowego w 1,8 T? Nie będzie dużo głośniej?

https://allegro.pl/oferta/tlumik-srodkowy-audi-a4-b6-b7-1-8-1-9-quattro-9860621567

 

Pytanie nieaktualne. Kupiłem cały środkowy firmy Imasaf, lepszych zamienników niestety nie ma do tej padaczki. Mój przyjechał z Niemiec bo był tańszy z kosztami przesyłki o połowę niż dokładnie taki sam na alledrogo. :whistling: 

W poniedziałek po południu zamówiłem, dzisiaj jest na miejscu.

IMG_20211007_142929.jpgIMG_20211007_142731.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 14:47, pelonek1 napisał:

Pytanie nieaktualne. Kupiłem cały środkowy firmy Imasaf, lepszych zamienników niestety nie ma do tej padaczki. Mój przyjechał z Niemiec bo był tańszy z kosztami przesyłki o połowę niż dokładnie taki sam na alledrogo. :whistling: 

W poniedziałek po południu zamówiłem, dzisiaj jest na miejscu.

IMG_20211007_142929.jpgIMG_20211007_142731.jpg

 

Ciekawe czy będzie to inaczej słychać niż na serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 10:41, szaryy napisał:

Ciekawe czy będzie to inaczej słychać niż na serii

Wydech zamontowany. Dźwięk jak w serii tzn. ani na postoju ani w trasie nie zauważyłem żeby było głośniej a to chciałem uzyskać kupując ten wydech. Wszystko pasuje bdb i jakość wykonania ok wg mnie, zobaczę jak z trwałością będzie, mam nadzieję że trochę pożyje ta włoszczyzna.

IMG_20211023_132202.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam taki wydeszek na puszkach od Custom Hoffman od turbo do Ypipe 2,75 później idzie bodajże 57mm i dźwięk jest idealny nie jest głośny ale basowy, w środku nie buczy, przedtem posiadałem na puszkach turboworks i była masakra 

E6CC040A-C54A-451A-AF07-A17F3EF400FC.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam środkową puszkę turboworks i to w cabrio :grin: pełen przelot po 200 km nie chce ci się tym autem jechać już tak w głowie buczy. 

ile  Hoffman liczy za taki wydech? Trzeba mu zostawiać samochód czy robi wysyłkowo będę wkładał Quattro na zimę to potrzebuję coś w miarę luźnego ale cichego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...